Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Gitarzyści Artur Lesicki (od lewej) i Marek Napiórkowski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Gitarzyści Artur Lesicki (od lewej) i Marek Napiórkowski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
„Z narodzenia Pana”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „W żłobie leży” i „Mizerna cicha”. Polskie kolędy i pastorałki zainaugurowały wczoraj cykl koncertowy „Jazz w Willi”. W rezydencji Augusta Lentza własne ich opracowania przedstawili wybitni gitarzyści Marek Napiórkowski i Artur Lesicki.
Na program wieczoru złożyła się także kompozycja Andrzeja Kurylewicza z filmu „Lalka”. Utwór dedykowaliśmy pamięci zmarłemu niedawno słynnemu brytyjskiemu gitarzyście Jeffowi Beckowi - powiedział Marek Napiórkowski.

- Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zagrać w miejscu niezwykłym. Piękna sala kameralna dobrze brzmiąca i tak sobie pomyślałem, że jeżeli wierzyć w reinkarnację, to ja na pewno byłem kiedyś jakimś hrabią, albo kimś takim, bo czułem się tu wyjątkowo dobrze - uzupełnił Napiórkowski.

Muzycy grają na instrumentach, po które sięgają najwybitniejsi gitarzyści na świecie.

Są rzeczywiście wyjątkowe, jednak, żeby na nich grać, trzeba mieć szczególne umiejętności - dodał Artur Lesicki.

- Gram na gitarze George'a Lowdena na modelu O-38, bardzo słynnym instrumencie, który widziałem na aukcji. Pierwszy egzemplarz tej gitary, na której grał Erick Clapton kosztował jedyne 60 tysięcy funtów. Moja na całe szczęście tyle nie kosztowała. Drugi instrument, to jest gitara z 1973 roku - najsłynniejsza dwunastostrunowa Guilt F-50, na której wykonywano piosenki zespołu The Eagles, czy Pink Floyd - stwierdził Artur Lesicki.

Koncert duetu Napiórkowski&Lesicki zakończył się bisem.

Spotkanie z artystami w magazynie „Trochę kultury” Radia Szczecin.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2023-04-25, godz. 09:08 Artystyczne dzieła z drewna lipowego [ZDJĘCIA] Z zawodu leśnik, po pracy oddający się pracy rzeźbiarskiej. W szczecińskim Pałacu Młodzieży odbyła się wystawa płaskorzeźb Andrzeja Szelążka, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. » więcej 2023-04-24, godz. 12:12 Wygraj bilety na Wielki Finał Szczecin Classic w Filharmonii To najlepszy sposób, żeby poczuć wiosenny klimat i oryginalnie zakończyć majówkę. » więcej 2023-04-23, godz. 19:18 Jagodziński i Szczepaniak owacyjnie przyjęci w Willi Lentza Kompozycje m.in. George'a Gerswina, Dizzy'ego Gillespiego, Antônio Carlosa Jobima, Piotra Klimka i Jerzego Wasowskiego zabrzmiały w sobotę w cyklu „Jazz w Willi”. » więcej 2023-04-22, godz. 17:51 "Jazz w Willi" z Jolą Szczepaniak i Andrzejem Jagodzińskim Legenda polskiego jazzu, ceniony na całym świecie mistrz fortepianu. Dziś w Szczecinie zagra Andrzej Jagodziński. Partnerką sceniczną artysty będzie znana szczecińska wokalistka Jola Szczepaniak. Muzycy wystąpią w cyklu 'Jazz w … » więcej 2023-04-22, godz. 13:30 50 lat pracy scenicznej. Benefis Mirosławy Białas Powszechnie znana, ceniona i lubiana w artystycznym środowisku Polski. Urodzona w Szczecinie pianistka, pedagog i korepetytorka teatrów muzycznych w kraju obchodzi 50-lecie pracy scenicznej. W sobotę w Domu Kultury 13 Muz Benefis Mirosławy… » więcej 2023-04-18, godz. 14:35 Ania Karwan w Radiu Szczecin 'Swobodnie' to drugi i bardzo ważny album w dyskografii Ani Karwan, a do tego aktualna 'Płyta tygodnia' Radia Szczecin. » więcej 2023-04-18, godz. 09:07 Zespół Pieśni i Tańca PUM poszukuje tancerzy To najmłodszy taki zespół w regionie i choć działa prężnie, to poszukuje nowych członków. » więcej 2023-04-15, godz. 14:01 Wspomnienie o Arkadiuszu Gacparskim. Minęła 10. rocznica śmierci artysty [WIDEO, ZDJĘCIA] Karykatury i portrety Maryli Rodowicz, Artura Barcisia, Jana Borysewicza, Krzysztofa Cugowskiego, Gustawa Holoubka, Krzysztofa Krawczyka, Stanisława Soyki i wielu innych. W piątek w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, w 10. rocznicę śmierci… » więcej 2023-04-15, godz. 10:45 Orkiestracje Piotra Mossa pieśni Carla Loewego i Emilie Mayer. Światowe prawykonanie w Filharmonii w Szczecinie [ZDJĘCIA] Dwoje największych XIX wiecznych kompozytorów szczecińskich na jednej scenie w tym samym czasie. Utwory mistrza Carla Loewego (1796-1869) i jego niezwykle zdolnej uczennicy Emilie Mayer (1812-1883) zabrzmiały w piątek w Filharmonii im… » więcej 2023-04-14, godz. 13:05 Czesław Niemen „Pamiętam ten dzień”. Premiera streamingowa dwupłytowego albumu Po raz pierwszy w serwisach streamingowych pojawia się kilkadziesiąt nagrań Czesława Niemena z podwójnego album CD „Pamiętam ten dzień”. Wydawnictwo, które po premierze pokryło się platyną, Agencja Muzyczna Polskiego Radia wznawia… » więcej
1234567