Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Cieszy się z wyroku w sprawie Frygi, ale uważa, że brakuje podobnego akcentu w Szczecinie. Tak Rafał Roguszka komentuje decyzję sądu w sprawie kontrowersyjnej instalacji.
Ustawienie rzeźby, która od początku podzieliła szczecinian, było inicjatywą klubu XIII Muz, któremu wtedy szefował właśnie Roguszka.

Instalacja zaczęła również dość szybko się rozpadać. W ubiegłym miesiącu sąd orzekł, że wykonawca Frygi musi zwrócić klubowi prawie 80 tysięcy złotych. Roguszka w "Rozmowach pod Krawatem" powiedział, że to słuszna decyzja, jednak jego zdaniem potrzeba lat, aby odpowiednio ocenić całą inicjatywę.

- Bardzo się cieszę z sytuacji, czyli tego pozytywnego dla miasta wyroku i zwrotów kosztu inwestycyjnego. Czekam jak oceni tę całą sytuację kolejne pokolenie, które inaczej już spojrzy na to, że takie działanie powstało w mieście. Żałuję trochę, że takiego wesołego wątku w Szczecinie brakuje - mówi Roguszka.

Rzeźba stanęła w pobliżu deptaku Bogusława w 2015 tym roku i szybko zaczęła pękać. Zdemontowano ją po kilkunastu miesiącach. Miasto rozpoczęło wtedy prawną batalię o zwrot poniesionych kosztów.
Roguszka w "Rozmowach pod Krawatem" powiedział, że to słuszna decyzja, jednak jego zdaniem potrzeba lat, aby odpowiednio ocenić całą inicjatywę.

Zobacz także

2023-11-18, godz. 10:39 Piotr Paleczny owacyjnie przyjęty w Filharmonii w Szczecinie [ZDJĘCIA] Nieskończenie długie owacje na stojąco - w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zagrał w piątek należący do grona najznakomitszych znawców muzyki Fryderyka Chopina, jeden z najwybitniejszych polskich pianistów… » więcej 2023-11-17, godz. 16:00 Piotr Paleczny zagra Chopina w Złotej Sali Filharmonii Należy bezsprzecznie do najwybitniejszych polskich pianistów w historii, także do grona najznakomitszych znawców muzyki Fryderyka Chopina. » więcej 2023-11-17, godz. 08:52 Bardzo wyczekiwana szczecińska premiera w Pleciudze Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie świętuje 70-lecie istnienia. » więcej 2023-11-16, godz. 15:58 Festiwal "Rising of Lusitania" w Szczecinie [WIDEO] V Międzynarodowy Festiwal Animowanych Dokumentów 'Rising of Lusitania' rozpoczyna się dziś w Szczecinie. » więcej 2023-11-16, godz. 11:37 Obraz "Wirtuoza Pomorskiego Krajobrazu" kupiony przez szczecińskie muzeum [WIDEO, ZDJĘCIA] Muzeum Narodowe w Szczecinie kupiło obraz Hansa Hartiga. Nosi on tytuł 'Nabrzeże rybackie zimą'. » więcej 2023-11-15, godz. 20:12 Baltic Neopolis Orchestra w Studiu Koncertowym Radia Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] Powstała w Szczecinie 15 lat temu i występowała w najdalszych zakątkach globu. Obsypana wieloma prestiżowymi nagrodami w kraju i zagranicą. Baltic Neopolis Orchestra zagra w środę w Studiu Koncertowym im. Jana Szyrockiego Radia Sz… » więcej 2023-11-11, godz. 21:31 31. międzynarodowy festiwal filmowy Energa Camerimage W Toruniu rozpoczął się 31. międzynarodowy festiwal filmowy Energa Camerimage. » więcej 2023-11-11, godz. 14:50 Szczecin owacyjnie przyjął "Requiem dla mojego przyjaciela" Zbigniewa Preisnera [ZDJĘCIA] Nieskończenie długie owacje na stojąco: wrażenie przejmującej muzyki wzmocnione wyjątkową oprawą świetlną - w piątek w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza wybrzmiało 'Requiem dla mojego przyjaciela' Zbigniewa… » więcej 2023-11-10, godz. 15:09 "Requiem dla mojego przyjaciela" Zbigniewa Preisnera zabrzmi w Złotej Sali Filharmonii Szczecinie Około 200 wykonawców na jednej scenie: w piątek w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zabrzmi monumentalne 'Requiem dla mojego przyjaciela' Zbigniewa Preisnera. » więcej 2023-11-09, godz. 19:46 Niezwykła wyobraźnia ukraińskiej malarki w Galerii "Zapach sztuki" [ZDJĘCIA] Anastasiya Markovych - ukraińska malarka, od ponad 20 lat mieszkająca i pracująca w Polsce, reprezentująca styl surrealistyczny pokazuje swoje prace w Galerii 'Zapach sztuki' w Szczecinie. » więcej
1234567