Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Spektakle w Pleciudze będą dostosowane dla osób głuchych i niewidomych.
W szczecińskim Teatrze Lalek właśnie rozpoczęła się realizacja projektu "Teatr szeroko otwarty". To dzięki dotacji z programu "Kultura otwarta" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz unijnych środków z PEFRON-u.

Natalia Nowaczyk nie słyszy od urodzenia i do teatru nie chodzi. - Nie chodzę do teatru, ponieważ nie ma napisów dla niesłyszących, nie ma tłumacza polskiego języka migowego. Gdyby chociaż były napisy, to bym chodziła.

To się w Pleciudze zmienia - mówi Magda Bogusławska, kierowniczka działu Edukacji Teatru Lalek Pleciuga.

- Przez audiodeskrypcję, tłumaczenie na polski język migowy, poprzez spotkania przed spektaklem. Takich rzeczy jest mnóstwo - mówi Bogusławska.

Po prostu nasz teatr ma być szeroko otwarty - mówi Tomasz Lewandowski, dyrektor Pleciugi. - Teatr pozwoli na to, aby ci widzowie do nas przychodzili i cieszyli się teatrem i spektaklami.

Pierwsze spektakle z nowymi udogodnieniami jeszcze w tym roku.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2022-11-27, godz. 13:17 Kuba Stankiewicz Trio z przedwojennymi szlagierami filmowymi w Willi Lentza Muzyka Henryka Warsa, Bronisława Kapera, Viktora Younga i wielu przedwojennych kompozytorów zabrzmiała Szczecinie. W sobotę w ramach popularnego cyklu „Jazz w Willi” Lentza wystąpił światowej sławy pianista Kuba Stankiewicz. » więcej 2022-11-27, godz. 09:55 "Jantar" dla Piotra Oleksego Piotr Oleksy za książkę 'Wyspy odzyskane. Wolin i nieznany archipelag' otrzymał Nagrodę Literacką Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego 'Jantar'. » więcej 2022-11-27, godz. 09:23 Najlepsze filmy o tematyce morskiej w Szczecinie To już 11. edycja JachtFilmu w Szczecinie. Celem festiwalu jest prezentacja najlepszych filmów o tematyce marynistycznej z całego świata. » więcej 2022-11-26, godz. 21:11 Szczeciński JachtFilm rozpoczęty To już 11. edycja JachtFilmu w Szczecinie. W tym roku zaprezentowanych zostanie osiem filmów dokumentalnych. » więcej 2022-11-26, godz. 13:20 "Między życiem a śmiercią. Historie pomocy w czasie Zagłady" [ZDJĘCIA] To pierwsza tego typu wystawa w Szczecinie. » więcej 2022-11-26, godz. 09:07 „Jazz w Willi” z Kubą Stankiewiczem i ekspozycją „Niedźwiedzia” Przedwojenne szlagiery m.in. Henryka Warsa, Bronisława Kapera i Viktora Younga zabrzmią dziś w Szczecinie. Doskonale znane piosenki, wśród których znajdzie się choćby słynna „Miłość Ci wszystko wybaczy” z repertuaru Hanki Ordonówny… » więcej 2022-11-25, godz. 15:21 Górskie święto w Szczecinie rozpoczęte 10. edycja Przeglądu Filmów 'O!Góry' im. Tadeusza Piotrowskiego rozpoczęta. » więcej 2022-11-25, godz. 09:22 Instytucje kultury apelują do prezydenta o zwiększenie dotacji Pismo z prośbą o zwiększenie dotacji na szczecińską kulturę trafiło do prezydenta miasta. » więcej 2022-11-22, godz. 14:31 Radni o finansowaniu szczecińskiej filharmonii Przez kolejne 3 lata szczecińska filharmonia będzie prowadzona wspólnie przez miasto i ministerstwo kultury - aneks do umowy przegłosowała Rada Miasta. » więcej 2022-11-20, godz. 09:47 Tribute to Maria Koterbska w Złotej Sali Filharmonii Była gwiazdą polskiej sceny muzycznej drugiej połowy XX wieku. W repertuarze miała przeszło 1500 utworów, w tym około 400 nagranych. Piosenki Marii Koterbskiej zabrzmią w niedzielę w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza… » więcej
1234567