Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Wykładowca Akademii Sztuki o cięciu finansów na instytucje kultury w Szczecinie.
Artysta i malarz prof. Kamil Kusowski mówił w "Rozmowach pod krawatem" o dwóch najcenniejszych ośrodkach kultury w mieście - Trafostacji Sztuki i Teatrze Współczesnym.

- Pozytyw, który jest, to miasto postawiło jednak na kulturę, bo odkąd ja tu jestem infrastruktura bardzo się poprawiła. A ja przyjechałem w 2010 roku. Tylko, że to jest trochę jak z samochodem, że skoro mamy dobre auto, to miejmy pieniądze na benzynę, żeby gdzieś pojechać. Mam takie wrażenie, że postawiliśmy na tę infrastrukturę i bardzo dobrze. Szczecin w tej chwili ma jedną z lepszych infrastruktur kulturalnych. Ale jak słyszę, że ucinamy pieniądze na kulturze, a z drugiej strony są środki na koncert gwiazdy popkulturowej Dawida Podsiadło w okolicach pół miliona, to ja pytam: o co chodzi? - mówi Kusowski.

W połowie grudnia szefowie instytucji kulturalnych w Szczecinie napisali list otwarty, w związku z okrojonymi środkami w sferze kultury w budżecie miasta na ten rok. Szczecińska kultura w 2023 roku dostanie na wydatki bieżące 60 mln zł, a cały budżet miasta na ten rok to nieco ponad 3 miliardy złotych.
Artysta i malarz prof. Kamil Kusowski mówił w "Rozmowach pod krawatem" o dwóch najcenniejszych ośrodkach kultury w mieście - Trafostacji Sztuki i Teatrze Współczesnym.

Zobacz także

2023-04-25, godz. 09:08 Artystyczne dzieła z drewna lipowego [ZDJĘCIA] Z zawodu leśnik, po pracy oddający się pracy rzeźbiarskiej. W szczecińskim Pałacu Młodzieży odbyła się wystawa płaskorzeźb Andrzeja Szelążka, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. » więcej 2023-04-24, godz. 12:12 Wygraj bilety na Wielki Finał Szczecin Classic w Filharmonii To najlepszy sposób, żeby poczuć wiosenny klimat i oryginalnie zakończyć majówkę. » więcej 2023-04-23, godz. 19:18 Jagodziński i Szczepaniak owacyjnie przyjęci w Willi Lentza Kompozycje m.in. George'a Gerswina, Dizzy'ego Gillespiego, Antônio Carlosa Jobima, Piotra Klimka i Jerzego Wasowskiego zabrzmiały w sobotę w cyklu „Jazz w Willi”. » więcej 2023-04-22, godz. 17:51 "Jazz w Willi" z Jolą Szczepaniak i Andrzejem Jagodzińskim Legenda polskiego jazzu, ceniony na całym świecie mistrz fortepianu. Dziś w Szczecinie zagra Andrzej Jagodziński. Partnerką sceniczną artysty będzie znana szczecińska wokalistka Jola Szczepaniak. Muzycy wystąpią w cyklu 'Jazz w … » więcej 2023-04-22, godz. 13:30 50 lat pracy scenicznej. Benefis Mirosławy Białas Powszechnie znana, ceniona i lubiana w artystycznym środowisku Polski. Urodzona w Szczecinie pianistka, pedagog i korepetytorka teatrów muzycznych w kraju obchodzi 50-lecie pracy scenicznej. W sobotę w Domu Kultury 13 Muz Benefis Mirosławy… » więcej 2023-04-18, godz. 14:35 Ania Karwan w Radiu Szczecin 'Swobodnie' to drugi i bardzo ważny album w dyskografii Ani Karwan, a do tego aktualna 'Płyta tygodnia' Radia Szczecin. » więcej 2023-04-18, godz. 09:07 Zespół Pieśni i Tańca PUM poszukuje tancerzy To najmłodszy taki zespół w regionie i choć działa prężnie, to poszukuje nowych członków. » więcej 2023-04-15, godz. 14:01 Wspomnienie o Arkadiuszu Gacparskim. Minęła 10. rocznica śmierci artysty [WIDEO, ZDJĘCIA] Karykatury i portrety Maryli Rodowicz, Artura Barcisia, Jana Borysewicza, Krzysztofa Cugowskiego, Gustawa Holoubka, Krzysztofa Krawczyka, Stanisława Soyki i wielu innych. W piątek w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, w 10. rocznicę śmierci… » więcej 2023-04-15, godz. 10:45 Orkiestracje Piotra Mossa pieśni Carla Loewego i Emilie Mayer. Światowe prawykonanie w Filharmonii w Szczecinie [ZDJĘCIA] Dwoje największych XIX wiecznych kompozytorów szczecińskich na jednej scenie w tym samym czasie. Utwory mistrza Carla Loewego (1796-1869) i jego niezwykle zdolnej uczennicy Emilie Mayer (1812-1883) zabrzmiały w piątek w Filharmonii im… » więcej 2023-04-14, godz. 13:05 Czesław Niemen „Pamiętam ten dzień”. Premiera streamingowa dwupłytowego albumu Po raz pierwszy w serwisach streamingowych pojawia się kilkadziesiąt nagrań Czesława Niemena z podwójnego album CD „Pamiętam ten dzień”. Wydawnictwo, które po premierze pokryło się platyną, Agencja Muzyczna Polskiego Radia wznawia… » więcej
1234567