Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Andrzej Szpak szczeciński muzyk, interpretator repertuaru Czesława Niemena otrzymał brązowy Medal „Zasłużony Kulturze - Gloria Artis”. Odznaczenie przyznane zostało przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wniosek Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego.
W sobotę w Domu Kultury "13 Muz" podczas koncertu poświęconego pamięci twórczości Czesława Niemena, Andrzej Szpak przyjął medal z rąk wicewojewody zachodniopomorskiego Tomasza Wójcika. Andrzej Szpak to nie tylko artysta, ale też animator kultury podkreśla Mieczysław Podsiadło z Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

- Andrzej jest prawie od początku członkiem naszego stowarzyszenia i stwierdziliśmy, że po prostu mu się należy za tyle lat pracy artystycznej bo przecież w 2020 roku obchodził 55-lecie swojej pracy. Oprócz tego, za propagowanie muzyki Niemena w Szczecinie warto go uhonorować - mówi Podsiadło.


Być docenionym przez kolegów jest bezcenne, przyznał Andrzej Szpak. - Ja się bardzo cieszę, dołączyłem do takich nazwisk jak: Seweryn Krajewski, Ewa Bem, Andrzej Wajda, Daniel Olbrychski. To bardzo miłe. To uwieńczenie całej pracy dotąd, które będzie mnie inspirowało do dalszej pracy.

Gościem specjalnym wczorajszego koncertu, podczas którego Andrzej Szpak zaśpiewał utwory Czesława Niemena był Jerzy Grunwald, współtwórca zespołu "No To Co".
. Andrzej Szpak to nie tylko artysta, ale też animator kultury podkreśla Mieczysław Podsiadło z Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego.
Być docenionym przez kolegów jest bezcenne, przyznał Andrzej Szpak.

Zobacz także

2023-06-02, godz. 12:46 DAGADANA symfonicznie w Filharmonii na 3. Festiwalu „Słyszę dobre dźwięki” Koncertowali w 30. krajach. Na tratwie, w kopalni, na pustyni, na największych festiwalach m.in. w Ameryce Południowej i w Chinach. Ich folkowo-jazzowo-elektroniczne aranżacje są ważnym głosem nie tylko w polsko-ukraińskich relacjach… » więcej 2023-06-01, godz. 17:22 Premiera płyty Karola Nasiłowskiego w Willi Lentza Ukończył z wynikiem celującym Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Od kilku lat jest solistą i liderem grupy kontrabasów w Orkiestrze Filharmonii w Szczecinie. Prowadzi także klasę kontrabasu w Akademii Sztuki. W czwartek… » więcej 2023-06-01, godz. 14:19 Kasia Moś zainauguruje w Filharmonii 3. Festiwal „Słyszę Dobre Dźwięki” Koncert charytatywny dedykowany Fundacji Promocji Zdrowia - Specjalistycznemu Ośrodkowi Diagnozy, Terapii i Rehabilitacji „Koniczynka”. Na scenie Złotej Sali Filharmonii w Szczecinie wystąpią dziś młodzi i wyjątkowo zdolni wokaliści… » więcej 2023-06-01, godz. 09:33 Światowej sławy plakacista może odejść z Akademii Sztuki We wtorek otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Szczecin za całokształt twórczości, swoją wiedzą może się już nie podzielić ze studentami. Prof. Lex Drewiński może odejść z Akademii Sztuki w Szczecinie. » więcej 2023-05-31, godz. 23:45 Stan Nieustalony w Radiu Szczecin. [WIDEO, ZDJĘCIA] Czyli majowe wydanie cyklu [3x1]. » więcej 2023-05-31, godz. 17:53 Gitary Stonesów w Sorrento Co łączy zespół The Rolling Stones ze Szczecinem? Coraz więcej! Dwie gitary muzyka legendarnego zespołu, Keitha Richardsa trafiły właśnie do szczecińskiego klubu Sorrento. » więcej 2023-05-31, godz. 13:46 Japonia zwróciła Polsce skradziony podczas wojny obraz Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński poinformował o odzyskaniu od Japonii obrazu utraconego podczas II wojny światowej. » więcej 2023-05-31, godz. 10:45 Tulia w Radiu Szczecin. Zespół wystąpi w konkursie w Opolu i liczy na głosy [WIDEO, ZDJĘCIA] Kilka lat temu podbiły serca Polaków - i nie tylko - podczas występu na Eurowizji. Teraz ponownie pokażą się na dużej scenie i proszą o wsparcie. » więcej 2023-05-30, godz. 19:00 Polki i Polacy, wprowadzamy Stan... [ZDJĘCIA, WIDEO] Nieustalony czyli kolejny koncert w cyklu [3x1] » więcej 2023-05-27, godz. 17:49 Wystartował ArtFestiwal Stargard Plenerowe spektakle, koncerty, wystawy oraz instalacje artystyczne, sztuka ulicy, a także pokazy i happeningi - łącznie ponad 170 przedsięwzięć zaplanowano podczas siódmej edycji ArtFestiwal Stargard. » więcej
1234567