Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Po raz 22. tenorzy z różnych zakątków świata zaprezentują się w najpiękniejszych ariach operowych, operetkowych i pieśniach neapolitańskich. W Szczecinie odbędzie się Wielki Turniej Tenorów.
Śpiewacy będą nagradzani przez publiczność symboliczną różą. Triumfatorem zostanie ten tenor, który zdobędzie największą liczbę kwiatów – powiedział Jacek Jekiel, dyrektor Opery na Zamku.

- Organizowaliśmy Turniej Tenorów w Teatrze Letnim, ale po remoncie jest absolutnie zjawiskowy. Zjawiskowość tego miejsca szczególnie będzie podkreślona, kiedy to pięknie będzie współgrała z cudowną muzyką, która będzie płynęła ze sceny z fantastycznym śpiewaniem tenorów – uzupełnił Jekiel.

Kolejność prezentacji artystów została dziś wylosowana podczas konferencji prasowej. Pierwszy wystąpi Zbigniew Malak.

- Zaśpiewam Arię Stefana „Cisza dokoła” ze „Strasznego Dworu” Stanisława Moniuszki i pieśń neapolitańską „Mattinata” Ruggiero Leon-Cavallo. Wystąpię z Orkiestrą Opery na Zamku w Szczecinie i z maestro Jerzym Wołosiukiem na żywo – stwierdził Zbigniew Malak.

Ostatnim z ośmiu tenorów będzie amerykański śpiewak Brendan Sliger.

- Będę musiał długo czekać na swój występ, jednak jestem na tyle dobrze przygotowany, że chyba wszystko będzie w porządku. Czy będę najlepszy? To publiczność zdecyduje. Będę się starał jej nie zawieźć – podsumował Brendan Sliger.

Koncert Wielkiego Turnieju Tenorów odbędzie się w piątek, 2 września 2022 roku o godzinie 20:00 w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec w Szczecinie.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2022-10-26, godz. 23:48 Zespół DOBRO! (HEAVY $QUAD LIVE) na scenie Radia Szczecin... [WIDEO, ZDJĘCIA] Koncert odbył się w ramach cyklu [3x1]. » więcej 2022-10-25, godz. 20:15 DOBRO! zagości na scenie Radia Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] Mini koncert odbył się w ramach cyklu [3x1]. » więcej 2022-10-23, godz. 14:11 Adam Sikora na Szczecin Film Festiwal'22 Produkcje filmowe, dyskusje i spotkania z twórcami. W niedzielę ostatni dzień tegorocznej edycji Szczecin Film Festiwal. » więcej 2022-10-21, godz. 18:32 Chór Echo-Arioso śpiewa już pół wieku Stargardzki chór Echo-Arioso obchodzi 50-lecie swojej działalności. Co prawda sam chór działa pod tą nazwą od 1972 roku, ale stargardzka muzyka chóralna ma tradycje sięgające końca II Wojny Światowej. » więcej 2022-10-21, godz. 09:02 Ławeczki z wierszami szczecińskiej poetki w Dolinie Miłości To pomysł wnuka autorki, współorganizatora tego weekendowego festiwalu 'Jesienne spotkanie z kulturą w parku' w Zatoni Dolnej. » więcej 2022-10-18, godz. 15:06 Natalia Kukulska w Radiu Szczecin Już w sobotę artystka rozpocznie trasę 'MTV Unplugged' koncertem w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie - w Radiu Szczecin opowiedziała, czemu będzie to dla niej szczególny wieczór. » więcej 2022-10-16, godz. 12:14 Teatr Brama: "Carmina - Dom Polaków w kryzysie" Pandemia, wojna i inflacja to największe problemy współczesnego człowieka. A co artysta może zrobić dla świata w czasie kryzysu? - takie pytanie zadali sobie twórcy najnowszego spektaklu Teatru Brama w Goleniowie. » więcej 2022-10-16, godz. 09:08 Zapach Sztuki, czyli nowa galeria w mieście [ZDJĘCIA] Nowa galeria sztuki użytkowej powstała w Szczecinie. Znajduje się w pięknej piwnicy przy al. Wojska Polskiego 72, dokładnie vis-à-vis siedziby Polskiego Radia Szczecin, w budynku przychodni. » więcej 2022-10-09, godz. 12:44 Pleciuga zaprasza na komedię Teatr Lalek 'Pleciuga' przygotowała pierwszą w Polsce inscenizację książki Gordona Kormana 'Nienauczalni'. To przedstawienie adresowane do nastolatków i dorosłych. » więcej 2022-10-09, godz. 09:36 Koncert w Hołdzie Błogosławionemu ks. Jerzemu Popiełuszce i Duchownym Niezłomnym W 2018 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił Święto będące wyrazem hołdu dla wszystkich kapłanów o niezłomnej postawie patriotycznej, którzy oddali życie za Ojczyznę i Niepodległą Polskę. Wybrana data, 19 października… » więcej
78910111213