Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com / Clker-Free-Vector-Images (domena publiczna)
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com / Clker-Free-Vector-Images (domena publiczna)
"Film będzie wyróżniał się formą i dokładnością tej historii" - powiedział Paweł Lewandowski. Szczeciński reżyser chce stworzyć dokument opowiadający o Józefie Cyppku, znanym szerzej jako "rzeźnik z Niebuszewa".
Gość audycji "Spór w Kinie" Radia Szczecin dodał, że nie będzie to jego pierwsze zetknięcie z historią tego mordercy.

- Zebrałem wszystkie fakty, różne materiały dotyczące tej historii przez to, że jestem również scenarzystą i reżyserem filmu fabularnego pt. "Miasto Nocą", inspirowanego historią "rzeźnika z Niebuszewa". Odkryłem także fakty, które do tej pory nie zostały opublikowane - zaznaczył.

Widzowie będą mogli też bliżej poznać losy rodziny Jaroszów - podkreślił Lewandowski.

- "Rzeźnikowi z Niebuszewa" udowodniono w sumie jedną zbrodnię. Było to zabójstwo sąsiadki Ireny Jarosz. Nikt nie poruszył tego wątku i tego co się z tą rodziną dalej stało. Myślę, że dokument zmieni troszeczkę postrzeganie całej historii, bo do tej pory niektórzy nawet sobie z tego żartują, są powielane różne bajki na ten temat. Według mnie jest to dramatyczna historia właśnie tej rodziny - uzupełnił.

Paweł Lewandowski w rozmowie z Krzysztofem Spórem powiedział również, że w swojej produkcji, za pomocą specjalnych animacji, będzie starał się ożywić Szczecin z lat 50. ubiegłego wieku.

Pomysł na film "Rzeźnik z Niebuszewa - historia prawdziwa" uzyskał dofinansowanie w ramach XIV Konkursu Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania Film, którego celem jest wspieranie filmów związanych z województwem zachodniopomorskim.
Gość audycji "Spór w Kinie" Radia Szczecin dodał, że nie będzie to jego pierwsze zetknięcie z historią tego mordercy.
Widzowie będą mogli też bliżej poznać losy rodziny Jaroszów - podkreślił Lewandowski.

Zobacz także

2023-08-12, godz. 15:57 50. Ińskie Lato Filmowe [ZDJĘCIA] Były kwiaty, wspomnienia, zacni goście oraz dużo uśmiechów i radości. W piątek wieczorem rozpoczęło się jubileuszowe, 50. Ińskie Lato Filmowe. Na 10 dni festiwalu zaplanowano blisko 100 projekcji, spotkania autorskie, wystawy i… » więcej 2023-08-12, godz. 10:15 Rower to jest to! Kurierzy rowerowi ścigają się w Szczecinie. » więcej 2023-08-06, godz. 12:09 Owacyjne przyjęcie gitarzysty Janka Pentza w Szczecinie Podbija szturmem europejskie estrady. W sobotę zagrał w Willi Lentza. Szczecińska publiczność nagrodziła gitarzystę owacjami na stojąco. 22-letni Janek Pentz bisował trzy razy, uzupełniając blisko dwugodzinny koncert brawurowymi… » więcej 2023-08-05, godz. 17:00 Wybitny gitarzysta Janek Pentz zagra w Szczecinie Wyróżniony przez prestiżowy TopGuitar Magazine w rankingu „22 Magnificent”. Występuje z ogromnymi sukcesami w Polsce, Niemczech, Austrii, Belgii, Holandii i Włoszech. W Watykanie grał dla samego papieża Franciszka. W sobotę 22-letni… » więcej 2023-08-04, godz. 17:40 Od piątku jazz króluje w Kołobrzegu W ten weekend w Kołobrzegu królować będzie muzyka jazzowa. Rozpoczyna się RCK Pro Jazz Festival. » więcej 2023-08-03, godz. 20:35 "Magia obłoków" w Teatrze Polskim 'Magią obłoków' według scenariusza i w reżyserii Adama Opatowicza rozpoczął się w czwartek wieczorem nowy sezon w nowym budynku Teatru Polskiego w Szczecinie. » więcej 2023-07-30, godz. 08:46 Helena Vondráčková odsłoniła swoją gwiazdę w Szczecinie [ZDJĘCIA] W 2017 roku reaktywowano w Szczecinie kultową kawiarnię ery big-beatu, Sorrento. Dwa lata później na granitowych płytach wejścia do willi, po raz pierwszy odsłonięto gwiazdy upamiętniające artystów polskiej muzyki rozrywkowej. » więcej 2023-07-29, godz. 10:10 Owacyjne przyjęcie Heleny Vondráčkovej w Szczecinie [ZDJĘCIA] Kilkadziesiąt przebojów nie tylko ery big-beatu zabrzmiało w piątek w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec. » więcej 2023-07-28, godz. 16:01 "Ostatnie tango z Herbertem" w S1 Radia Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] Dziś mija 25. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. W studiu im. Jana Szyrockiego Polskiego Radia Szczecin wystawiono monodram Przemysława Tejkowskiego zatytułowany 'Ostatnie Tango z Herbertem'. » więcej 2023-07-28, godz. 12:20 "Dla nas poezja Herberta jest drogowskazem" 28 lipca mija 25. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. W południe w Studiu imienia Jana Szyrockiego Polskiego Radia Szczecin rozpoczęło się spotkanie z Jego twórczością. » więcej
6789101112