Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

This War of Mine: Final Cut
This War of Mine: Final Cut
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że do końca roku pierwsze gry wideo będą wpisane do postawy programowej jako treści rekomendowane. Szef resortu edukacji zainaugurował dzisiaj projekt "Gry w edukacji".
Przemysław Czarnek powiedział, że poza nowoczesnym sprzętem i szybkim internetem, to kolejny krok do zmiany w szkołach.

- Wchodzimy w nowy etap unowocześniania polskiej szkoły. Nie tylko od strony sprzętowej, informatycznej, lecz także unowocześniania podstawy programowej, rekomendowanych w niej treści. Jeśli chodzi o tworzenie i produkcję gier wideo, Polska jest jednym z wiodących krajów na świecie - dodał Przemysław Czarnek.

Pierwsze gry wideo w podstawie programowej to This War of Mine, opowiadająca o życiu cywili na wojnie i przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej "Gra szyfrów".

Pełnomocniczka ministra do spraw transformacji cyfrowej Justyna Orłowska powiedziała, że resort edukacji czeka na zgłoszenia kolejnych gier do projektu.

- Jeżeli będą one nieodpłatnie oddane na rzecz edukacji, a także będą wnosić wysoką wartość edukacyjną, wówczas mają szansę, aby być wpisane do podstaw programowych. Ale traktujmy to jako działanie długoterminowe. To jest początek historii wpisywania gier do podstaw programowych - dodała.

Paweł Michowski z 11 bit studios, które stworzyło This War of Mine, powiedział, że prowadzenie gier do szkół to naturalna kolej rzeczy.

- To krok milowy, bo oznacza wejście edukacji w proces, w którym idziemy z czasem, a nie gonimy czas. Moje dzieci grają w gry, ja - jako twórca gier - kontroluję, aby nie grały za dużo i aby gry były odpowiednie do ich wieku. Ale nie jestem w stanie zatrzymać tego procesu, bo gry są dla dzieci po prostu zbyt fascynujące - dodał Paweł Michowski.

Grę This War of Mine można za darmo pobrać z portalu "Gry w edukacji". "Gra szyfrów" jest dostępna bezpłatnie na platformie Steam.

Zobacz także

2023-07-28, godz. 16:01 "Ostatnie tango z Herbertem" w S1 Radia Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] Dziś mija 25. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. W studiu im. Jana Szyrockiego Polskiego Radia Szczecin wystawiono monodram Przemysława Tejkowskiego zatytułowany 'Ostatnie Tango z Herbertem'. » więcej 2023-07-28, godz. 12:20 "Dla nas poezja Herberta jest drogowskazem" 28 lipca mija 25. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. W południe w Studiu imienia Jana Szyrockiego Polskiego Radia Szczecin rozpoczęło się spotkanie z Jego twórczością. » więcej 2023-07-26, godz. 15:20 Helena Vondráčková zaśpiewa w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec [WIDEO, ZDJĘCIA] Na granitowych płytach chodnika kultowej Willi „Sorento” w Szczecinie błyszczą już 32 gwiazdy polskich muzyków, rozpoczynających karierę w erze big-beatu. Wśród nich są między innymi Czesław Niemen, Helena Majdaniec, Ada Rusowicz… » więcej 2023-07-23, godz. 12:38 Dąbskie Wieczory Filmowe rozpoczną się w Szczecinie Katarzyna Figura, Jowita Budnik czy Adam Woronowicz to goście tegorocznych 17. Dąbskich Wieczorów Filmowych. » więcej 2023-07-20, godz. 14:30 Muzyka z Antypodów w Szczecinie! » więcej 2023-07-15, godz. 13:32 „Moi żydowscy rodzice, moi polscy rodzice” [ZDJĘCIA] „Moi żydowscy rodzice, moi polscy rodzice” - to tytuł wystawy, którą od soboty można zobaczyć w Muzeum Żydowskim z Mykwą w niemieckim Schwedt. » więcej 2023-07-14, godz. 09:14 "Europejskie gułagi" - nowa wystawa w Przełomach [ZDJĘCIA] Ponad 800 obozów pracy przymusowej funkcjonowało na terenach Europy Środkowo-Wschodniej po drugiej wojnie światowej w krajach zdominowanych przez reżimy komunistyczne. W ciągu kolejnej dekady - na terenach Wschodnich Niemczech, Polsce… » więcej 2023-07-08, godz. 20:13 Gwiazdy błyszczą w międzyzdrojskiej alei [ZDJĘCIA] Był blask fleszy i celebra - w sobotę na trwałe odcisk dłoni na Alei Gwiazd w Międzyzdrojach pozostawili Tadeusz Huk, Katarzyna Glinka, Stefan Friedmann, Ewa Gawryluk i Karol Strasburger. » więcej 2023-07-08, godz. 08:11 W Sorrento przedsmak 5. edycji Alei Gwiazd Piosenki ery big beatu w nowej odsłonie zabrzmiały w piątek w szczecińskiej Willi Sorrento. Na scenie stanęły razem - znana z interpretacji przebojów sprzed lat Barbara Włodarczyk i śpiewaczka operowa Zuzanna Ciszewska. » więcej 2023-07-06, godz. 20:35 Festiwal gwiazd ruszył w Międzyzdrojach W czwartek w Międzyzdrojach ruszył 26. Festiwal Gwiazd. » więcej
78910111213