Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Michał Nesterowicz – dyrygent. Fot. [Materiały prasowe Filharmonii w Szczecinie]
Michał Nesterowicz – dyrygent. Fot. [Materiały prasowe Filharmonii w Szczecinie]
Rok walki o wolność. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie dedykuje dzisiejszy koncert bohaterskiemu narodowi ukraińskiemu. Orkiestrę poprowadzi Maestro Michał Nesterowicz - jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich dyrygentów na świecie.
Kilka lat temu w Złotej Sali wystąpił ze słynną BBC Symphony Orchestra. Regularnie pracuje m.in. z Deutsches Symphonie-Orchester, Sinfonieorchester Basel, Orquestra Simfònica de Barcelona, Orchestra Sinfonica Siciliana, Tonhalle-Orchester Zürich, Münchner Philharmoniker, Orchestre Philharmonique de Nice, czy Royal Liverpool Philharmonic Orchestra. Dyrygował wieloma światowej sławy solistami, wśród nich m.in. Denisem Kozhukhinem. Pianista zagra dziś w Szczecinie pod jego batutą Koncert fortepianowy G-dur Maurice’a Ravela.

- Ravel jest moim ulubionym kompozytorem. Jestem zaszczycony i wzruszony, że będę mógł go przedstawić z wybitnym dyrygentem - Maestro Nesterowiczem w tak ważnym dniu nie tylko dla Ukrainy, ale właściwie dla całego świata. To wielki honor wystąpić właśnie dziś. Zawsze wierzyłem, że muzyka ma ogromną siłę. Jestem przekonany, że każda zagrana nuta w Waszej Filharmonii dostarczy wszystkim otuchy i absolutnej wiary w jak najszybsze odzyskanie wolności - powiedział Denis Kozhukhin.

Podczas koncertu budynek Filharmonii zaświeci się w barwach Ukrainy.

Wykonawcy
Denis Kozhukhin - fortepian
Michał Nesterowicz - dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie

Program
• Felix Mendelssohn Bartholdy - Uwertura Hebrydy Grota Fingala op. 26
• Maurice Ravel - Koncert fortepianowy G-dur
• Georges Bizet - Suity Carmen i Arlezjanka, autorski wybór części
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2023-05-14, godz. 13:15 Koncert Galowy Chóru im. prof. Jana Szyrockiego na 70-lecie Na przestrzeni siedmiu dekad historii ponad 200 tysięcy prób, cztery tysiące chórzystów i dwa tysiące koncertów w pięćdziesięciu krajach. Zwieńczeniem obchodów 70-lecia Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego, był sobotni… » więcej 2023-05-13, godz. 12:18 Złoty Medal Gloria Artis dla Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego [ZDJĘCIA] Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadawany jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i… » więcej 2023-05-12, godz. 18:56 Premiera opery „Czarodziejski flet” Mozarta w Akademii Sztuki [ZDJĘCIA] Wydział Wokalny Akademii Sztuki w Szczecinie obchodzi 10-lecie istnienia. W piątek w siedzibie uczelni premiera opery „Czarodziejski flet” Wolfganga Amadeusza Mozarta. » więcej 2023-05-12, godz. 13:45 Prof. Tomasz Bugaj obchodzi 50-lecie pracy artystycznej w Szczecinie [ZDJĘCIA] Jeden z czołowych dyrygentów polskich. Wieloletni dyrektor m.in. Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Prowadzi Katedrę Dyrygentury Symfoniczno-Operowej w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. » więcej 2023-05-12, godz. 07:14 Szczecinianka wystąpi w finale Eurowizji Blanka wystąpiła w czwartek w półfinale imprezy, która odbywa się w Liverpoolu. Udało jej się przekonać do siebie publiczność i powalczy o zwycięstwo. » więcej 2023-05-11, godz. 15:43 Noc atrakcji w świnoujskich muzeach W najbliższy sobotni wieczór w większości miast wstęp do muzeów będzie bezpłatny. » więcej 2023-05-09, godz. 16:01 W nocy w sobotę nie będzie czasu na sen [WIDEO] 'Nie spać, zwiedzać' - takim hasłem organizatorzy zachęcają mieszkańców i turystów na 17. Europejską Noc Muzeów w Szczecinie. » więcej 2023-05-06, godz. 17:48 Polonezy Marcina Maseckiego w Złotej Sali Filharmonii [ZDJĘCIA] Rytm i budowę poloneza wykorzystali w swoich ponadczasowych dziełach m.in.: w epoce baroku Jan Sebastian Bach i Georg Philipp Telemann, klasycyzmu - Wolfgang Amadeusz Mozart, Michał Kleofas Ogiński i Ludwig van Beethoven, romantyzmu Stanisław… » więcej 2023-05-04, godz. 11:32 Prawykonanie kompozycji Mikołaja Majkusiaka na finał 5. Festiwalu Szczecin Classic Utwory Karola Szymanowskiego, Antonina Dvořáka i Maxa Richtera zabrzmiały w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. W środę zakończył się 5. Festiwal Szczecin Classic. » więcej 2023-05-03, godz. 16:12 Daria ze Śląska w Radiu Szczecin Autorka naszej aktualnej 'Płyty tygodnia' promowała swój nowy materiał i opowiadała o muzycznych planach. » więcej
1234567