Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Andrzej Szpak szczeciński muzyk, interpretator repertuaru Czesława Niemena otrzymał brązowy Medal „Zasłużony Kulturze - Gloria Artis”. Odznaczenie przyznane zostało przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wniosek Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego.
W sobotę w Domu Kultury "13 Muz" podczas koncertu poświęconego pamięci twórczości Czesława Niemena, Andrzej Szpak przyjął medal z rąk wicewojewody zachodniopomorskiego Tomasza Wójcika. Andrzej Szpak to nie tylko artysta, ale też animator kultury podkreśla Mieczysław Podsiadło z Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

- Andrzej jest prawie od początku członkiem naszego stowarzyszenia i stwierdziliśmy, że po prostu mu się należy za tyle lat pracy artystycznej bo przecież w 2020 roku obchodził 55-lecie swojej pracy. Oprócz tego, za propagowanie muzyki Niemena w Szczecinie warto go uhonorować - mówi Podsiadło.


Być docenionym przez kolegów jest bezcenne, przyznał Andrzej Szpak. - Ja się bardzo cieszę, dołączyłem do takich nazwisk jak: Seweryn Krajewski, Ewa Bem, Andrzej Wajda, Daniel Olbrychski. To bardzo miłe. To uwieńczenie całej pracy dotąd, które będzie mnie inspirowało do dalszej pracy.

Gościem specjalnym wczorajszego koncertu, podczas którego Andrzej Szpak zaśpiewał utwory Czesława Niemena był Jerzy Grunwald, współtwórca zespołu "No To Co".
. Andrzej Szpak to nie tylko artysta, ale też animator kultury podkreśla Mieczysław Podsiadło z Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego.
Być docenionym przez kolegów jest bezcenne, przyznał Andrzej Szpak.

Zobacz także

2023-03-02, godz. 13:21 Kolekcja starożytności pomorskich w Muzeum Narodowym [WIDEO, ZDJĘCIA] Kilkaset najstarszych przedmiotów wykonanych ręką człowieka można zobaczyć na wielkiej wystawie starożytności, która jest prezentowana w Muzeum Narodowym w Szczecinie. » więcej 2023-02-28, godz. 10:38 „My z Wami – Mam ja łzy o Ukrainie” w Akademii Sztuki [ZDJĘCIA] „Kultura daje narodom moc przetrwania najtrudniejszych czasów. Przypominamy o tym, kiedy od roku Ukraina walczy o wolność”. Tymi słowami dr hab. Mirosława Jarmołowicz, profesor Akademii Sztuki w Szczecinie, rektor Uczelni otworzyła… » więcej 2023-02-27, godz. 16:57 Akademia Sztuki w Szczecinie solidarna z Ukrainą Muzyka Mykoli Łysenko, Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza, Andrzeja Kurylewicza i Stanisława Moniuszki zabrzmi w poniedziałek w Akademii Sztuki w Szczecinie. To w ramach koncertu pod tytułem „My z Wami - Mam ja łzy o Ukrai… » więcej 2023-02-27, godz. 09:47 Szczecinianka powalczy o występ w finale Eurowizji Impreza odbędzie się w maju w Liverpoolu pod hasłem United by Music. 23-letnia Blanka wykona utwór 'Solo'. » więcej 2023-02-25, godz. 21:39 "On the Adamant" laureatem Złotego Niedźwiedzia na 73. Berlinale Obraz 'On the Adamant' w reżyserii Nicolasa Philiberta otrzymał Złotego Niedźwiedzia za najlepszy film na 73. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale. » więcej 2023-02-25, godz. 14:00 Maestro Michał Nesterowicz owacyjnie przyjęty w Filharmonii. Solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA] Kompozycje Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego, Maurice’a Ravela, Georgesa Bizeta i Johanna Sebastiana Bacha zabrzmiały wczoraj w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. » więcej 2023-02-24, godz. 16:05 Filharmonia w Szczecinie w rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę Rok walki o wolność. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie dedykuje dzisiejszy koncert bohaterskiemu narodowi ukraińskiemu. Orkiestrę poprowadzi Maestro Michał Nesterowicz - jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich… » więcej 2023-02-24, godz. 13:39 Nowa piosenka Mai Laury [WIDEO] Pierwsze wykonanie tego utworu odbyło się w Radiu Szczecin. » więcej 2023-02-22, godz. 23:50 Trochę lata w środku zimy... [WIDEO, ZDJĘCIA] Czyli Tropiki w Radiu Szczecin w ramach cyklu [3x1]. » więcej 2023-02-22, godz. 07:56 Inauguracja gryfińskiego "Włóczykija" Rusza 17. edycja jednej z największych i najciekawszych imprez podróżniczych w Polsce. O godz. 18.30 rozpoczyna się Gryfiński Festiwal 'Włóczykij'. » więcej
1234567