Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Wiktoria Bielińska śpiewa w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec w Szczecinie. Fot. Szczecińska Agencja Artystyczna
Wiktoria Bielińska śpiewa w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec w Szczecinie. Fot. Szczecińska Agencja Artystyczna
Kontynuacja Festiwalu Młodych Talentów z 1962 i 1963 roku w Szczecinie. W piątek w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec zakończył się 6. Zjazd Młodych Gwiazd.
Do ogólnopolskiego konkursu zgłosiło się stu czterech wokalistów w wieku od 13-17 lat. W drodze eliminacji zakwalifikowano tzw. "Złotą Dziesiątkę" wykonawców. Grand Prix Zjazdu otrzymała Wiktoria Bielińska z Trzcinicy.

Jury pod przewodnictwem Marii Szabłowskiej przyznało Wiktorii trzy nagrody: im. Heleny Majdaniec, Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP z czekiem w wysokości 1000 euro oraz Międzynarodowej Federacji zrzeszającej konkursy wokalne na świecie W.A.P.A. z prawem do reprezentowania Polski na Światowym Festiwalu w Dubaju.

- Super, bardzo się cieszę. Przyjechałam tutaj, żeby zdobyć doświadczenie, a tu taka niespodzianka - Grand Prix. Nie wiem, jak sobie dam radę w Dubaju, ale nagroda imienia Heleny Majdaniec..., po prostu słów mi brak, bo to jeszcze nie wszystko. Atmosfera była genialna, więc na pewno to pomogło, ale moja praca również miała znaczenie - uzupełniła zwyciężczyni.

Długo zastanawiałam się, co powinnam zaśpiewać. Ostatecznie wybrałam kompozycję pod tytułem "Oceany" z repertuaru i autorstwa Moniki Urlik - dodała Wiktoria.

- Wybrałam tę piosenkę, ponieważ właśnie w niej byłam w stanie pokazać swoją skalę w dolnych i wysokich rejestrach; jak modulować swoim głosem, jak przekazać emocje, które przecież są w tekście tego utworu. Nie było to takie proste, więc cieszę się, że moja interpretacja była na tyle dobra, że dała mi te nagrody - podsumowała Wiktoria Bielińska.


Pozostali laureaci 6. Zjazdu Młodych Gwiazd:

  • Martyna Maciąg ze Złocieńca - "Kryształowy Kamerton" - nagroda Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR i "Srebrna Kaczka" - nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Pomorze Zachodnie
  • Milena Konieczna z Nowogrodźca - "Kryształowy Motyl" Fundacji Ireny Jarockiej
  • Oliwia Stefanowska - nagroda dla najmłodszej finalistki "Złotej Dziesiątki"

Jury Konkursu dodało w Protokole posiedzenia, że "6. Zjazd Młodych Gwiazd - Szczecin 2022 jak i towarzyszący wokalistom zespół muzyczny pod kierunkiem Krzysztofa Baranowskiego, stał na bardzo wysokim poziomie".
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2022-10-30, godz. 10:48 Koncert zadumy i nostalgii przed Dniem Wszystkich Świętych [ZDJĘCIA] Organy zbudowane w 1862 roku zabrzmią dziś w Kościele pw. św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach. » więcej 2022-10-28, godz. 18:49 Muzyka wczesnego baroku w Willi Lentza Fundacja Akademia Muzyki Dawnej zaprasza na 19. Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej. » więcej 2022-10-27, godz. 18:12 Polskie orły w CD Przełomy [WIDEO, ZDJĘCIA] Kilkaset eksponatów z prywatnych zbiorów szczecinianina Tomasza Glińskiego znalazło się na otwartej dziś w Centrum Dialogu Przełomy wystawie 'Polskie orły'. » więcej 2022-10-26, godz. 23:48 Zespół DOBRO! (HEAVY $QUAD LIVE) na scenie Radia Szczecin... [WIDEO, ZDJĘCIA] Koncert odbył się w ramach cyklu [3x1]. » więcej 2022-10-25, godz. 20:15 DOBRO! zagości na scenie Radia Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] Mini koncert odbył się w ramach cyklu [3x1]. » więcej 2022-10-23, godz. 14:11 Adam Sikora na Szczecin Film Festiwal'22 Produkcje filmowe, dyskusje i spotkania z twórcami. W niedzielę ostatni dzień tegorocznej edycji Szczecin Film Festiwal. » więcej 2022-10-21, godz. 18:32 Chór Echo-Arioso śpiewa już pół wieku Stargardzki chór Echo-Arioso obchodzi 50-lecie swojej działalności. Co prawda sam chór działa pod tą nazwą od 1972 roku, ale stargardzka muzyka chóralna ma tradycje sięgające końca II Wojny Światowej. » więcej 2022-10-21, godz. 09:02 Ławeczki z wierszami szczecińskiej poetki w Dolinie Miłości To pomysł wnuka autorki, współorganizatora tego weekendowego festiwalu 'Jesienne spotkanie z kulturą w parku' w Zatoni Dolnej. » więcej 2022-10-18, godz. 15:06 Natalia Kukulska w Radiu Szczecin Już w sobotę artystka rozpocznie trasę 'MTV Unplugged' koncertem w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie - w Radiu Szczecin opowiedziała, czemu będzie to dla niej szczególny wieczór. » więcej 2022-10-16, godz. 12:14 Teatr Brama: "Carmina - Dom Polaków w kryzysie" Pandemia, wojna i inflacja to największe problemy współczesnego człowieka. A co artysta może zrobić dla świata w czasie kryzysu? - takie pytanie zadali sobie twórcy najnowszego spektaklu Teatru Brama w Goleniowie. » więcej
78910111213