Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Około sto pięćdziesiąt wydarzeń, blisko trzystu artystów, różnorodna muzyka klasyczna od dawnej po współczesną, jazz, elektronika i muzyka etniczna. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie rozpoczyna sprzedaż stacjonarną biletów na nadchodzącą pierwszą część sezonu artystycznego 2022/2023.
W popularnych już cyklach Grandioso, Brillante, Espressivo, SoundLab, Rubato i Energico wystąpią między innymi światowej sławy artyści: pianiści Janusz Olejniczak, Leszek Możdżer i Adam Makowicz, skrzypkowie Alena Bayeva, Krzysztof i Jakub Jakowiczowie oraz Mateusz Smoczyński, akordeonista Marcin Wyrostek, wibrafonista Bernard Maseli i słynny baryton Artur Ruciński. Wystąpią także Radzimir Dębski (JIMEK) i Jacek Hałas w ramach Festiwalu Music.Desing.Form. Orkiestrę poprowadzą znani dyrygenci, m.in. Antoni Witt, Rune Bergmann, Łukasz Borowicz, Szymon Bywalec i Pier Giorgio Morandi.

Usłyszymy też laureatów XVI Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu i II Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Mieczysława Karłowicza organizowanego przez Filharmonię w Szczecinie ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS. Zagra również Orkiestra West Side Sinfonietta. Będą ponadto Warsztaty Raniuto i koncerty skierowane do najmłodszych widzów oraz wystawy w Galerii Poziom 4.

Sprzedaż stacjonarna abonamentów rozpocznie się 9 sierpnia 2022 roku od godziny 13 w kasach Filharmonii. Dzień później, 10 sierpnia, również od godziny 13 będzie można kupić bilety i zarezerwować miejsca na poszczególne wydarzenia – zarówno w kasie, jak i za pośrednictwem strony internetowej Filharmonii.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2022-10-03, godz. 07:51 Chór "Don Diri Don" ze Szczecina na Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku [ZDJĘCIA] Szczecin na Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku. Wczoraj na Manhattanie odbyło się jedno z najważniejszych świąt amerykańskiej Polonii. Wśród maszerujących słynną Piątą Aleją znalazł się Chór dziecięcy 'Don Diri Don' Zachodniopomorskiego… » więcej 2022-09-29, godz. 08:49 Pożegnanie wybitnego aktora W czwartek pożegnanie Franciszka Pieczki - jednego z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych, telewizyjnych i filmowych. » więcej 2022-09-29, godz. 07:28 Szczeciński Chór „Don Diri Don” zaśpiewa na Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku Powstał w 1990 roku z inicjatywy prof. Jana Szyrockiego. Śpiewa w nim około pięćdziesięcioro dzieci. Chór „Don Diri Don” Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie prowadzony od samego początku przez prof… » więcej 2022-09-28, godz. 23:50 Kuba i Kuba na scenie Radia Szczecin... [WIDEO, ZDJĘCIA] Panowie zagrali w ramach cyklu [3x1]. » więcej 2022-09-27, godz. 20:14 Muzyczny "kubizm" w Radiu Szczecin. [WIDEO, ZDJĘCIA] To będzie pierwszy minikoncert po wakacyjnej przerwie. » więcej 2022-09-25, godz. 12:04 Festiwal dla seniorów i nie tylko Piąta edycja Senior Movie - festiwalu filmowego w Szczecinie - dobiega końca. W niedzielę poznamy laureatów przeglądu. » więcej 2022-09-23, godz. 17:19 Tomek Torres i harmonia na 5. Festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM w Szczecinie [ZDJĘCIA] Nocne pokazy iluminacji budynku Filharmonii zamykają każdy dzień trwającego Festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM. W czwartek w ramach piątej edycji wydarzenia dodatkowo rozmawiano o szeroko pojętej harmonii. » więcej 2022-09-23, godz. 09:35 Festiwal „Kinopolska” w Paryżu oficjalnie otwarty W Paryżu otwarto 15. festiwal polskich filmów „Kinopolska”. Organizowane przez Instytut Polski wydarzenie odbywa się w kinie „L’Arlequin” w paryskiej dzielnicy łacińskiej. » więcej 2022-09-22, godz. 16:46 Radzimir JIMEK Dębski na 5. Festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM w Szczecinie [ZDJĘCIA] Audiowizualna instalacja modułowa duetu ELEKTRO MOON VISION, wernisaż wystawy fotografii Marcina Kydryńskiego oraz Zuzy Krajewskiej z kolekcją Basi Baczyńskiej - to tylko niektóre atrakcje zainaugurowanego w środę Festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM… » więcej 2022-09-22, godz. 09:42 Rusza Senior Movie! Konkurs filmów tworzonych przez ludzi dojrzałych. Po raz piąty w Szczecinie rozpoczyna się festiwal 'Senior Movie'. » więcej
45678910