Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Realizacja: Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Grał z prestiżowymi orkiestrami na świecie, między innymi z Mid-Columbia Symphony Orchestra i Oregon East Symphony Orchestra. Wielokrotnie promował muzykę Fryderyka Chopina w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall, a także na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych Ameryki w Portland, San Diego i Seattle.
Od roku 2014 regularnie koncertuje i ma wykłady w miastach południowo-wschodniej Azji takich jak m.in.: Cagayan de Oro, Cavite, Dżakarta, Makati, Mandalay, Manila, Quezon City, Tangerang oraz Yangon. Współpracownik stacji radiowej 98,7 DZFE „The Master's Touch”, prowadził w niej audycje muzyczne, podczas których omawiał i interpretował m.in. dzieła Johannesa Brahmsa i Roberta Schumanna. Od tego czasu koncertuje w USA, Kanadzie, Polsce, Austrii, Francji, Włoszech i w Tajwanie.

W sobotę młody, utalentowany pianista Jim-Isaac Chua, bo o nim mowa, wystąpi z recitalem w Willi Lentza w Szczecinie.

Wychowywałem się na Filipinach i w Stanach Zjednoczonych, ale studiowałem w Ameryce, Kanadzie i w Polsce – w katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo, prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej oraz prof. Mateusza Borowiaka.

Z przyjemnością koncertuję w Polsce – powiedział pianista, Jim-Isaac Chua.

- Bardzo dziękuję za zaproszenie do Willi Lentza w Szczecinie. Nigdy nie byłem w Waszym mieście, które mnie naprawdę zauroczyło. Możliwość zagrania w tak pieczołowicie odrestaurowanej przepięknej Willi – miejscu doskonale znanym w świecie artystycznym, to dla mnie ogromny zaszczyt. Tak więc jest to mój cudowny pierwszy raz – uzupełnił Chua.

Mój repertuar jest bardzo zróżnicowany. Sięgam po kompozycje od muzyki dawnej po współczesną – dodał pianista.

- W sobotę zagram dzieła wielu kompozytorów, między innymi Johanna Sebastiana Bach, Josepha Haydna, Sergiusza Prokofiewa, Jeana-Philippe’a Rameau i Maurice’a Ravela. Uwielbiam wykonywać polską muzykę, stąd w programie znajdą się także utwory Karola Szymanowskiego. Zatem czekam na Państwa o godzinie 19 w Willi Lentza.

Zapraszał Jim-Isaac Chua.
Relacja Doroty Zamolskiej
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Zobacz także

2022-06-26, godz. 12:59 Stratford nad Avon: festiwal Jana Kochanowskiego W Stratford nad rzeką Avon - mieście Williama Szekspira - dziś drugi dzień minifestiwalu Jana Kochanowskiego. W miasteczku odsłonięto jego pomnik. » więcej 2022-06-26, godz. 08:51 Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sacrum Non Profanum Impreza odbywa się w Szczecinie po raz 18. Podczas inauguracji w Willi Lentza odbył się koncert kameralny oraz pokaz filmu dokumentującego historię festiwalu. » więcej 2022-06-25, godz. 11:41 Wojciech Siudmak w Willi Lentza [ZDJĘCIA] 33 rysunki Wojciecha Siudmaka inspirowane nokturnami Chopina można oglądać w Willi Lentza. » więcej 2022-06-24, godz. 17:32 Wernisaż wystawy HOMMAGE Â CHOPIN Wojciecha Siudmaka w Willi Lentza Jego prace są symbolami graficznymi tak prestiżowych imprez, jak m.in. festiwale i przeglądy filmów w Cannes, Montrealu i Paryżu. Dziś w Willi Lentza w Szczecinie odbędzie się wernisaż wystawy pt. HOMMAGE Â CHOPIN - światowej sławy… » więcej 2022-06-24, godz. 09:36 Inauguracja 58. Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Około dwustu artystów z Polski i zagranicy przedstawi muzykę mistrzów z różnych epok. Dziś rozpoczyna się 58. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim. » więcej 2022-06-22, godz. 22:02 Pleciuga tworzy nową tradycję [WIDEO, ZDJĘCIA] Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie od środy rozpoczął długą, jak sam zapowiada, tradycję Święta Pleciugi. » więcej 2022-06-19, godz. 17:52 Rusza 57. Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej im. Profesora Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach Około pięciuset śpiewaków z Polski i zagranicy przedstawi utwory wokalne z różnych stron świata. W niedzielę w Międzyzdrojach rozpoczyna się najstarszy w Polsce festiwal pieśni chóralnej - Międzynarodowy im. Profesora Jana Sz… » więcej 2022-06-17, godz. 09:23 Pleciuga rusza z promocją teatru na terenie całego województwa To były bardzo intensywne miesiące, nie tylko pod względem artystycznym. Dyrektor szczecińskiego Teatru Lalek 'Pleciuga' podsumowuje kończący się sezon i zdradza najbliższe plany. » więcej 2022-06-17, godz. 08:46 Rusza Music West Fest – VIII Baltic Neopolis Festival Kwartety, kwintety, składy orkiestrowe wystąpią na klifie, w parku, na sianie, przed pałacami, zamkami i muzeami województwa zachodniopomorskiego. Dziś rozpoczyna się Music West Fest - VIII Baltic Neopolis Festival. » więcej 2022-06-15, godz. 07:27 Rusza Festiwal "Słyszę Dobre Dźwięki" Spektakle rodzinne, gry miejskie, happeningi, konferencja naukowa i koncerty muzyki klasycznej - to tylko niektóre atrakcje rozpoczynającego się w środę II Festiwalu „Słyszę Dobre Dźwięki”. » więcej
3456789