Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Koncert inaugurujący 58. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, rozpocznie się dziś o godzinie 19 w Konkatedrze pw. św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Koncert inaugurujący 58. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, rozpocznie się dziś o godzinie 19 w Konkatedrze pw. św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Materiały prasowe 58. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim.
Fot. Materiały prasowe 58. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim.
Około dwustu artystów z Polski i zagranicy przedstawi muzykę mistrzów z różnych epok. Dziś rozpoczyna się 58. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim.
W każdy piątek do 2 września 2022 roku na XVII wiecznych barokowych organach będą grali znani muzycy - powiedział prof. Eugeniusz Kus, dyrektor artystyczny Festiwalu.

- W jedenastu koncertach usłyszymy trzech organistów: Christophe'a Mantoux z Francji, Martina Schmedinga z Niemiec i Jaroslava Tůma z Czech. Wśród polskich znajdzie się dziewięcioro organistów: Andrzej Chorosiński, Józef Serafin, który jest współdyrektorem artystycznym Festiwalu, duet organowy Karolina Karkucińska i Maciej Wota, czy Michał Kocot - uzupełnił Kus.

W Kamieniu Pomorskim rozbrzmiewać będzie także muzyka kameralna w wykonaniu cenionych solistów i zespołów - dodał Kus.

- Chór, soliści i Orkiestra Opery na Zamku w Szczecinie, Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, duet harfowy, gitarowy, obojowy, kwintet harfowy, kwartet smyczkowy, Orkiestra Kameralna z Prenzlau oraz słynny skrzypek Bartłomiej Nizioł. Znajdą się ponadto dwa zespoły wokalne - ukraiński męski Kalaphonia ze Lwowa i portugalski "Olisipo" z Lizbony z Portugalii - podsumował prof. Eugeniusz Kus.

Koncert inaugurujący 58. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, rozpocznie się dziś o godzinie 19 w Konkatedrze pw. św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie festiwalorganowy-kamien.pl.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2022-08-13, godz. 16:50 Finał Music West Fest – VIII Baltic Neopolis Festival Około dwustu znanych artystów z kraju i zagranicy tworzących kwartety, kwintety i składy orkiestrowe wystąpiło między innymi w Kołobrzegu, Międzyzdrojach, Świnoujściu, Policach, Wolinie, Grodnie, Niekłończycah, Dominikowie, Złocieńcu… » więcej 2022-08-13, godz. 15:41 Męskie Granie po raz pierwszy w Szczecinie [ZDJĘCIA] Za nami pierwszy dzień Męskiego Grania w Aeroklubie Szczecińskim. Zagrali Mrozu, Natalia Szroeder, Organek, Natalia Przybysz, Kwiat Jabłoni, czy Dawid Podsiadło. » więcej 2022-08-12, godz. 18:49 Męskie Granie rozpoczęło się w Szczecinie [WIDEO] Dziś to właśnie z Dąbia, gdzie odbywają się koncerty mamy dla was specjalne wydanie Szczecińskiej Listy Przebojów. » więcej 2022-08-12, godz. 18:19 Widowisko multimedialne "Odyssea" w szczecińskim Teatrze Letnim Dominique Corbiau - słynny kontratentor specjalizujący się w muzyce barokowej, Baltic Neopolis Orchestra i Chór Akademii Morskiej w Szczecinie wystąpią dziś w Teatrze Letnim. To będzie polska premiera widowiska multimedialnego pod… » więcej 2022-08-10, godz. 08:36 Okrucieństwo wojny na plakatach Szymona Szymankiewicza [WIDEO, ZDJĘCIA] 'Wojna w Ukrainie' - wystawę plakatów autorstwa Szymona Szymankiewicza można już obejrzeć w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. » więcej 2022-08-09, godz. 18:49 Kumulacja artystów w Filharmonii Około trzystu instrumentalistów, śpiewaków, tancerzy i performerów wystąpi przed rozpoczęciem sezonu artystycznego 2022/2023 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Będzie między innymi Turniej Muzyków Prawdziwych… » więcej 2022-08-09, godz. 12:08 Kończy się remont klubu Pinokio. Wielkie otwarcie w październiku Jeden z najstarszych klubów studenckich w Szczecinie wraca do gry. Centrum Kultury Studenckiej Pinokio po trzech latach przerwy wraca na mapę imprezową Szczecina. » więcej 2022-08-07, godz. 19:42 Markowy Festiwal dobiega końca Kilkudziesięciu artystów na kilkunastu wydarzeniach m.in. Stanisława Celińska, Natalia Kukulska, Natalia Niemen, Barbara Broda-Malon, Małgorzata Ostrowska, Urszula, Magdalena Wójcik i Piotr Cugowski cieszyli publiczność Świnoujścia… » więcej 2022-08-07, godz. 18:43 Rozpoczyna się 13. Festiwal Na Gotyckim Szlaku Po raz 13. w kościele pw. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie rozpocznie się Festiwal Na Gotyckim Szlaku. To projekt Fundacji Akademia Muzyki Dawnej. » więcej 2022-08-06, godz. 20:13 "Stop dyktaturze". Wystawa plakatów w Alei Kwiatowej W szczecińskiej Alei Kwiatowej zobaczyć można wystawę 'Hitlerkaputin - stop dictatorship' (z ang. stop dyktaturze) autorstwa białoruskiego grafika Vladimira Tseslera. » więcej
3456789