Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Urszula Kryger – mezzosopranistka. Fot. Materiały prasowe BNO
Urszula Kryger – mezzosopranistka. Fot. Materiały prasowe BNO
Sześciokrotna laureatka Fryderyków zaśpiewa w piątek w Szczecinie z Baltic Neopolis Orchestra. To w ramach trwającego 8. Music West Fest.
Wystąpi z nami światowej sławy mezzosopranistka Urszula Kryger - wybitna interpretatorka repertuaru pieśniowego, oratoryjno-kantatowego i kameralnego - powiedziała Emilia Goch-Salvador z Baltic Neopolis Orchestra.

- W 2014 roku nagraliśmy z nią płytę pod tytułem „Tribute to Carl Loewe” z pieśniami Loewego mieszkającego w Szczecinie w XIX wieku. Premiera krążka odbyła się w Löbejün w Niemczech, w miejscu urodzenia kompozytora podczas V Międzynarodowego Festiwalu poświęconego temu twórcy. I to było nasze pierwsze spotkanie z Urszulą Kryger, które nas zachwyciło. Tak więc cieszymy się bardzo, że po latach udało nam się ponownie ją zaprosić - uzupełniła altowiolistka.

Na program wieczoru złożą się między innymi utwory Giacomo Pucciniego - dodała Goch-Salvador.

- Zagramy ponadto jeden z najpiękniejszych utworów wszech czasów pod tytułem „Il tramonto” czyli „Zachód słońca” Ottorino Respighiego. Zabrzmią także pieśni Felixa Mendelssohna-Bartholdy'ego w opracowaniu niemieckiego kompozytora i pianisty Ariberta Reimanna, który w nietuzinkowy sposób je interpretuje bardzo ciekawie łącząc współczesne brzmienia z muzyką XIX wieku - podsumowała Emilia Goch-Salvador.

Początek koncertu o godzinie 19 w Muzeum Historii Szczecina przy ulicy Księcia Mściwoja II 8.
Relacja Doroty Zamolskiej.

Zobacz także

2022-09-22, godz. 09:42 Rusza Senior Movie! Konkurs filmów tworzonych przez ludzi dojrzałych. Po raz piąty w Szczecinie rozpoczyna się festiwal 'Senior Movie'. » więcej 2022-09-21, godz. 08:24 Rozpoczyna się 5. Festiwal MUSIC.DESIGN.FORM [ZDJĘCIA] Koncerty polskich i zagranicznych gwiazd, wystawy, panele dyskusyjne, multimedialne instalacje i happeningi. W środę w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie rozpoczyna się 5. Festiwal MUSIC.DESIGN.FORM. » więcej 2022-09-20, godz. 21:04 Grecki sukces Chóru Politechniki Morskiej Szczecinianie podbijają Grecję śpiewająco! Chór Politechniki Morskiej po raz kolejny zdobył najwyższe nagrody, podczas X edycji Międzynarodowego Festiwalu 'Music and Sea', który odbył się teraz w weekend, w greckiej Paralii. » więcej 2022-09-18, godz. 10:21 Trojan z nagrodą dla najlepszego aktora Piotr Trojan otrzymał nagrodę za pierwszoplanową rolę męską na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. » więcej 2022-09-18, godz. 08:46 Dorota Pomykała z nagrodą dla najlepszej aktorki Dorota Pomykała otrzymała nagrodę za pierwszoplanową rolę kobiecą na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. » więcej 2022-09-17, godz. 09:06 Alena Baeva otworzyła Koncertem Szymanowskiego nowy sezon Filharmonii w Szczecinie [ZDJĘCIA] Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie otworzyła wczoraj 69. sezon artystyczny. Na program wieczoru złożyły się utwory Karola Szymanowskiego - polskiego kompozytora, pianisty, pedagoga i pisarza z okazji jego 140. rocznicy… » więcej 2022-09-16, godz. 17:56 Filharmonia w Szczecinie wydała „DZIEŁA prawie WSZYSTKIE KARŁOWICZA” Ekskluzywny box kolekcjonerski zawierający sześć płyt z twórczością Mieczysława Karłowicza. Dziś premiera albumów z dodatkowo wydanym tomikiem wierszy młodopolskich poetów, do których muzykę napisał patron Filharmonii w Sz… » więcej 2022-09-16, godz. 16:32 Nowy sezon w Pleciudze. Na początek "Niezłe Ziółka" Nowy sezon teatralny nabiera rumieńców. W piątek w Teatrze Lalek Pleciuga pierwsza w tym sezonie premiera. O 17 rozpocznie się pokaz 'Niezłe Ziółka' Magdaleny Mrozińskiej w reżyserii Pawła Aigner'a. » więcej 2022-09-16, godz. 08:37 Alena Baeva otworzy sezon 2022/2023 Filharmonii w Szczecinie Muzyka polskiego kompozytora, pianisty, pedagoga i pisarza z okazji jego 140. rocznicy urodzin, zabrzmi w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W piątek otwarcie sezonu artystycznego 2022/2023. » więcej 2022-09-15, godz. 15:17 Pleciuga staje się teatrem szeroko otwartym Spektakle w Pleciudze będą dostosowane dla osób głuchych i niewidomych. » więcej
567891011