Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Gitarzyści Artur Lesicki (od lewej) i Marek Napiórkowski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Gitarzyści Artur Lesicki (od lewej) i Marek Napiórkowski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
„Z narodzenia Pana”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „W żłobie leży” i „Mizerna cicha”. Polskie kolędy i pastorałki zainaugurowały wczoraj cykl koncertowy „Jazz w Willi”. W rezydencji Augusta Lentza własne ich opracowania przedstawili wybitni gitarzyści Marek Napiórkowski i Artur Lesicki.
Na program wieczoru złożyła się także kompozycja Andrzeja Kurylewicza z filmu „Lalka”. Utwór dedykowaliśmy pamięci zmarłemu niedawno słynnemu brytyjskiemu gitarzyście Jeffowi Beckowi - powiedział Marek Napiórkowski.

- Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zagrać w miejscu niezwykłym. Piękna sala kameralna dobrze brzmiąca i tak sobie pomyślałem, że jeżeli wierzyć w reinkarnację, to ja na pewno byłem kiedyś jakimś hrabią, albo kimś takim, bo czułem się tu wyjątkowo dobrze - uzupełnił Napiórkowski.

Muzycy grają na instrumentach, po które sięgają najwybitniejsi gitarzyści na świecie.

Są rzeczywiście wyjątkowe, jednak, żeby na nich grać, trzeba mieć szczególne umiejętności - dodał Artur Lesicki.

- Gram na gitarze George'a Lowdena na modelu O-38, bardzo słynnym instrumencie, który widziałem na aukcji. Pierwszy egzemplarz tej gitary, na której grał Erick Clapton kosztował jedyne 60 tysięcy funtów. Moja na całe szczęście tyle nie kosztowała. Drugi instrument, to jest gitara z 1973 roku - najsłynniejsza dwunastostrunowa Guilt F-50, na której wykonywano piosenki zespołu The Eagles, czy Pink Floyd - stwierdził Artur Lesicki.

Koncert duetu Napiórkowski&Lesicki zakończył się bisem.

Spotkanie z artystami w magazynie „Trochę kultury” Radia Szczecin.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2023-03-02, godz. 13:21 Kolekcja starożytności pomorskich w Muzeum Narodowym [WIDEO, ZDJĘCIA] Kilkaset najstarszych przedmiotów wykonanych ręką człowieka można zobaczyć na wielkiej wystawie starożytności, która jest prezentowana w Muzeum Narodowym w Szczecinie. » więcej 2023-02-28, godz. 10:38 „My z Wami – Mam ja łzy o Ukrainie” w Akademii Sztuki [ZDJĘCIA] „Kultura daje narodom moc przetrwania najtrudniejszych czasów. Przypominamy o tym, kiedy od roku Ukraina walczy o wolność”. Tymi słowami dr hab. Mirosława Jarmołowicz, profesor Akademii Sztuki w Szczecinie, rektor Uczelni otworzyła… » więcej 2023-02-27, godz. 16:57 Akademia Sztuki w Szczecinie solidarna z Ukrainą Muzyka Mykoli Łysenko, Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza, Andrzeja Kurylewicza i Stanisława Moniuszki zabrzmi w poniedziałek w Akademii Sztuki w Szczecinie. To w ramach koncertu pod tytułem „My z Wami - Mam ja łzy o Ukrai… » więcej 2023-02-27, godz. 09:47 Szczecinianka powalczy o występ w finale Eurowizji Impreza odbędzie się w maju w Liverpoolu pod hasłem United by Music. 23-letnia Blanka wykona utwór 'Solo'. » więcej 2023-02-25, godz. 21:39 "On the Adamant" laureatem Złotego Niedźwiedzia na 73. Berlinale Obraz 'On the Adamant' w reżyserii Nicolasa Philiberta otrzymał Złotego Niedźwiedzia za najlepszy film na 73. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale. » więcej 2023-02-25, godz. 14:00 Maestro Michał Nesterowicz owacyjnie przyjęty w Filharmonii. Solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA] Kompozycje Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego, Maurice’a Ravela, Georgesa Bizeta i Johanna Sebastiana Bacha zabrzmiały wczoraj w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. » więcej 2023-02-24, godz. 16:05 Filharmonia w Szczecinie w rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę Rok walki o wolność. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie dedykuje dzisiejszy koncert bohaterskiemu narodowi ukraińskiemu. Orkiestrę poprowadzi Maestro Michał Nesterowicz - jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich… » więcej 2023-02-24, godz. 13:39 Nowa piosenka Mai Laury [WIDEO] Pierwsze wykonanie tego utworu odbyło się w Radiu Szczecin. » więcej 2023-02-22, godz. 23:50 Trochę lata w środku zimy... [WIDEO, ZDJĘCIA] Czyli Tropiki w Radiu Szczecin w ramach cyklu [3x1]. » więcej 2023-02-22, godz. 07:56 Inauguracja gryfińskiego "Włóczykija" Rusza 17. edycja jednej z największych i najciekawszych imprez podróżniczych w Polsce. O godz. 18.30 rozpoczyna się Gryfiński Festiwal 'Włóczykij'. » więcej
1234567