Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Agnieszka Rehlis – mezzosopranistka. Fot. Materiały prasowe Meisinger Music Festival
Agnieszka Rehlis – mezzosopranistka. Fot. Materiały prasowe Meisinger Music Festival
Fot. [Materiały prasowe Meisinger Music Festival]
Fot. [Materiały prasowe Meisinger Music Festival]
Wśród zaproszonych gwiazd poprzednich edycji byli między innymi Plácido Domingo Jr., Alicja Węgorzewska, Ivo Pogorelić, Orkiestra „Sinfonia Varsovia”, czy Alena Baeva. We wtorek rozpoczyna się 6. Meisinger Music Festival.
Cieszę się, że Agnieszka Rehlis - światowej sławy mezzosopranistka, znalazła czas w swoim bogatym kalendarzu artystycznym, powiedział gitarzysta Krzysztof Meisinger - pomysłodawca i dyrektor artystyczny Festiwalu.

- Zainaugurujemy Festiwal recitalem pod tytułem „Pieśni nocą śpiewane” wywodzącym się z nazwy płyty z muzyką Bartłomieja Marusika do poezji Bolesława Leśmiana i jednego z moich ulubionych polskich poetów, Leopolda Staffa. Krążek ten w ubiegłym roku był nominowany do nagrody „Fryderyka” w kategorii „Album roku, recital solowy” - uzupełnił muzyk.

Podczas koncertów usłyszymy bardzo różnorodną muzykę w wykonaniu między innymi śpiewającej aktorki Anety Todorczuk, skrzypka Michała Maciaszczyka, Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Gorzowskiej i słynnego Royal String Quartet - dodał gitarzysta.

- Będzie Antonio Vivaldi i jego znane „Cztery pory roku”. Usłyszymy też dzieła między innymi Isaaca Albéniza, Astora Piazzolli i Francisco Tárregi. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie premiera utworu pod tytułem „Elegia na skrzypce i orkiestrę smyczkową” napisana specjalnie na Festiwal przez ukraińskiego kompozytora Bogdana Krivopusta, który obecnie mieszka w Polsce - stwierdził Krzysztof Meisinger.

Koncerty 6. Meisinger Music Festival odbędą się w Szczecinie, Stargardzie i Kaliszu Pomorskim. Dzisiejszy rozpocznie się o godzinie 19 w Willi Lentza.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2022-10-03, godz. 07:51 Chór "Don Diri Don" ze Szczecina na Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku [ZDJĘCIA] Szczecin na Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku. Wczoraj na Manhattanie odbyło się jedno z najważniejszych świąt amerykańskiej Polonii. Wśród maszerujących słynną Piątą Aleją znalazł się Chór dziecięcy 'Don Diri Don' Zachodniopomorskiego… » więcej 2022-09-29, godz. 08:49 Pożegnanie wybitnego aktora W czwartek pożegnanie Franciszka Pieczki - jednego z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych, telewizyjnych i filmowych. » więcej 2022-09-29, godz. 07:28 Szczeciński Chór „Don Diri Don” zaśpiewa na Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku Powstał w 1990 roku z inicjatywy prof. Jana Szyrockiego. Śpiewa w nim około pięćdziesięcioro dzieci. Chór „Don Diri Don” Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie prowadzony od samego początku przez prof… » więcej 2022-09-28, godz. 23:50 Kuba i Kuba na scenie Radia Szczecin... [WIDEO, ZDJĘCIA] Panowie zagrali w ramach cyklu [3x1]. » więcej 2022-09-27, godz. 20:14 Muzyczny "kubizm" w Radiu Szczecin. [WIDEO, ZDJĘCIA] To będzie pierwszy minikoncert po wakacyjnej przerwie. » więcej 2022-09-25, godz. 12:04 Festiwal dla seniorów i nie tylko Piąta edycja Senior Movie - festiwalu filmowego w Szczecinie - dobiega końca. W niedzielę poznamy laureatów przeglądu. » więcej 2022-09-23, godz. 17:19 Tomek Torres i harmonia na 5. Festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM w Szczecinie [ZDJĘCIA] Nocne pokazy iluminacji budynku Filharmonii zamykają każdy dzień trwającego Festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM. W czwartek w ramach piątej edycji wydarzenia dodatkowo rozmawiano o szeroko pojętej harmonii. » więcej 2022-09-23, godz. 09:35 Festiwal „Kinopolska” w Paryżu oficjalnie otwarty W Paryżu otwarto 15. festiwal polskich filmów „Kinopolska”. Organizowane przez Instytut Polski wydarzenie odbywa się w kinie „L’Arlequin” w paryskiej dzielnicy łacińskiej. » więcej 2022-09-22, godz. 16:46 Radzimir JIMEK Dębski na 5. Festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM w Szczecinie [ZDJĘCIA] Audiowizualna instalacja modułowa duetu ELEKTRO MOON VISION, wernisaż wystawy fotografii Marcina Kydryńskiego oraz Zuzy Krajewskiej z kolekcją Basi Baczyńskiej - to tylko niektóre atrakcje zainaugurowanego w środę Festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM… » więcej 2022-09-22, godz. 09:42 Rusza Senior Movie! Konkurs filmów tworzonych przez ludzi dojrzałych. Po raz piąty w Szczecinie rozpoczyna się festiwal 'Senior Movie'. » więcej
45678910