Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Materiały prasowe Meisinger Music Festival
Fot. Materiały prasowe Meisinger Music Festival
Zmysłowa poezja Leopolda Staffa i Bolesława Leśmiana do muzyki Bartłomieja Marusika otworzyła we wtorek w Willi Lentza w Szczecinie 6. Meisinger Music Festival. Pieśni wykonali światowej sławy mezzosopranistka Agnieszka Rehlis i gitarzysta Krzysztof Meisinger.
Miniatury nagraliśmy na płycie pod tytułem „Pieśni nocą śpiewane” nominowanej w ubiegłym roku do nagrody „Fryderyka” w kategorii „Album roku, recital solowy” – powiedziała śpiewaczka.

- Współpraca z Krzysztofem to jest coś niesamowitego. Ja spotykałam wspaniałych muzyków, ale tak jak my się rozumiemy, to się bardzo rzadko zdarza. Wykonywaliśmy razem różne pieśni – i Fryderyka Chopina, i Stanisława Moniuszki, czy Franciszka Schuberta. Krzysztof zawsze je instrumentował na gitarę. Po prostu się rozumiemy. Ja słyszę jak on gra, on słyszy, jak ja śpiewam i tak jakoś uzupełniamy się niesamowicie – stwierdziła Agnieszka Rehlis.

Ilekroć przedstawiamy te pieśni, tylekroć spotykają się z bardzo życzliwym przyjęciem – dodał Krzysztof Meisinger.

- Kompozytor Bartłomiej Marusik dał nam wolną rękę, co do tego, jak mamy je interpretować, dlatego te pieśni cały czas dojrzewają, zmieniają się i razem z nami niejako dorastają. I bardzo się cieszę, że przyszło mi je wykonywać z Agnieszką Rehlis. Również jestem szczęśliwy, że koncert w Willi Lentza został tak niesamowicie odebrany i te pieśni mogliśmy tutaj zaprezentować – podsumował gitarzysta.

Kolejny festiwalowy koncert – Recital Mistrzowski Krzysztofa Meisingera odbędzie się w sobotę, 6 sierpnia 2022 roku o godzinie 19 w Kolegiacie Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie. Wstęp wolny.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2022-10-03, godz. 07:51 Chór "Don Diri Don" ze Szczecina na Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku [ZDJĘCIA] Szczecin na Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku. Wczoraj na Manhattanie odbyło się jedno z najważniejszych świąt amerykańskiej Polonii. Wśród maszerujących słynną Piątą Aleją znalazł się Chór dziecięcy 'Don Diri Don' Zachodniopomorskiego… » więcej 2022-09-29, godz. 08:49 Pożegnanie wybitnego aktora W czwartek pożegnanie Franciszka Pieczki - jednego z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych, telewizyjnych i filmowych. » więcej 2022-09-29, godz. 07:28 Szczeciński Chór „Don Diri Don” zaśpiewa na Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku Powstał w 1990 roku z inicjatywy prof. Jana Szyrockiego. Śpiewa w nim około pięćdziesięcioro dzieci. Chór „Don Diri Don” Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie prowadzony od samego początku przez prof… » więcej 2022-09-28, godz. 23:50 Kuba i Kuba na scenie Radia Szczecin... [WIDEO, ZDJĘCIA] Panowie zagrali w ramach cyklu [3x1]. » więcej 2022-09-27, godz. 20:14 Muzyczny "kubizm" w Radiu Szczecin. [WIDEO, ZDJĘCIA] To będzie pierwszy minikoncert po wakacyjnej przerwie. » więcej 2022-09-25, godz. 12:04 Festiwal dla seniorów i nie tylko Piąta edycja Senior Movie - festiwalu filmowego w Szczecinie - dobiega końca. W niedzielę poznamy laureatów przeglądu. » więcej 2022-09-23, godz. 17:19 Tomek Torres i harmonia na 5. Festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM w Szczecinie [ZDJĘCIA] Nocne pokazy iluminacji budynku Filharmonii zamykają każdy dzień trwającego Festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM. W czwartek w ramach piątej edycji wydarzenia dodatkowo rozmawiano o szeroko pojętej harmonii. » więcej 2022-09-23, godz. 09:35 Festiwal „Kinopolska” w Paryżu oficjalnie otwarty W Paryżu otwarto 15. festiwal polskich filmów „Kinopolska”. Organizowane przez Instytut Polski wydarzenie odbywa się w kinie „L’Arlequin” w paryskiej dzielnicy łacińskiej. » więcej 2022-09-22, godz. 16:46 Radzimir JIMEK Dębski na 5. Festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM w Szczecinie [ZDJĘCIA] Audiowizualna instalacja modułowa duetu ELEKTRO MOON VISION, wernisaż wystawy fotografii Marcina Kydryńskiego oraz Zuzy Krajewskiej z kolekcją Basi Baczyńskiej - to tylko niektóre atrakcje zainaugurowanego w środę Festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM… » więcej 2022-09-22, godz. 09:42 Rusza Senior Movie! Konkurs filmów tworzonych przez ludzi dojrzałych. Po raz piąty w Szczecinie rozpoczyna się festiwal 'Senior Movie'. » więcej
45678910