Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Chór Politechniki Morskiej
Fot. Chór Politechniki Morskiej
Fot. Chór Politechniki Morskiej
Fot. Chór Politechniki Morskiej
Szczecinianie podbijają Grecję śpiewająco! Chór Politechniki Morskiej po raz kolejny zdobył najwyższe nagrody, podczas X edycji Międzynarodowego Festiwalu "Music and Sea", który odbył się teraz w weekend, w greckiej Paralii.
Zespół zwyciężył w dwóch kategoriach: Mixed Choir oraz Folk, uzyskując jednocześnie najwyższą punktację spośród wszystkich chórów uczestniczących w konkursie. W rywalizacji wzięły udział chóry m.in. z Bułgarii, Finlandii, Rumunii, Słowacji, Polski, Serbii, Macedonii.

W programie znalazły się między innymi utwory napisane i zadedykowane specjalnie Chórowi Politechniki Morskiej w Szczecinie, w tym kompozycja Zuzanny Falkowskiej "I see the Sea", która została wykonana premierowo. Jury doceniło chór za muzykalność, nienaganną intonację, wyjątkową wrażliwość oraz nieprzeciętny kontakt z dyrygentką.

Zwycięzcy we wtorek wieczorem wracają do domu.

- Dziś nasz ostatni dzień w Grecji. Przykro nam wracać, bo spędziliśmy tutaj wspaniały czas - mówi jeden z chórzystów.

- W Grecji zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci zarówno przez publiczność, jak i przez inne zespoły, które z nami uczestniczyły w tym cudownym konkursie - dodaje chórzystka.

- Żal wracać, ale przed nami kolejne wspaniałe wyzwania - podkreśla inny z chórzystów.

Dyrygentka chóru dr hab. Sylwia Fabiańczyk-Makuch nie kryje dumy.

- Jestem niezwykle dumna z postępów moich chórzystów. To niesamowita radość móc dzielić tę samą pasję oraz spełniać marzenia z tak wspaniałą i zaangażowaną grupą osób - mówi dyrygentka.

Jeśli też chcielibyście zwiedzać świat śpiewająco, z chórem Politechniki Morskiej, to wszystko jest możliwe, bo od października rusza nabór do zespołu. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej chóru.

Do tej pory Chór Politechniki Morskiej zdobył ponad 70 głównych nagród na festiwalach w kraju oraz za granicą.
Zwycięzcy we wtorek wieczorem wracają do domu.
Dyrygentka chóru dr hab. Sylwia Fabiańczyk-Makuch nie kryje dumy.

Zobacz także

2022-11-22, godz. 14:31 Radni o finansowaniu szczecińskiej filharmonii Przez kolejne 3 lata szczecińska filharmonia będzie prowadzona wspólnie przez miasto i ministerstwo kultury - aneks do umowy przegłosowała Rada Miasta. » więcej 2022-11-20, godz. 09:47 Tribute to Maria Koterbska w Złotej Sali Filharmonii Była gwiazdą polskiej sceny muzycznej drugiej połowy XX wieku. W repertuarze miała przeszło 1500 utworów, w tym około 400 nagranych. Piosenki Marii Koterbskiej zabrzmią w niedzielę w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza… » więcej 2022-11-19, godz. 09:21 Hina Maeda brawurowo zagrała na skrzypcach Stradivariusa w Filharmonii [ZDJĘCIA] Burzą braw i bisem zakończył się piątkowy koncert w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W Złotej Sali zagrała Hina Maeda - zdobywczyni czterech nagród, w tym głównej, 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego… » więcej 2022-11-18, godz. 09:19 Roguszka: kolejne pokolenie inaczej spojrzy na pomysł postawienia Frygi Cieszy się z wyroku w sprawie Frygi, ale uważa, że brakuje podobnego akcentu w Szczecinie. Tak Rafał Roguszka komentuje decyzję sądu w sprawie kontrowersyjnej instalacji. » więcej 2022-11-18, godz. 08:28 Hina Maeda – zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego zagra w Szczecinie Zajęła pierwsze miejsce. Otrzymała też nagrody specjalne za najlepsze wykonanie kaprysu, sonaty i koncertów Henryka Wieniawskiego oraz Johannesa Brahmsa. Hina Maeda - niekwestionowana triumfatorka 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego… » więcej 2022-11-16, godz. 21:03 Filmy o górach za tydzień w Szczecinie [ZDJĘCIA] 10. Przegląd Filmów o Górach ruszy w Szczecinie już za tydzień. Zaplanowano niemal tysiąc minut projekcji, do tego spotkania autorskie i panele dyskusyjne oraz wystawy. » więcej 2022-11-14, godz. 20:35 Zmarł Jerzy Połomski W wieku 89 lat zmarł piosenkarz Jerzy Połomski - poinformowała PAP menadżerka artysty. Ostatnie lata życia spędził w Skolimowie. » więcej 2022-11-11, godz. 18:48 Narodowe Święto Niepodległości w Radiu Szczecin. Zagrała Orkiestra Wojskowa [WIDEO, ZDJĘCIA] Wykonuje muzykę marszowo-paradną, rozrywkową, a także patriotyczno-religijną i marynistyczną. Orkiestra Wojskowa w Świnoujściu zagrała w Studiu Koncertowym S-1 im. Jana Szyrockiego. » więcej 2022-11-11, godz. 15:55 Święto Niepodległości z dyrygentem Antonim Witem w Złotej Sali Filharmonii Karierę zaczynał od asystentury u boku Herberta von Karajana w Filharmonii Berlińskiej. Występuje na najbardziej prestiżowych scenach świata. W swojej długiej i nadzwyczajnej karierze nagrał ponad 200 albumów. » więcej 2022-11-07, godz. 14:27 „Dziady Moje” nowa wystawa w Szczecinie [ZDJĘCIA] Wystawę prac Kuby Konarzewskiego malarza, fotografa i scenografa - „Dziady Moje” można oglądać w najmłodszej galerii wystawienniczej w Szczecinie 'Zapach Sztuki'. » więcej
567891011