Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Wykładowca Akademii Sztuki o cięciu finansów na instytucje kultury w Szczecinie.
Artysta i malarz prof. Kamil Kusowski mówił w "Rozmowach pod krawatem" o dwóch najcenniejszych ośrodkach kultury w mieście - Trafostacji Sztuki i Teatrze Współczesnym.

- Pozytyw, który jest, to miasto postawiło jednak na kulturę, bo odkąd ja tu jestem infrastruktura bardzo się poprawiła. A ja przyjechałem w 2010 roku. Tylko, że to jest trochę jak z samochodem, że skoro mamy dobre auto, to miejmy pieniądze na benzynę, żeby gdzieś pojechać. Mam takie wrażenie, że postawiliśmy na tę infrastrukturę i bardzo dobrze. Szczecin w tej chwili ma jedną z lepszych infrastruktur kulturalnych. Ale jak słyszę, że ucinamy pieniądze na kulturze, a z drugiej strony są środki na koncert gwiazdy popkulturowej Dawida Podsiadło w okolicach pół miliona, to ja pytam: o co chodzi? - mówi Kusowski.

W połowie grudnia szefowie instytucji kulturalnych w Szczecinie napisali list otwarty, w związku z okrojonymi środkami w sferze kultury w budżecie miasta na ten rok. Szczecińska kultura w 2023 roku dostanie na wydatki bieżące 60 mln zł, a cały budżet miasta na ten rok to nieco ponad 3 miliardy złotych.
Artysta i malarz prof. Kamil Kusowski mówił w "Rozmowach pod krawatem" o dwóch najcenniejszych ośrodkach kultury w mieście - Trafostacji Sztuki i Teatrze Współczesnym.

Zobacz także

2023-02-22, godz. 07:38 Grupo Gardel w Willi Lentza Argentyńskie tango zaprezentowano w Polsce po raz pierwszy w 1911 roku. Po 112 latach od warszawskiej premiery spektaklu „Targ na dziewczęta” Victora Jackobiego, utwory polskich kompozytorów w rytmie tego tańca zabrzmiały w szczecińskiej… » więcej 2023-02-21, godz. 19:33 Za oknem zimno i mokro... A u nas? Tropiki! [WIDEO, ZDJĘCIA] Czyli sporo ciepłych dźwięków. » więcej 2023-02-20, godz. 07:19 Można kupić książkę za... złotówkę! Można kupić książkę w dobrej cenie. Książnica Pomorska w Szczecinie już po raz kolejny organizuje akcję 'Książka za 1 zł' - tym razem z okazji ferii zimowych. » więcej 2023-02-19, godz. 15:52 Monika Brodka z „Sadzą” i „Osadzonymi” w Filharmonii [ZDJĘCIA] Należy do nielicznego grona polskich artystów, których uznanie wypłynęło daleko poza granice kraju. Jest zdecydowanie jednym z najbardziej kolorowych ptaków polskiej współczesnej muzyki rozrywkowej. W Złotej Sali Filharmonii im… » więcej 2023-02-18, godz. 16:06 Chór z Korei Południowej wystąpi w Szczecinie [WIDEO] Koncertują w różnych zakątkach świata, dziś wystąpią w Szczecinie. Chodzi o chór dziecięcy 'The Pilgrim Children's Choir' z Korei Południowej. » więcej 2023-02-16, godz. 07:44 Festiwal filmowy Berlinale w cieniu kryzysów W stolicy Niemiec rozpoczyna się 73. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale. O Złotego Niedźwiedzia powalczy 19 produkcji. Zgodnie z tradycją tej imprezy nie zabraknie gestów politycznych. » więcej 2023-02-15, godz. 16:33 Artur Ruciński z premierą limitowanej płyty w Złotej Sali Filharmonii Zaliczany do dwudziestu najlepszych głosów na świecie. Walczą o niego najbardziej renomowane sceny operowe od La Scali po Metropolitan Opera. W środę w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie wystąpi słynny… » więcej 2023-02-12, godz. 15:47 Gala Replay Studio w Przecławiu, czyli tańczące ferie [ZDJĘCIA] Jednym z pomysłów na udane ferie może być nauka tańca. A tańczyć możemy w domu, albo wybierając jedną ze szkół. » więcej 2023-02-12, godz. 15:10 Mały Książę po kurpiowsku [WIDEO] Jak brzmi Mały Książę po kurpiowsku? Postanowili to sprawdzić członkowie Związku Kurpiów i przetłumaczyli książkę na swój dialekt. » więcej 2023-02-10, godz. 21:17 Szczecinianie z nagrodami w Kalifornii. A konkretnie ich teledyski. » więcej
1234567