Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Robert Stachnik [www.nadportemnoc.pl]
Fot. Robert Stachnik [www.nadportemnoc.pl]
Medycy, piekarze, ludzie niosący pomoc innym, naprawiający tory tramwajowe albo czuwający nad miastem. Pracują w nocy, kiedy większość z nas śpi. W środę w Klubie 13 Muz otwarcie wystawy „Nad portem noc” Roberta Stachnika – fotoreportera Radia Szczecin.
Zdjęcia robiłem kilkanaście miesięcy. Wszystkie opatrzone są tekstem Katarzyny Świerczyńskiej. Była świadkiem każdego ujęcia – powiedział Robert Stachnik.

- Odwiedziliśmy ponad 20 miejsc w Szczecinie. Byliśmy m.in. w szpitalu na Pomorzanach, w Centrum Weterynaryjnym, w myjni samochodowej, w piekarni i w kultowym miejscu Szczecina, w którym można zjeść przez całą dobę. Ponadto byliśmy świadkami naprawy torowisk i u wolontariuszy na dworcu, którzy pomagali osobom przybyłym z Ukrainy – uzupełnił fotoreporter.

Celem projektu było pokazanie ludzi pracujących w nocy, bez których nie moglibyśmy funkcjonować za dnia – dodał Stachnik.

- Oczywiście jest to noc, jest ciemniej, więc były trudne warunki do fotografowania, ale zdjęcia oddały klimat i specyfikę tych zawodów. Postanowiłem zrobić je w kolorze, ponieważ kolor wyzwala więcej możliwości. Dzięki temu mogłem znacznie więcej pokazać, bo choćby jeden malutki detal zrobiony w kolorze przeważył nad całością ujęcia. Pokazałem więc to, co chciałem zrobić – podsumował Robert Stachnik.

Każda fotografia jest opatrzona kodem QR, który pozwoli poznać całą historię powstawania zdjęć dostępnych na stronie internetowej www.nadportemnoc.pl.

Otwarcie wystawy w Klubie 13 Muz w środę o godzinie 17. Wstęp jest bezpłatny. Ekspozycja będzie czynna do 17 stycznia 2023 roku od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2023-01-27, godz. 19:07 Filmowcy wracają na wyspę Uznam Powstają nowe odcinki popularnego serialu niemieckiego 'Der Usedom-Krimi'. » więcej 2023-01-27, godz. 12:34 Andrzej Wierciński w komisji eksperckiej. Willa Lentza kupiła fortepian Steinway&Sons [WIDEO, ZDJĘCIA] Wspaniały instrument często określany jako idealny. Wyważony i wszechstronny bardzo dobrze sprawdza się w warunkach kameralnych, jak i wielkich salach koncertowych. » więcej 2023-01-25, godz. 23:51 Maja Laura zagrała na scenie Radia Szczecin... [WIDEO, ZDJĘCIA] Jej występ odbył się w ramach cyklu [3x1]. » więcej 2023-01-25, godz. 20:15 Film o Panu Samochodziku. Jak to było z "Księgą Strachów"? [WIDEO, ZDJĘCIA] Wyruszyli śladami Pana Samochodzika po Pojezierzu Myśliborskim - dziś swoją premierę miał film dokumentalny popularnej powieści przygodowej dla młodzieży 'Księga Strachów' Zbigniewa Nienackiego. » więcej 2023-01-25, godz. 14:25 Wystawa dwóch światów z czasów PRL [WIDEO, ZDJĘCIA] 'PRL - bieguny pamięci' to tytuł wystawy w Centrum Dialogu Przełomy. Wystawy niezwykłej, pokazywanej w ramach obchodów 7-lecia działalności Centrum. » więcej 2023-01-24, godz. 19:00 Jedna osoba, dwa imiona, trzy utwory (a może i cztery) [WIDEO, ZDJĘCIA] Czas na pierwszy w tym roku minikoncert [3x1]. » więcej 2023-01-24, godz. 07:17 Nominacje do Oscarów. Jest polski film W Los Angeles zostaną dziś ogłoszone nominacje do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wśród faworytów wymienia się takie filmy jak 'Duchy Inisherin', 'Fabelmanowie' oraz 'Wszystko wszędzie naraz'. Duże szanse na nominację ma… » więcej 2023-01-21, godz. 21:27 Słynna kolekcja skarbów do obejrzenia w Londynie Obrazy Goyi i Velazqueza, jedna z pierwszych map Ameryk i unikalne książki - słynna kolekcja skarbów hiszpańskiej kultury zebrana przez filantropa Archera Huntingtona trafiła z USA do Londynu. » więcej 2023-01-21, godz. 16:52 Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie nagrał płytę „The Sound of the Sea” 11 premierowych dzieł na chór mieszany czołowych polskich kompozytorów. Chór Politechniki Morskiej nagrał swój kolejny album pod tytułem „The Sound of the Sea”. Płytę wydała Firma DUX - jedna z najbardziej prestiżowych wytwórni… » więcej 2023-01-21, godz. 08:27 Zachwycający występ Aleksandry Świgut w filharmonii [ZDJĘCIA] Utwory francuskich kompozytorów - Lili Boulanger i Maurice’a Ravela zabrzmiały wczoraj w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. » więcej
2345678