Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Margareta Storonianska – bandurzystka. Fot. Materiały prasowe Filharmonii w Szczecinie
Margareta Storonianska – bandurzystka. Fot. Materiały prasowe Filharmonii w Szczecinie
Muzyka tradycyjna z różnych stron świata. Koncerty, warsztaty, panele dyskusyjne i happeningi. Dziś w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie rozpoczyna się 8. Turniej Muzyków Prawdziwych.
Solistką koncertu inauguracyjnego będzie występująca w całej Europie ukraińska bandurzystka Margareta Storonianska.

- Będę grała utwór ukraińskiego kompozytora Yuryia Oliynyka - Koncert na bandurę i orkiestrę nr 4, w którym słychać ludowe melodie ukraińskie. Rozpisane zostały nie tylko na bandurę, ale i orkiestrę. Są naprawdę śliczne, więc serdecznie zapraszam, żeby ich posłuchać – dodała Storonianska.

Wieczór poprowadzi doskonały dyrygent i kompozytor Miłosz Bembinow.

- Turniej Muzyków Prawdziwych to przede wszystkim kursy, szkolenia, warsztaty śpiewu naturalnego, z gry na prawdziwych instrumentach etnicznych, folkowych. Jest to też wielka szansa rozwoju bardzo cenna i myślę, że to też stanowi o takiej renomie, marce i sile tego Turnieju – podsumował Miłosz Bembinow.

Początek koncertu otwierającego 8. Turniej Muzyków Prawdziwych o godzinie 19 w Złotej Sali Filharmonii w Szczecinie.

Program koncertu
George Enescu – I Rapsodia rumuńska A-dur op. 11
Yuryi Oliynyk – Koncert na bandurę i orkiestrę nr 4
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – W lesie

Wykonawcy
Margareta Storonianska – bandura
Miłosz Bembinow – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie

Więcej o 8. Turnieju Muzyków Prawdziwych w niedzielnym magazynie "Trochę Kultury" Radia Szczecin.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2022-10-28, godz. 18:49 Muzyka wczesnego baroku w Willi Lentza Fundacja Akademia Muzyki Dawnej zaprasza na 19. Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej. » więcej 2022-10-27, godz. 18:12 Polskie orły w CD Przełomy [WIDEO, ZDJĘCIA] Kilkaset eksponatów z prywatnych zbiorów szczecinianina Tomasza Glińskiego znalazło się na otwartej dziś w Centrum Dialogu Przełomy wystawie 'Polskie orły'. » więcej 2022-10-26, godz. 23:48 Zespół DOBRO! (HEAVY $QUAD LIVE) na scenie Radia Szczecin... [WIDEO, ZDJĘCIA] Koncert odbył się w ramach cyklu [3x1]. » więcej 2022-10-25, godz. 20:15 DOBRO! zagości na scenie Radia Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] Mini koncert odbył się w ramach cyklu [3x1]. » więcej 2022-10-23, godz. 14:11 Adam Sikora na Szczecin Film Festiwal'22 Produkcje filmowe, dyskusje i spotkania z twórcami. W niedzielę ostatni dzień tegorocznej edycji Szczecin Film Festiwal. » więcej 2022-10-21, godz. 18:32 Chór Echo-Arioso śpiewa już pół wieku Stargardzki chór Echo-Arioso obchodzi 50-lecie swojej działalności. Co prawda sam chór działa pod tą nazwą od 1972 roku, ale stargardzka muzyka chóralna ma tradycje sięgające końca II Wojny Światowej. » więcej 2022-10-21, godz. 09:02 Ławeczki z wierszami szczecińskiej poetki w Dolinie Miłości To pomysł wnuka autorki, współorganizatora tego weekendowego festiwalu 'Jesienne spotkanie z kulturą w parku' w Zatoni Dolnej. » więcej 2022-10-18, godz. 15:06 Natalia Kukulska w Radiu Szczecin Już w sobotę artystka rozpocznie trasę 'MTV Unplugged' koncertem w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie - w Radiu Szczecin opowiedziała, czemu będzie to dla niej szczególny wieczór. » więcej 2022-10-16, godz. 12:14 Teatr Brama: "Carmina - Dom Polaków w kryzysie" Pandemia, wojna i inflacja to największe problemy współczesnego człowieka. A co artysta może zrobić dla świata w czasie kryzysu? - takie pytanie zadali sobie twórcy najnowszego spektaklu Teatru Brama w Goleniowie. » więcej 2022-10-16, godz. 09:08 Zapach Sztuki, czyli nowa galeria w mieście [ZDJĘCIA] Nowa galeria sztuki użytkowej powstała w Szczecinie. Znajduje się w pięknej piwnicy przy al. Wojska Polskiego 72, dokładnie vis-à-vis siedziby Polskiego Radia Szczecin, w budynku przychodni. » więcej
78910111213