Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Michał Zaborski – altowiolista i Jakub Zaborski – gitarzysta. Projekt graficzny Piotr Wardziukiewicz
Michał Zaborski – altowiolista i Jakub Zaborski – gitarzysta. Projekt graficzny Piotr Wardziukiewicz
Oryginalne zestawienie gitary i altówki oraz poszukiwanie nowych brzmień instrumentów odmienne od dotychczas ogólnie przyjętych. Dziś w rezydencji Augusta Lentza w Szczecinie kolejny koncert znanego cyklu „Jazz w Wilii”.
Wystąpią artyści o ugruntowanej pozycji na europejskim rynku muzycznym – gitarzysta Jakub Kotynia i altowiolista Michał Zaborski znany przede wszystkich ze słynnego na świecie zespołu Atom String Qartet.

- Będę miał przyjemność wystąpić razem ze znakomitym gitarzystą Kubą Kotynią. Przedstawimy nasze autorskie kompozycje na altówkę i gitarę, także nietypowy skład, nietypowy duet. Będą to utwory, głównie z mojej debiutanckiej płyty „Feeling Earth” oraz kompozycje Kuby z jego albumów, a także z wydawnictw jego żony Ani Michałowskiej – uzupełnił altowiolista.

Muzyk zagra na wyjątkowej violi.

- Moja altówka – to jest około dwustuletni instrument. Zdaje się, że jest to szkoła tyrolska, ale nie jest do końca określony autor tego instrumentu, natomiast ma niezwykle ciepły, przyjemny dźwięk i jest to sama radość grać na tym instrumencie – stwierdził Michał Zaborski.

Początek koncertu z cyklu „Jazz w Willi” o godzinie 20.
Relacja Doroty Zamolskiej (Radio Szczecin)

Zobacz także

2024-01-23, godz. 08:31 Nominacje do Oscarów Przed nami oscarowe nominacje - w Polsce będzie to godzina 14.30, w Hollywood 5.30, kiedy rozpocznie się wydarzenie. Poznamy na nim filmowych twórców i filmowe obrazy, które powalczą o najważniejsze statuetki w świecie szeroko pojętego… » więcej 2024-01-22, godz. 12:55 Rok Jacka Nieżychowskiego - inauguracja w sobotę [ZDJĘCIA] Koncerty, przedstawienia, konkursy, wystawy, książka i tablica pamiątkowa przygotowuje - powołany pod koniec ubiegłego roku - Komitet Organizacyjny Obchodów Roku Jacka Nieżychowskiego. » więcej 2024-01-21, godz. 13:32 Ostatnie jam session w Free Blues Clubie Ponad 3,5 tysiąca koncertów i jam sessions - ostatni odbył się w sobotę. Szczecin pożegnał Free Blues Club. » więcej 2024-01-21, godz. 08:38 Hollywoodzcy muzycy chcą m.in. lepszych warunków pracy W filmowym świecie Hollywood zapowiada się kolejny strajk. Po aktorach i scenarzystach, którzy po wielu miesiącach negocjacji, doszli do porozumienia ze studiami i platformami streamingowymi, tym razem protest zapowiadają hollywoodzcy… » więcej 2024-01-21, godz. 07:54 Sławomir Wilk zagrał na bis słynną Etiudę Rewolucyjną Chopina Skomponował około 240 utworów, głównie fortepianowych. Twórczość polskiego geniusza wszech czasów wydana drukiem za jego życia obejmuje 157 kompozycji w sześćdziesięciu pięciu opusach. W rezydencji Augusta Lentza trwa dwuletni… » więcej 2024-01-20, godz. 15:15 Sławomir Wilk wystąpi w cyklu „Fryderyk Chopin w Willi Lentza. Dzieła wszystkie” [WIDEO, ZDJĘCIA] Dwuletni projekt z muzyką polskiego geniusza wszech czasów. Podczas wieczorów zagrają artyści oklaskiwani w salach koncertowych po obu stronach globu. W rezydencji Augusta Lentza kolejny koncert z cyklu „Fryderyk Chopin w Willi Lentza… » więcej 2024-01-20, godz. 10:30 Nie żyje Ewa Podleś Nie żyje śpiewaczka operowa Ewa Podleś. Poinformował o tym w mediach społecznościowych dwutygodnik 'Ruch Muzyczny' powołując się na córkę Jerzego Marchwińskiego - pianisty, wieloletniego życiowego i scenicznego partnera śpiewaczki… » więcej 2024-01-20, godz. 09:12 „Vivat Wiedeń” w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie [ZDJĘCIA] Koncert Noworoczny „Vivat Wiedeń” z najsłynniejszymi kompozycjami wielkich Straussów - w piątek w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza Orkiestra „West Side Sinfonietta” przypomniała m.in. dzieła „Nad pięknym modrym Dunajem”… » więcej 2024-01-19, godz. 15:18 Teatr w Planetarium. Pokazują opowieść o układzie słonecznym [ZDJĘCIA] Morskie Centrum Nauki w Szczecinie zaprosiło do występów w Planetarium Teatr rozmaitości „Gwitajcie'. » więcej 2024-01-19, godz. 09:38 Jekiel: dzięki Nieżychowskiemu w powojennym Szczecinie powstała opera Niemal wyprzedane koncerty poświęcone wyjątkowemu twórcy w historii Szczecina. Dyrektor Opery na Zamku Jacek Jekiel wspominał w 'Rozmowach pod krawatem' osobę szczególną dla powojennej kultury w mieście, czyli Jacka Nieżychowski… » więcej
2345678