Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Po raz 22. tenorzy z różnych zakątków świata zaprezentują się w najpiękniejszych ariach operowych, operetkowych i pieśniach neapolitańskich. W Szczecinie odbędzie się Wielki Turniej Tenorów.
Śpiewacy będą nagradzani przez publiczność symboliczną różą. Triumfatorem zostanie ten tenor, który zdobędzie największą liczbę kwiatów – powiedział Jacek Jekiel, dyrektor Opery na Zamku.

- Organizowaliśmy Turniej Tenorów w Teatrze Letnim, ale po remoncie jest absolutnie zjawiskowy. Zjawiskowość tego miejsca szczególnie będzie podkreślona, kiedy to pięknie będzie współgrała z cudowną muzyką, która będzie płynęła ze sceny z fantastycznym śpiewaniem tenorów – uzupełnił Jekiel.

Kolejność prezentacji artystów została dziś wylosowana podczas konferencji prasowej. Pierwszy wystąpi Zbigniew Malak.

- Zaśpiewam Arię Stefana „Cisza dokoła” ze „Strasznego Dworu” Stanisława Moniuszki i pieśń neapolitańską „Mattinata” Ruggiero Leon-Cavallo. Wystąpię z Orkiestrą Opery na Zamku w Szczecinie i z maestro Jerzym Wołosiukiem na żywo – stwierdził Zbigniew Malak.

Ostatnim z ośmiu tenorów będzie amerykański śpiewak Brendan Sliger.

- Będę musiał długo czekać na swój występ, jednak jestem na tyle dobrze przygotowany, że chyba wszystko będzie w porządku. Czy będę najlepszy? To publiczność zdecyduje. Będę się starał jej nie zawieźć – podsumował Brendan Sliger.

Koncert Wielkiego Turnieju Tenorów odbędzie się w piątek, 2 września 2022 roku o godzinie 20:00 w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec w Szczecinie.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2022-11-05, godz. 14:30 W Willi Lentza „Poloneza czas zacząć...” Ruszyła kampania wpisu poloneza na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Do akcji włączyła się Willa Lentza w Szczecinie dzisiejszym wydarzeniem pod tytułem „Polonez&Willa”. » więcej 2022-11-05, godz. 09:38 Chór im. prof. Jana Szyrockiego zainaugurował obchody 70-lecia istnienia [WIDEO, ZDJĘCIA] Trzema bisami i gromkimi brawami publiczności śpiewającej z artystami, zakończył się wczoraj w Radiu Szczecin koncert Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. » więcej 2022-11-05, godz. 09:16 Najnowszy film Marka Osajdy. Przedstawił historię znanego plakacisty Historię Lexa Drewińskiego, twórcy plakatów nagradzanych na prestiżowych konkursach na całym świecie, opowiedział w swoim najnowszym filmie Marek Osajda. » więcej 2022-11-05, godz. 08:43 Spotkanie z Agnieszką Holland. "O Holokauście nie wolno nam zapomnieć" Wybitna reżyserka filmowa Agnieszka Holland gościem Trafostacji Sztuki w Szczecinie. Spotkanie z nią było częścią programu wystawy Natalii Romik 'Kryjówki. Architektura przetrwania'. » więcej 2022-11-04, godz. 14:48 Ekologiczne meble i przedmioty na wystawie w INKU [ZDJĘCIA] Meble i przedmioty do domowego użytku, te vintage i nowoczesne, z ekologicznych materiałów - to wszystko prezentowane będzie od piątku na wystawie 'Baltic Home 2. Lokalny dialog' w szczecińskim Inkubatorze Sektorów Kreatywnych. » więcej 2022-11-04, godz. 08:55 Chór imienia Profesora Jana Szyrockiego ma 70 lat [ZDJĘCIA Pięćdziesiąt lat pracy artystycznej zespołu pod ręką jednego dyrygenta, to ewenement nie tylko w historii szczecińskiej chóralistyki, ale także fenomen na scenie krajowej i międzynarodowej. Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego… » więcej 2022-11-01, godz. 20:30 Piotr Wardziukiewicz z laurem 16. Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego PORTRET 2022 Ponad jedenaście tysięcy uczestników zgłosiło się do 16. Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego PORTRET 2022. W gronie laureatów znalazł się Piotr Wardziukiewicz - wykładowca na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuki w Szczecini… » więcej 2022-10-31, godz. 12:02 Organy Grüneberga zabrzmiały przed Wszystkimi Świętymi [ZDJĘCIA] W wypełnionym przez melomanów do ostatniego miejsca kościele pw. św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach i owacjami na stojąco zakończył się niedzielny Koncert Grünebergowski. Na organach zbudowanych w 1862 roku zagrała Sylwia Marciniak. » więcej 2022-10-30, godz. 10:48 Koncert zadumy i nostalgii przed Dniem Wszystkich Świętych [ZDJĘCIA] Organy zbudowane w 1862 roku zabrzmią dziś w Kościele pw. św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach. » więcej 2022-10-28, godz. 18:49 Muzyka wczesnego baroku w Willi Lentza Fundacja Akademia Muzyki Dawnej zaprasza na 19. Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej. » więcej
1234567