Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Wiktoria Bielińska śpiewa w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec w Szczecinie. Fot. Szczecińska Agencja Artystyczna
Wiktoria Bielińska śpiewa w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec w Szczecinie. Fot. Szczecińska Agencja Artystyczna
Kontynuacja Festiwalu Młodych Talentów z 1962 i 1963 roku w Szczecinie. W piątek w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec zakończył się 6. Zjazd Młodych Gwiazd.
Do ogólnopolskiego konkursu zgłosiło się stu czterech wokalistów w wieku od 13-17 lat. W drodze eliminacji zakwalifikowano tzw. "Złotą Dziesiątkę" wykonawców. Grand Prix Zjazdu otrzymała Wiktoria Bielińska z Trzcinicy.

Jury pod przewodnictwem Marii Szabłowskiej przyznało Wiktorii trzy nagrody: im. Heleny Majdaniec, Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP z czekiem w wysokości 1000 euro oraz Międzynarodowej Federacji zrzeszającej konkursy wokalne na świecie W.A.P.A. z prawem do reprezentowania Polski na Światowym Festiwalu w Dubaju.

- Super, bardzo się cieszę. Przyjechałam tutaj, żeby zdobyć doświadczenie, a tu taka niespodzianka - Grand Prix. Nie wiem, jak sobie dam radę w Dubaju, ale nagroda imienia Heleny Majdaniec..., po prostu słów mi brak, bo to jeszcze nie wszystko. Atmosfera była genialna, więc na pewno to pomogło, ale moja praca również miała znaczenie - uzupełniła zwyciężczyni.

Długo zastanawiałam się, co powinnam zaśpiewać. Ostatecznie wybrałam kompozycję pod tytułem "Oceany" z repertuaru i autorstwa Moniki Urlik - dodała Wiktoria.

- Wybrałam tę piosenkę, ponieważ właśnie w niej byłam w stanie pokazać swoją skalę w dolnych i wysokich rejestrach; jak modulować swoim głosem, jak przekazać emocje, które przecież są w tekście tego utworu. Nie było to takie proste, więc cieszę się, że moja interpretacja była na tyle dobra, że dała mi te nagrody - podsumowała Wiktoria Bielińska.


Pozostali laureaci 6. Zjazdu Młodych Gwiazd:

  • Martyna Maciąg ze Złocieńca - "Kryształowy Kamerton" - nagroda Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR i "Srebrna Kaczka" - nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Pomorze Zachodnie
  • Milena Konieczna z Nowogrodźca - "Kryształowy Motyl" Fundacji Ireny Jarockiej
  • Oliwia Stefanowska - nagroda dla najmłodszej finalistki "Złotej Dziesiątki"

Jury Konkursu dodało w Protokole posiedzenia, że "6. Zjazd Młodych Gwiazd - Szczecin 2022 jak i towarzyszący wokalistom zespół muzyczny pod kierunkiem Krzysztofa Baranowskiego, stał na bardzo wysokim poziomie".
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2022-11-05, godz. 14:30 W Willi Lentza „Poloneza czas zacząć...” Ruszyła kampania wpisu poloneza na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Do akcji włączyła się Willa Lentza w Szczecinie dzisiejszym wydarzeniem pod tytułem „Polonez&Willa”. » więcej 2022-11-05, godz. 09:38 Chór im. prof. Jana Szyrockiego zainaugurował obchody 70-lecia istnienia [WIDEO, ZDJĘCIA] Trzema bisami i gromkimi brawami publiczności śpiewającej z artystami, zakończył się wczoraj w Radiu Szczecin koncert Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. » więcej 2022-11-05, godz. 09:16 Najnowszy film Marka Osajdy. Przedstawił historię znanego plakacisty Historię Lexa Drewińskiego, twórcy plakatów nagradzanych na prestiżowych konkursach na całym świecie, opowiedział w swoim najnowszym filmie Marek Osajda. » więcej 2022-11-05, godz. 08:43 Spotkanie z Agnieszką Holland. "O Holokauście nie wolno nam zapomnieć" Wybitna reżyserka filmowa Agnieszka Holland gościem Trafostacji Sztuki w Szczecinie. Spotkanie z nią było częścią programu wystawy Natalii Romik 'Kryjówki. Architektura przetrwania'. » więcej 2022-11-04, godz. 14:48 Ekologiczne meble i przedmioty na wystawie w INKU [ZDJĘCIA] Meble i przedmioty do domowego użytku, te vintage i nowoczesne, z ekologicznych materiałów - to wszystko prezentowane będzie od piątku na wystawie 'Baltic Home 2. Lokalny dialog' w szczecińskim Inkubatorze Sektorów Kreatywnych. » więcej 2022-11-04, godz. 08:55 Chór imienia Profesora Jana Szyrockiego ma 70 lat [ZDJĘCIA Pięćdziesiąt lat pracy artystycznej zespołu pod ręką jednego dyrygenta, to ewenement nie tylko w historii szczecińskiej chóralistyki, ale także fenomen na scenie krajowej i międzynarodowej. Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego… » więcej 2022-11-01, godz. 20:30 Piotr Wardziukiewicz z laurem 16. Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego PORTRET 2022 Ponad jedenaście tysięcy uczestników zgłosiło się do 16. Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego PORTRET 2022. W gronie laureatów znalazł się Piotr Wardziukiewicz - wykładowca na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuki w Szczecini… » więcej 2022-10-31, godz. 12:02 Organy Grüneberga zabrzmiały przed Wszystkimi Świętymi [ZDJĘCIA] W wypełnionym przez melomanów do ostatniego miejsca kościele pw. św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach i owacjami na stojąco zakończył się niedzielny Koncert Grünebergowski. Na organach zbudowanych w 1862 roku zagrała Sylwia Marciniak. » więcej 2022-10-30, godz. 10:48 Koncert zadumy i nostalgii przed Dniem Wszystkich Świętych [ZDJĘCIA] Organy zbudowane w 1862 roku zabrzmią dziś w Kościele pw. św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach. » więcej 2022-10-28, godz. 18:49 Muzyka wczesnego baroku w Willi Lentza Fundacja Akademia Muzyki Dawnej zaprasza na 19. Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej. » więcej
1234567