Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Tomek Torres. Fot. Bartek Barczyk [Materiały prasowe Filharmonii w Szczecinie]
Tomek Torres. Fot. Bartek Barczyk [Materiały prasowe Filharmonii w Szczecinie]
Nocne pokazy iluminacji budynku Filharmonii zamykają każdy dzień trwającego Festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM. W czwartek w ramach piątej edycji wydarzenia dodatkowo rozmawiano o szeroko pojętej harmonii.
Panel dyskusyjny prowadził Jacek Hałas, którego interlokutorami byli Radzimir Dębski, Andrzej Dragan, Mikołaj Rykowski, Zuzanna Skalska i Jolanta Starzak. Z licznie zgromadzoną publicznością Sali Kameralnej Filharmonii doszli m.in. do przekonania, że w dysharmonii też można coś harmonicznego odkryć.

- W architekturze połączenia dwóch kompletnie niepasujących styli może prowadzić do bardzo interesujących efektów, więc pojęcie harmonii jest trudne do wykolejenia się. Ona często odnajduje się w różnych, nieoczekiwanych miejscach. Zatem wydaje mi się, że dysharmonia inteligentnie zaprojektowana może być o wiele bardziej ciekawsza niż coś, co jest harmoniczne – powiedział prof. Andrzej Dragan.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się także wieczór pod tytułem „Sonic Energy” Tomka i Pauliny Torresów.

- To muzyka relaksacyjna z moimi tekstami, niektóre są Tomka i z jego muzyką. Mówią o miłości, wdzięczności, o samych pięknych wartościach. Ludzie przychodząc na nasze koncerty bardzo się wyciszają. Chodzi nam o to, żeby mieli przestrzeń, żeby móc coś przemyśleć w ciszy, bo cisza jest odpowiedzią na wszystkie pytania – stwierdziła Paulina Łaba-Torres. - I ta cisza da nam siłę, żeby wejść w ten harmider świata – podsumował Tomek Torres.

Dziś w ramach Festiwalu o godzinie 21 wystąpi Max Cooper – brytyjski DJ i producent muzyczny z najnowszym projektem pt. „Unspoken Words”.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2022-12-06, godz. 07:29 Bursztynowe Pierścienie rozdane Bursztynowe Pierścienie dla najlepszych aktorów i spektakli rozdane. W poniedziałek w Willi Lentza w Szczecinie odbyła się Gala Plebiscytu. » więcej 2022-12-03, godz. 13:53 Michał Ziółkowski triumfatorem II Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Mieczysława Karłowicza [ZDJĘCIA] 40 tysięcy euro w puli nagród. Około 160 zgłoszeń z ponad 35. państw całego świata. Wczoraj w Złotej Sali Filharmonii szczecińscy symfonicy pod batutą Szymona Bywalca prapremierowo wykonali pięć polskich dzieł na II Międzynarodowym… » więcej 2022-12-02, godz. 09:15 "Sytuacja kultury w Szczecinie jest dramatyczna" Sytuacja jest dramatyczna. Jeżeli Teatr Współczesny w Szczecinie straci kilkaset tysięcy złotych dotacji od miasta, to będzie mniej grać i produkować nowych spektakli - mówił w 'Rozmowach pod krawatem' dyrektor artystyczny Jakub… » więcej 2022-12-02, godz. 08:28 Finałowa Gala II Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Mieczysława Karłowicza [ZDJĘCIA] Pierwsza edycja konkursu, jeszcze bez patrona, odbyła się w 2018 roku w Filharmonii w Szczecinie z okazji stulecia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. » więcej 2022-11-30, godz. 23:58 Zespół Obrasqi wystąpił na scenie Radia Szczecin... [WIDEO, ZDJĘCIA] Koncert odbył się w ramach cyklu [3x1]. » więcej 2022-11-29, godz. 20:47 Adam Makowicz i Leszek Możdżer owacyjnie przyjęci w Złotej Sali Filharmonii [ZDJĘCIA] Zwieńczeniem uroczystości nadania przez Akademię Sztuki w Szczecinie tytułów doktora honoris causa był wczorajszy koncert w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Na scenie Złotej Sali zagrał uhonorowany tym tytułem… » więcej 2022-11-29, godz. 19:40 Obrasqi malowane dźwiękiem [WIDEO, ZDJĘCIA] To kolejny minikoncert w ramach cyklu [3x1]. » więcej 2022-11-29, godz. 12:37 Chór ze Szczecina wyróżniony [ZDJĘCIA] Zespół Politechniki Morskiej otrzymał wyróżnienie na Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza w Poznaniu. » więcej 2022-11-28, godz. 20:00 Prof. Jarosław Kozłowski doktorem honoris causa Akademii Sztuki w Szczecinie [WIDEO, ZDJĘCIA] Senat Akademii Sztuki w Szczecinie 17 listopada 2022 roku jednogłośnie podjął decyzję o nadaniu dwóch tytułów doktora honoris causa. Uczelnia przyznała po raz pierwszy w swojej 12-letniej historii te zaszczytne tytuły. » więcej 2022-11-28, godz. 16:12 Adam Makowicz doktorem honoris causa Akademii Sztuki w Szczecinie [WIDEO, ZDJĘCIA] Akademia Sztuki w Szczecinie przyznała po raz pierwszy w swojej historii tytuły nadawane osobom o szczególnym dorobku naukowym i artystycznym. » więcej
3456789