Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia, po wielkim remoncie, Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec w Szczecinie.
Już od piątku od 15 pierwsze wydarzenia w Strefie Familijnej, na jeziorze Rusałka, a od 17.30 otwarcie bram do nowego obiektu.

- Teatr Letni robi teraz wielkie wrażenie - mówi dyrygent Jakub Kraszewski, który poprowadzi orkiestrę Szczecin Philharmonic Big Band podczas sobotniego koncertu. - Warunki są znakomite. Ze sceny mamy przepiękny widok. Zadaszenie, nagłośnienie, oświetlenie są na najwyższym poziomie.

- Ten amfiteatr jest po prostu piękny - mówi Maria Szabłowska, która poprowadzi sobotnie widowisko muzyczne złożone z piosenek Heleny Majdaniec zatytułowane „Było tak już raz". - Bardzo fajnie, że są inne aranże i gra orkiestra z prawdziwego zdarzenia.

- Piosenki Majdaniec będą w zupełnie nowych aranżacjach - kontynuuje Kraszewski. - Patryk Walczak, który zrobił te aranże i Krzysiu Baranowski, jako kierownik muzyczny, na fortepianie koordynował to wszystko. To oni odważyli się pójść trochę z tymi piosenkami z duchem czasu. Albo pociąg stoi i na niego patrzymy, albo wsiadamy do pociągu i jedziemy. Wybieramy więc drugą drogę i jedziemy.

Wstęp na wszystkie działania inaugurujące nowe życie Teatru Letniego w Szczecinie jest wolny. Szczegółowy plan programu na stronach Szczecińskiej Agencji Artystycznej, która jest organizatorem i koordynatorem całości.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2022-09-22, godz. 09:42 Rusza Senior Movie! Konkurs filmów tworzonych przez ludzi dojrzałych. Po raz piąty w Szczecinie rozpoczyna się festiwal 'Senior Movie'. » więcej 2022-09-21, godz. 08:24 Rozpoczyna się 5. Festiwal MUSIC.DESIGN.FORM [ZDJĘCIA] Koncerty polskich i zagranicznych gwiazd, wystawy, panele dyskusyjne, multimedialne instalacje i happeningi. W środę w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie rozpoczyna się 5. Festiwal MUSIC.DESIGN.FORM. » więcej 2022-09-20, godz. 21:04 Grecki sukces Chóru Politechniki Morskiej Szczecinianie podbijają Grecję śpiewająco! Chór Politechniki Morskiej po raz kolejny zdobył najwyższe nagrody, podczas X edycji Międzynarodowego Festiwalu 'Music and Sea', który odbył się teraz w weekend, w greckiej Paralii. » więcej 2022-09-18, godz. 10:21 Trojan z nagrodą dla najlepszego aktora Piotr Trojan otrzymał nagrodę za pierwszoplanową rolę męską na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. » więcej 2022-09-18, godz. 08:46 Dorota Pomykała z nagrodą dla najlepszej aktorki Dorota Pomykała otrzymała nagrodę za pierwszoplanową rolę kobiecą na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. » więcej 2022-09-17, godz. 09:06 Alena Baeva otworzyła Koncertem Szymanowskiego nowy sezon Filharmonii w Szczecinie [ZDJĘCIA] Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie otworzyła wczoraj 69. sezon artystyczny. Na program wieczoru złożyły się utwory Karola Szymanowskiego - polskiego kompozytora, pianisty, pedagoga i pisarza z okazji jego 140. rocznicy… » więcej 2022-09-16, godz. 17:56 Filharmonia w Szczecinie wydała „DZIEŁA prawie WSZYSTKIE KARŁOWICZA” Ekskluzywny box kolekcjonerski zawierający sześć płyt z twórczością Mieczysława Karłowicza. Dziś premiera albumów z dodatkowo wydanym tomikiem wierszy młodopolskich poetów, do których muzykę napisał patron Filharmonii w Sz… » więcej 2022-09-16, godz. 16:32 Nowy sezon w Pleciudze. Na początek "Niezłe Ziółka" Nowy sezon teatralny nabiera rumieńców. W piątek w Teatrze Lalek Pleciuga pierwsza w tym sezonie premiera. O 17 rozpocznie się pokaz 'Niezłe Ziółka' Magdaleny Mrozińskiej w reżyserii Pawła Aigner'a. » więcej 2022-09-16, godz. 08:37 Alena Baeva otworzy sezon 2022/2023 Filharmonii w Szczecinie Muzyka polskiego kompozytora, pianisty, pedagoga i pisarza z okazji jego 140. rocznicy urodzin, zabrzmi w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W piątek otwarcie sezonu artystycznego 2022/2023. » więcej 2022-09-15, godz. 15:17 Pleciuga staje się teatrem szeroko otwartym Spektakle w Pleciudze będą dostosowane dla osób głuchych i niewidomych. » więcej
567891011