Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Największe przeboje zespołu The Police zabrzmią w niedzielę w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Przedstawi je w swoich nowych aranżacjach perkusista i założyciel tej kultowej grupy, Stewart Copeland.
W Szczecinie jestem po raz pierwszy i cieszę się, że zagram z Waszą orkiestrą, już się przekonałem, że bardzo dobrą. Będzie wiele piosenek znanych z wykonań Stinga, jednak jest jedno ale – powiedział Stewart Copeland.

- Nie da się zastąpić Stinga. Jest tylko jeden. Sting. Chyba jedynym sposobem jest granie z trzema kobietami, trzema „Soul Sisters”, które niejako zbliżą się do jego charakterystycznego śpiewania, do wszystkiego, czym emanuje. Natomiast sposobem, żeby oddać charakter gry gitarzysty Andy'ego Summersa – człowieka orkiestry o niespotykanej technice gry, stosującego wyjątkową harmonię, często nazwałbym wytworną, potrzebuję właśnie orkiestry, potrzebuję 30. osób – uzupełnił Copeland.

Orkiestrę poprowadzi Eimear Noone – irlandzka dyrygentka i kompozytorka, pierwsza kobieta, która dyrygowała podczas Gali rozdania Oscarów w 2020 roku. - Wtedy nie myślałam, że będę kiedykolwiek dyrygowała Copelandem – dodała Noone.

- Nasz pierwszy koncert był właściwie kilka nocy temu na Węgrzech, jednak spotkaliśmy się także w Los Angeles. To było jak natchnienie, jak spotkanie z dawno niewidzianym członkiem rodziny, naturalnie muzycznej rodziny. Pomyślałam natychmiast, Copeland również, że cokolwiek nie mielibyśmy stworzyć, to po prostu uczyńmy to, zróbmy to! – stwierdziła Eimear Noone.

Jedyny koncert w Polsce Stewarta Copelanda rozpocznie się o godzinie 19.

Wywiad z perkusistą Stewartem Copleandem i dyrygentką Eimear Noone na stronie internetowej magazynu „Trochę kultury” Radia Szczecin.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]
Stewart Copeland – perkusista na próbie generalnej z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie pod dyrekcją Eimear Noone. Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Stewart Copeland – perkusista na próbie generalnej z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie pod dyrekcją Eimear Noone. Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]

Zobacz także

2022-10-26, godz. 23:48 Zespół DOBRO! (HEAVY $QUAD LIVE) na scenie Radia Szczecin... [WIDEO, ZDJĘCIA] Koncert odbył się w ramach cyklu [3x1]. » więcej 2022-10-25, godz. 20:15 DOBRO! zagości na scenie Radia Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] Mini koncert odbył się w ramach cyklu [3x1]. » więcej 2022-10-23, godz. 14:11 Adam Sikora na Szczecin Film Festiwal'22 Produkcje filmowe, dyskusje i spotkania z twórcami. W niedzielę ostatni dzień tegorocznej edycji Szczecin Film Festiwal. » więcej 2022-10-21, godz. 18:32 Chór Echo-Arioso śpiewa już pół wieku Stargardzki chór Echo-Arioso obchodzi 50-lecie swojej działalności. Co prawda sam chór działa pod tą nazwą od 1972 roku, ale stargardzka muzyka chóralna ma tradycje sięgające końca II Wojny Światowej. » więcej 2022-10-21, godz. 09:02 Ławeczki z wierszami szczecińskiej poetki w Dolinie Miłości To pomysł wnuka autorki, współorganizatora tego weekendowego festiwalu 'Jesienne spotkanie z kulturą w parku' w Zatoni Dolnej. » więcej 2022-10-18, godz. 15:06 Natalia Kukulska w Radiu Szczecin Już w sobotę artystka rozpocznie trasę 'MTV Unplugged' koncertem w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie - w Radiu Szczecin opowiedziała, czemu będzie to dla niej szczególny wieczór. » więcej 2022-10-16, godz. 12:14 Teatr Brama: "Carmina - Dom Polaków w kryzysie" Pandemia, wojna i inflacja to największe problemy współczesnego człowieka. A co artysta może zrobić dla świata w czasie kryzysu? - takie pytanie zadali sobie twórcy najnowszego spektaklu Teatru Brama w Goleniowie. » więcej 2022-10-16, godz. 09:08 Zapach Sztuki, czyli nowa galeria w mieście [ZDJĘCIA] Nowa galeria sztuki użytkowej powstała w Szczecinie. Znajduje się w pięknej piwnicy przy al. Wojska Polskiego 72, dokładnie vis-à-vis siedziby Polskiego Radia Szczecin, w budynku przychodni. » więcej 2022-10-09, godz. 12:44 Pleciuga zaprasza na komedię Teatr Lalek 'Pleciuga' przygotowała pierwszą w Polsce inscenizację książki Gordona Kormana 'Nienauczalni'. To przedstawienie adresowane do nastolatków i dorosłych. » więcej 2022-10-09, godz. 09:36 Koncert w Hołdzie Błogosławionemu ks. Jerzemu Popiełuszce i Duchownym Niezłomnym W 2018 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił Święto będące wyrazem hołdu dla wszystkich kapłanów o niezłomnej postawie patriotycznej, którzy oddali życie za Ojczyznę i Niepodległą Polskę. Wybrana data, 19 października… » więcej
78910111213