Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Marcin Lamch – kontrabasista (od lewej), Kuba Sojka (perkusja, śpiew), Staszek Soyka (śpiew, instr. klaw.), Zbigniew Uhuru Brysiak (perkusjonalia), Przemek Greger (gitara akustyczna). Fot. Magdalena Wdowicz-Wierzbowska
Marcin Lamch – kontrabasista (od lewej), Kuba Sojka (perkusja, śpiew), Staszek Soyka (śpiew, instr. klaw.), Zbigniew Uhuru Brysiak (perkusjonalia), Przemek Greger (gitara akustyczna). Fot. Magdalena Wdowicz-Wierzbowska
Owacjami na stojąco zakończył się w piątek w Szczecinie dwugodzinny koncert Stanisława Soyki. Muzyk przypomniał między innymi pieśni do poezji Haliny Poświatowskiej, Wisławy Szymborskiej, Bolesława Leśmiana, Czesława Miłosza i Williama Shakespeare’a.
Zaśpiewałem też moje przeboje sprzed lat oraz utwory z najnowszej płyty pod tytułem „Muzyka i słowa Stanisław Soyka”. Wystąpiłem ze znakomitymi jazzmanami – powiedział artysta.

- Ja jestem kapelmajstrem, bo po prostu prowadzę ten zespół, więc oczywiście, że mam rolę wiodącą w tej grupie. To jest też kwestia jakby możliwości współbycia ze sobą i tak dalej. Można by dużo mówić, ale dopiero zszedłem ze sceny, więc jestem bardzo zmęczony. Niemniej jednak był to bardzo dobry koncert, wspaniała publiczność i cieszę się. Bardzo mi było miło – uzupełnił Soyka.

Jestem dumny, że mogę grać z tatą i Przemkiem Gregerem (gitara akustyczna), Marcinem Lamchem (kontrabas) oraz ze Zbigniewem Uhuru Brysiakiem (perkusjonalia) – dodał perkusista i wokalista Kuba Sojka.

- Pracuję już dwadzieścia lat – połowę swojego życia i to pięknie ewaluuje. W ogóle zawsze chciałem to robić. Odkąd pamiętam, to wiedziałem, że będę grał z ojcem. Już w wieku pięciu lat miałem pałki od perkusji i tak sobie myślałem, że jak będę duży, to będę grał z tatą, no i gram – stwierdził Kuba Sojka.

Koncert Stanisława Soyki odbył się w Ogrodach Śródmieście.

Spotkanie z artystą w magazynie „Trochę Kultury” Radia Szczecin.
Relacja Doroty Zamolskiej

Zobacz także

2022-09-22, godz. 09:42 Rusza Senior Movie! Konkurs filmów tworzonych przez ludzi dojrzałych. Po raz piąty w Szczecinie rozpoczyna się festiwal 'Senior Movie'. » więcej 2022-09-21, godz. 08:24 Rozpoczyna się 5. Festiwal MUSIC.DESIGN.FORM [ZDJĘCIA] Koncerty polskich i zagranicznych gwiazd, wystawy, panele dyskusyjne, multimedialne instalacje i happeningi. W środę w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie rozpoczyna się 5. Festiwal MUSIC.DESIGN.FORM. » więcej 2022-09-20, godz. 21:04 Grecki sukces Chóru Politechniki Morskiej Szczecinianie podbijają Grecję śpiewająco! Chór Politechniki Morskiej po raz kolejny zdobył najwyższe nagrody, podczas X edycji Międzynarodowego Festiwalu 'Music and Sea', który odbył się teraz w weekend, w greckiej Paralii. » więcej 2022-09-18, godz. 10:21 Trojan z nagrodą dla najlepszego aktora Piotr Trojan otrzymał nagrodę za pierwszoplanową rolę męską na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. » więcej 2022-09-18, godz. 08:46 Dorota Pomykała z nagrodą dla najlepszej aktorki Dorota Pomykała otrzymała nagrodę za pierwszoplanową rolę kobiecą na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. » więcej 2022-09-17, godz. 09:06 Alena Baeva otworzyła Koncertem Szymanowskiego nowy sezon Filharmonii w Szczecinie [ZDJĘCIA] Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie otworzyła wczoraj 69. sezon artystyczny. Na program wieczoru złożyły się utwory Karola Szymanowskiego - polskiego kompozytora, pianisty, pedagoga i pisarza z okazji jego 140. rocznicy… » więcej 2022-09-16, godz. 17:56 Filharmonia w Szczecinie wydała „DZIEŁA prawie WSZYSTKIE KARŁOWICZA” Ekskluzywny box kolekcjonerski zawierający sześć płyt z twórczością Mieczysława Karłowicza. Dziś premiera albumów z dodatkowo wydanym tomikiem wierszy młodopolskich poetów, do których muzykę napisał patron Filharmonii w Sz… » więcej 2022-09-16, godz. 16:32 Nowy sezon w Pleciudze. Na początek "Niezłe Ziółka" Nowy sezon teatralny nabiera rumieńców. W piątek w Teatrze Lalek Pleciuga pierwsza w tym sezonie premiera. O 17 rozpocznie się pokaz 'Niezłe Ziółka' Magdaleny Mrozińskiej w reżyserii Pawła Aigner'a. » więcej 2022-09-16, godz. 08:37 Alena Baeva otworzy sezon 2022/2023 Filharmonii w Szczecinie Muzyka polskiego kompozytora, pianisty, pedagoga i pisarza z okazji jego 140. rocznicy urodzin, zabrzmi w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W piątek otwarcie sezonu artystycznego 2022/2023. » więcej 2022-09-15, godz. 15:17 Pleciuga staje się teatrem szeroko otwartym Spektakle w Pleciudze będą dostosowane dla osób głuchych i niewidomych. » więcej
567891011