Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Joanna Prykowska. Fot. [Materiały prasowe ANIELI]
Joanna Prykowska. Fot. [Materiały prasowe ANIELI]
10 maja w złotej sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza wręczono najważniejsze wyróżnienia samorządowe przyznawane od trzech dekad szczecińskim twórcom i artystom. Galę Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina za 2021 rok uświetnił premierowy koncert ANIELI – nowego zespołu na polskiej scenie muzycznej. Tworzą go Joanna Prykowska – znana przede wszystkim z grupy Firebirds, działającej w latach 90 i Paweł Krawczyk występujący w kilku składach HEY, aby stać się w końcu filarem i główną – obok Kasi Nosowskiej – postacią jednego z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki.

ANIELI to dla każdego z nich nowy rozdział – dla Prykowskiej wyczekiwany przez wielu, powrót po latach nieobecności, dla Krawczyka natomiast, pierwsza autorska kreacja po latach spędzonych w grupie HEY.

Podczas uroczystej Gali usłyszeliśmy kompozycje z pierwszego albumu ANIELI, na którym znalazła się m.in. doskonale już znana piosenka pt. "Jaśniejąca" o przyjaźni dziewczęcej i kobiecej, znakomicie dopełniającej historię szczecinianek, Kasi Nosowskiej i Joanny Prykowskiej. W Ich rodzinnym mieście powstał też teledysk do utworu, ukazujący Szczecin, który był świadkiem i scenerią dorastania dwóch znakomitych artystek.

Po koncercie w Filharmonii z Joanną Prykowską rozmawiała Dorota Zamolska. Wywiad z artystką zamyka piosenka "Niemiłość" z premierowego albumu ANIELI.
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej z Joanną Prykowską
 

Zobacz także

2022-06-27, godz. 00:13 Małgorzata Walewska gwiazdą Galii Jubileuszowej Opery na Zamku [ROZMOWA] Opera na Zamku świętuje swoje 65 urodziny. Gościem specjalnym Jubileuszowej Gali Operowej była wybitna artystka światowego formatu Małgorzata Walewska. Małgorzata… » więcej 2022-06-26, godz. 23:02 Profesor Katarzyna Dondalska wyróżniona Zachodniopomorskim Noblem [ROZMOWA, ZDJĘCIA] W piątek, 24 czerwca 2022 roku w Operze na Zamku podczas dwudziestej drugiej edycji konkursu „Zachodniopomorskie Noble” wręczono te cenne nagrody dwudziestu… » więcej 2022-06-26, godz. 23:50 "Szczeciński fotograf. Witold Chromiński" [RELACJA] Witold Chromiński, jeden z najznakomitszych artystów fotografików powojennego Szczecina zmarł pod koniec lat 70-tych i pozostawił po sobie wiele znakomitych… » więcej 2022-06-26, godz. 23:32 Festiwal "Sacrum Non Profanum" wkroczył w wiek dojrzały [ROZMOWA] Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Sacrum Non Profanum" wkroczył w wiek dojrzały. Wczorajsza inauguracja w Willi Lentza odbyła się po raz 18-ty. Publiczność… » więcej 2022-06-20, godz. 11:10 Andrzej Chorosiński | „Moja fascynacja muzyką i organami zaczęła się w kinie...” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Pierwszy w tym roku wieczór z cyklu „Koncerty Grünebergowskie”, Kościół św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach zadedykował Papieżowi Janowi Pawłowi II w… » więcej 2022-06-19, godz. 23:56 Music West Fest wystartował [RELACJA] Rozpoczął się Letni Festiwal Baltic Neopolis Orchestra - Music West Fest. Będzie się odbywał w najróżniejszych miejscowościach Pomorza Zachodniego, aż… » więcej 2022-06-19, godz. 23:10 Po raz 20. na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały [RELACJA] Noc Kupały zwana przez chrześcijan Nocą Świętojańską (od świętego Jana) to słowiańskie święto związane z letnim przesileniem słońca, obchodzone… » więcej 2022-06-19, godz. 21:08 Rozpoczyna się 58. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim [ROZMOWA] W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, aktywne w Kamieniu Pomorskim Towarzystwo Muzyczne organizowało spotkania w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej… » więcej 2022-06-20, godz. 00:54 60 lat temu odbył się pierwszy Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie [RELACJA] 60 lat temu w Szczecinie odbył się pierwszy Festiwal Młodych Talentów. Ta ogólnopolska impreza wyłoniła takie talenty jak: Czesław Niemen, Helena Majdaniec… » więcej 2022-06-20, godz. 00:23 Bizarny Szczecin [ROZMOWA] "Hej! Witamy Wszystkich! To, co chcielibyśmy zaproponować, to literackie wyzwanie pod tajemniczym tytułem Bizarny Szczecin. A czym owo wyzwanie jest? Ni mniej… » więcej
12345