Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Jim-Isaac Chua – pianista. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Jim-Isaac Chua – pianista. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Trzema bisami i owacjami na stojąco zakończył się w sobotę w Willi Lentza w Szczecinie recital młodego, utalentowanego pianisty, Jima-Isaaca Chua.
Na program dwuczęściowego koncertu złożyły się utwory między innymi Johanna Sebastiana Bacha, Josepha Haydna, Sergiusza Prokofiewa, Jeana-Philippe’a Rameau, Maurice’a Ravela, Karola Szymanowskiego i Fryderyka Chopina.

Słyszałem wiele dobrego o Willi Lentza w Szczecinie – powiedział Jim-Isaac Chua.

- Naprawdę bardzo dobrze mi się tutaj grało. To było niezapomniane wydarzenie, ponieważ publiczność była znakomita. Promieniowała z niej taka radość. Zagrałem nawet trzy bisy, po owacjach na stojąco. Bardzo bym chciał znów powrócić do Szczecina, do Willi Lentza, a może nawet do innych instytucji kultury Waszego miasta. Przede wszystkim bardzo dziękuję Pani dyrektor Kimber, bo dzięki Niej mogłem zagrać tu dla Państwa – dodał pianista.

Na ten recital przyjechałam specjalnie z Gdańska – mówiła po koncercie jedna z melomanek.

- Nie potrafię wymienić nazwiska pianisty, ale naprawdę jestem zachwycona. - Dla mnie najlepsza była kompozycja Niccolò Paganiniego przełożona na fortepian przez Franciszka Liszta oraz utwór Karola Szymanowskiego w pierwszej części występu. - Niesamowita uczta dla ucha. W zupełnie innym świecie człowiek się znajdował przez ten czas. Także naprawdę wielki podziw. - Bardzo się cieszę, że ta Willa funkcjonuje kulturalnie i powiem szczerze, że na początku ten muzyk wydawał mi się bardzo niepozorny. Natomiast w trakcie recitalu stworzył tak niesamowity klimat, a właściwie taką różnorodność klimatów – i grozę, i miłosne akty, nawet bym powiedział. Bardzo, bardzo ciekawa uczta dla ucha. Jestem bardzo zadowolony z tego koncertu – posumowali melomani.

Wieczór prowadził Mirosław Kosiński.
Relacja Doroty Zamolskiej

Zobacz także

2022-06-26, godz. 12:59 Stratford nad Avon: festiwal Jana Kochanowskiego W Stratford nad rzeką Avon - mieście Williama Szekspira - dziś drugi dzień minifestiwalu Jana Kochanowskiego. W miasteczku odsłonięto jego pomnik. » więcej 2022-06-26, godz. 08:51 Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sacrum Non Profanum Impreza odbywa się w Szczecinie po raz 18. Podczas inauguracji w Willi Lentza odbył się koncert kameralny oraz pokaz filmu dokumentującego historię festiwalu. » więcej 2022-06-25, godz. 11:41 Wojciech Siudmak w Willi Lentza [ZDJĘCIA] 33 rysunki Wojciecha Siudmaka inspirowane nokturnami Chopina można oglądać w Willi Lentza. » więcej 2022-06-24, godz. 17:32 Wernisaż wystawy HOMMAGE Â CHOPIN Wojciecha Siudmaka w Willi Lentza Jego prace są symbolami graficznymi tak prestiżowych imprez, jak m.in. festiwale i przeglądy filmów w Cannes, Montrealu i Paryżu. Dziś w Willi Lentza w Szczecinie odbędzie się wernisaż wystawy pt. HOMMAGE Â CHOPIN - światowej sławy… » więcej 2022-06-24, godz. 09:36 Inauguracja 58. Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Około dwustu artystów z Polski i zagranicy przedstawi muzykę mistrzów z różnych epok. Dziś rozpoczyna się 58. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim. » więcej 2022-06-22, godz. 22:02 Pleciuga tworzy nową tradycję [WIDEO, ZDJĘCIA] Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie od środy rozpoczął długą, jak sam zapowiada, tradycję Święta Pleciugi. » więcej 2022-06-19, godz. 17:52 Rusza 57. Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej im. Profesora Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach Około pięciuset śpiewaków z Polski i zagranicy przedstawi utwory wokalne z różnych stron świata. W niedzielę w Międzyzdrojach rozpoczyna się najstarszy w Polsce festiwal pieśni chóralnej - Międzynarodowy im. Profesora Jana Sz… » więcej 2022-06-17, godz. 09:23 Pleciuga rusza z promocją teatru na terenie całego województwa To były bardzo intensywne miesiące, nie tylko pod względem artystycznym. Dyrektor szczecińskiego Teatru Lalek 'Pleciuga' podsumowuje kończący się sezon i zdradza najbliższe plany. » więcej 2022-06-17, godz. 08:46 Rusza Music West Fest – VIII Baltic Neopolis Festival Kwartety, kwintety, składy orkiestrowe wystąpią na klifie, w parku, na sianie, przed pałacami, zamkami i muzeami województwa zachodniopomorskiego. Dziś rozpoczyna się Music West Fest - VIII Baltic Neopolis Festival. » więcej 2022-06-15, godz. 07:27 Rusza Festiwal "Słyszę Dobre Dźwięki" Spektakle rodzinne, gry miejskie, happeningi, konferencja naukowa i koncerty muzyki klasycznej - to tylko niektóre atrakcje rozpoczynającego się w środę II Festiwalu „Słyszę Dobre Dźwięki”. » więcej
3456789