Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Materiały prasowe Baltic Neopolis Orchestra
Fot. Materiały prasowe Baltic Neopolis Orchestra
Kwartety, kwintety, składy orkiestrowe wystąpią na klifie, w parku, na sianie, przed pałacami, zamkami i muzeami województwa zachodniopomorskiego. Dziś rozpoczyna się Music West Fest - VIII Baltic Neopolis Festival.
Dotrzemy do najmniejszych miasteczek i wsi. Będziemy też w Szczecinie - powiedziała pomysłodawczyni wydarzenia Emilia Goch-Salvador z Baltic Neopolis Orchestra.

- Mamy już stałe miejsca, gdzie się pojawiamy, jak Kołobrzeg, Międzyzdroje, Świnoujście, Police, czy Wolin, ale też takie, które odkrywamy, czyli Niekłończyce, Dominikowo, Grodno, Złocieniec i Świdwin. Tak więc są ośrodki, w których publiczność na nas czeka, ale też nowe, gdzie będziemy się zapoznawali z naszymi słuchaczami - uzupełniła Goch-Salvador.

Podczas koncertów zabrzmi bardzo przystępna muzyka w wykonaniu cenionych artystów znanych z polskich i zagranicznych scen - dodała Goch-Salvador.

- Będzie Vincente Campos - hiszpański super trębacz, będą mezzosopranistki Urszula Kryger i Wioletta Hebrowska, duet Jackpot, gitarzysta Jakub Kośiuszko i flecistka Iwona Glinka na stałe mieszkająca w Grecji. Tych artystów jest naprawdę bardzo dużo w przeróżnych formach, tak więc należy odwiedzać te miejsca, gdzie się będziemy pojawiać, bo będzie bardzo urozmaicony repertuar - podsumowała Emilia Goch-Salvador.

Festiwal trwający do 13 sierpnia 2022 roku zainauguruje dziś o godzinie 19 koncert śpiewającej aktorki Olgi Adamskiej w Zielonym Patio w Posejdonie.
Relacja Doroty Zamolskiej

Zobacz także

2023-07-14, godz. 09:14 "Europejskie gułagi" - nowa wystawa w Przełomach [ZDJĘCIA] Ponad 800 obozów pracy przymusowej funkcjonowało na terenach Europy Środkowo-Wschodniej po drugiej wojnie światowej w krajach zdominowanych przez reżimy komunistyczne. W ciągu kolejnej dekady - na terenach Wschodnich Niemczech, Polsce… » więcej 2023-07-08, godz. 20:13 Gwiazdy błyszczą w międzyzdrojskiej alei [ZDJĘCIA] Był blask fleszy i celebra - w sobotę na trwałe odcisk dłoni na Alei Gwiazd w Międzyzdrojach pozostawili Tadeusz Huk, Katarzyna Glinka, Stefan Friedmann, Ewa Gawryluk i Karol Strasburger. » więcej 2023-07-08, godz. 08:11 W Sorrento przedsmak 5. edycji Alei Gwiazd Piosenki ery big beatu w nowej odsłonie zabrzmiały w piątek w szczecińskiej Willi Sorrento. Na scenie stanęły razem - znana z interpretacji przebojów sprzed lat Barbara Włodarczyk i śpiewaczka operowa Zuzanna Ciszewska. » więcej 2023-07-06, godz. 20:35 Festiwal gwiazd ruszył w Międzyzdrojach W czwartek w Międzyzdrojach ruszył 26. Festiwal Gwiazd. » więcej 2023-07-04, godz. 07:12 Grand Prix dla Don Diri Don Wielki sukces szczecińskiego chóru dziecięcego w Hiszpanii. Chór Don Diri Don zdobył Grand Prix konkursu Chorus Inside Spain - Loret de Mar. » więcej 2023-07-04, godz. 06:44 Morza szum... Wystawa "Pod masztami" [WIDEO, ZDJĘCIA] Marynistyczny Szczecin na obrazach, czyli szczecińskie Stowarzyszenie Marynistów Morskich zaprasza na wystawę 'Pod Masztami' w Centrum Informacji Turystycznej na pl. Żołnierza Polskiego. » więcej 2023-07-03, godz. 16:37 "Magia obłoków" na otwarcie Teatru Polskiego już za miesiąc [ZDJĘCIA] Premierą 'Magii obłoków' z piosenkami Marka Grechuty i Jana Kanty Pawluśkiewicza za miesiąc rozpocznie się nowa karta historii Teatru Polskiego w Szczecinie. » więcej 2023-07-02, godz. 14:12 100. rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej na II Fikuśnym Festiwalu Literatury [ZDJĘCIA] Cały dzień II Fikuśnego Festiwalu Literatury w Szczecinie poświęcony jest Wisławie Szymborskiej. Polska laureatka Nagrody Nobla urodziła się dokładnie 100 lat temu, 2 lipca. » więcej 2023-07-01, godz. 08:19 Inauguracja 16. Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Szczecinie Poświęcenie organów i nadanie im imienia Jana Pawła II nastąpiło 15 czerwca 2008 roku. Ta uroczystość zainaugurowała Międzynarodowy Festiwal Organowy w Szczecinie. Dziś w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła rozpoczyna… » więcej 2023-06-30, godz. 15:53 Zabytkowa rozeta w międzyzdrojskim kościele pw. św. Piotra Apostoła odrestaurowana [ZDJĘCIA] W drugiej połowie XIX wieku król Prus Fryderyk Wilhelm IV był głównym fundatorem neogotyckiej świątyni. Okrągła rozeta z witrażem na szczycie zachodnim kościoła pw. św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach wymagała odrestaurowania… » więcej
891011121314