Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Tour de Pologne. Fot. www.tourdepologne.pl
Tour de Pologne. Fot. www.tourdepologne.pl
W środę w Chorzowie rozpoczyna się kolarski wyścig Dookoła Polski. To zarazem pierwszy, po najbardziej rygorystycznych obostrzeniach spowodowanych pandemią, wieloetapowy wyścig zaliczany do prestiżowego cyklu World Tour.
W środę przed kolarzami prawie 200 km z Chorzowa do Katowic, a po drodze m.in. Ogrodzieniec na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej; początek etapu o 13:45 na Stadionie Śląskim.

W imprezie ma wystartować 154 zawodników, w tym 14 Polaków, a reprezentowane będą 22 zespoły, w tym polska grupa zawodowa CCC oraz reprezentacja kraju. Polscy kolarze, którzy w tym roku pojadą w Tour de Pologne to: Rafał Majka, Maciej Bodnar (obaj Bora-Hansgrohe), Kamil Gradek, Kamil Małecki, Szymon Sajnok (wszyscy CCC), Michał Gołaś (Ineos), Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) oraz Alan Banaszek, Adrian Banaszek, Paweł Bernas, Piotr Brożyna, Patryk Stosz, Maciej Paterski i Przemysław Kasperkiewicz (wszyscy reprezentacja).

Wyścig będzie rozgrywany w specjalnym reżimie sanitarnym. Wszyscy kolarze przeszli testy na obecność koronawirusa. Badania będą też wykonywane podczas wyścigu. Do minimum będą skrócone ceremonie startu i dekoracji zwycięzców po etapach, bez hostess i bez wręczania nagród na podium.

Wśród najpoważniejszych kandydatów do zwycięstwa wymienia się 20-letniego Belga Remco Evenepoela, który właśnie wygrał wyścig Dookoła Burgos w północnej Hiszpanii. Duże szanse na końcowy sukces daje się też Rafałowi Majce. W tegorocznym Tour de Pologne pojadą także m.in.: aktualny mistrz świata Duńczyk Mads Pedersen, jego rodak Jakob Fuglsang, były mistrz świata Portugalczyk Rui Costa, Włoch Diego Ulissi, a także trzej byli zwycięzcy Wyścigu Dookoła Polski: Hiszpan Jon Izagirre, Belg Tim Wellens oraz Rafał Majka. Nie przyjechał natomiast ubiegłoroczny triumfator, Rosjanin Paweł Siwakow.

Po Katowicach miastami, w których będą kończyć się kolejne etapy Tour de Pologne są: Zabrze, Bielsko-Biała, Bukowina Tatrzańska i Kraków, gdzie wyścig zakończy się w niedzielę.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty