Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Catz ’n Dogz. Wojciech Tarańczuk, Vojtek (od lewej) i Grzegorz Demiańczuk (Greg). Fot. Filharmonia w Szczecinie
Catz ’n Dogz. Wojciech Tarańczuk, Vojtek (od lewej) i Grzegorz Demiańczuk (Greg). Fot. Filharmonia w Szczecinie
Występowali w Brazylii, Chorwacji, Izraelu, Japonii, Meksyku, Stanach Zjednoczonych i w Niemczech. Grali nawet w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Catz 'n Dogz działający od 18 lat przedstawili 20 listopada 2021 roku w holu Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie swój premierowy live set. Koncert odbył się w cyklu filharmonicznego laboratorium muzyki elektronicznej SOUNDLAB.

Catz 'n Dogz, to dwóch DJ’ów i producentów muzyki elektronicznej: Grzegorz Demiańczuk (Greg) i Wojciech Tarańczuk (Vojtek) ze Szczecina. Na początku kariery grywali w szczecińskim radiu ABC, a po pracy organizowali małe imprezy skupione na nowoczesnej muzyce klubowej. Występowali po pseudonimem 3 Channels i wydawali pierwsze utwory.

Prawdziwy przełom przyniósł im remiks utworu „Who's Afraid of Detroit'” Claude'a Von Stroke'a, popularnego producenta techno, właściciela dwóch wytwórni płytowych – Dirtybird i Mothership. Von Stroke był zauroczony przeróbką swojego utworu i zaproponował polskim DJ’om współpracę.

Dziś koncertują na najważniejszych scenach klubowych świata, ostatnio między innymi w Madrycie, w którym tworzyli kolejny album po polsku. W Filharmonii w Szczecinie przedstawili najnowszy projekt z Rosalie – polsko-niemiecką piosenkarką i kompozytorką reprezentującą nurt współczesnego R&B. Jej zeszłoroczna płyta pt. „IDeal” zawojowała polski rynek muzyczny. Wystąpił także Baasch (Bartek Szmidt) – producent, kompozytor i wokalista pochodzący z Warszawy, tworzący w stylu muzyki alternatywnej, głównie w nurtach indie popu i synth popu oraz Dawid Głogowski – trębacz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Z DJ'ami Grzegorzem Demiańczukiem (Greg) i Wojciechem Tarańczukiem (Vojtek) rozmawia Dorota Zamolska.
Posłuchaj
 

Zobacz także

2022-01-16, godz. 22:51 Natalia Kukulska | "Jestem trochę jak wampir..." [ROZMOWA, GALERIA] Debiutowała w 1986 roku albumem pod tytułem "Natalia", który zawierał piosenki skierowane do dzieci, w tym między innymi przebój "Puszek-okruszek". Natalia… » więcej 2022-01-16, godz. 18:57 Premiera "Akademii Pana Kleksa" | Filharmonia w Szczecinie [POSŁUCHAJ, GALERIA] Pierwszy w tym roku koncert szkolny z publicznością dla klas IV-VIII zorganizowany 11 stycznia 2022 roku w złotej sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza… » więcej 2022-01-16, godz. 18:47 "Metamorfozy Owidiusza..." w Zamku Książąt Pomorskich [POSŁUCHAJ] "Metamorfozy Owidiusza – mitologia starożytna w grafice europejskiej XVII wieku" – to tytuł wystawy, którą można zobaczyć w szczecińskim Zamku Książąt… » więcej 2022-01-16, godz. 18:52 "Ucieczka od sacrum" - wystawa prac Grzegorza Czarneckiego [POSŁUCHAJ, GALERIA] W co wierzymy i dokąd zmierzamy? - to pytanie stawia odbiorcom Grzegorz Czarnecki poprzez prace prezentowane na wystawie "Ucieczka od sacrum". Znajdziemy na… » więcej 2022-01-15, godz. 12:19 Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz 45 lat na scenie [ROZMOWA, GALERIA] "Jeszcze się tam żagiel bieli", "Być kobietą", czy "Odkryjemy miłość nieznaną", to tylko część przebojów Alicji Majewskiej, które zabrzmiały w styczniu… » więcej 2022-01-09, godz. 16:41 Gloria Artis i Nagroda Indywidualna Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu dla Krzysztofa Meisingera [ROZMO… Krzysztof Meisinger – znany i ceniony gitarzysta otrzymał Medal Gloria Artis i Nagrodę Indywidualną Ministra Kultury. W opinii wielu krytyków muzycznych… » więcej 2022-01-09, godz. 15:57 Pastorałki i kolędy ze Szczecin Philharmonic Big Band | Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza [POSŁUCHAJ, GALERI… „Cicha noc”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Jingle bells”, czy „Jezus malusieńki” – to tylko część kolęd i pastorałek, które zabrzmiały w piątek… » więcej 2022-01-09, godz. 14:26 "Szlak Gryfitów" nagrodzony w Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej [ROZMOWA] Tomasz Wieczorek z Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie wraz z zespołem opracował przewodnik turystyczny "Szlak Gryfitów". Książka zajęła 1 miejsce… » więcej 2022-01-09, godz. 14:39 Kalendarz z pracami prof. Leszka Żebrowskiego [ROZMOWA, GALERIA] "Jesteśmy dumni z naszego tegorocznego kalendarza z plakatami i rysunkami prof. Leszka Żebrowskiego" - donosi Książnica Pomorska w Szczecinie. A trzeba przyznać… » więcej 2022-01-09, godz. 14:53 Szczecińskimi śladami Bernharda Heiligera [POSŁUCHAJ] Bernhard Heiliger należy do grona najwybitniejszych niemieckich rzeźbiarzy współczesnych. Wraz z Hansem Uhlmannem i Karlem Hartungiem doprowadził do odrodzenia… » więcej
12345