Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Czarno-białe zdjęcia światowej sławy polskich i zagranicznych jazzmanów w Galerii Poziom 4. Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
W środę odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Andrzeja Dąbrowskiego - legendarnego polskiego muzyka jazzowego.

Szerszej publiczności znany jest z takich przebojów jak „Zielono mi”, czy „Do zakochania jeden krok” - powiedziała Dorota Serwa, dyrektorka Filharmonii.

- Tworzył nie tylko historię polskiego jazzu, ale i światowego na niezwykłych fotografiach. Dzisiaj jestem dumna, że zagościły w Filharmonii i wierzę, że niebawem w ślad za tymi fotografiami pojawi się u nas tenże sam artysta już w odsłonie muzycznej - dodała Dorota Serwa.

Wernisaż uświetnił koncert w holu placówki w wykonaniu wokalistki Magdaleny Wilento i muzyków Szczecin Philharmonic Big Band w składzie: Jurij Biłyj (saksofon tenorowy), Mateusz Prygoń (saksofon altowy, flet), Michał Starkiewicz (gitara), Paweł Grzesiuk (kontrabas) i Hubert Starkiewicz (perkusja) pod dyrekcją Pawła Tomaszewskiego - kompozytora i pianisty, Artysty Rezydenta Filharmonii w Szczecinie.

- Rozpoczęliśmy kompozycjami, które nawiązywały do wystawy. Zagraliśmy trzy utwory autorów, którzy mieli swoje miejsce na wernisażu. To był Wojtek Karolak, Jarek Śmietana i Duke Ellington. Pięknie nas odebrała szczecińska publiczność, atmosfera w ogóle była wspaniała, także jestem bardzo szczęśliwy - podsumował Tomaszewski.

Wystawa pod tytułem „Andrzej Dąbrowski Fotojazz” będzie otwarta do końca końca marca 2022 roku.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]
Wystawa w Galerii Poziom 4. Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Wystawa w Galerii Poziom 4. Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Zobacz także

2022-05-25, godz. 23:49 Ten Skajdog jest całkiem Lajf... [WIDEO, ZDJĘCIA] Bo to był kolejny koncert w ramach cyklu [3x1]. » więcej 2022-05-24, godz. 19:24 Kolejny minikoncert w Radiu Szczecin. [WIDEO, ZDJĘCIA] Czyli majowa odsłona naszego cyklu [3x1]. » więcej 2022-05-24, godz. 14:23 198 lat szczecińskiej biblioteki spisane [WIDEO, ZDJĘCIA] Najstarsza szczecińska biblioteka znajduje się w Archiwum Państwowym w Szczecinie. Jest historię przedstawiła w książce Janina Kosman. » więcej 2022-05-24, godz. 13:19 Całujące się gryfy z herbu Pogoni ponownie na wystawie [ZDJĘCIA] Całujące się gryfy w herbie Pogoni Szczecin miały zniknąć z wystawy w Trafostacji Sztuki. Miały, bo artystka i galeria zdecydowały się na przedstawienie tego samego motywu - z tym, że w lustrzanym odbiciu i od podszewki. » więcej 2022-05-20, godz. 13:23 Festiwal Wina Pomorza Zachodniego na Zamku Prezentacja winnic z naszego regionu, regionalne smakołyki, prelekcje w Kinie Zamek związane z kulturą winiarską, a także degustacje - to wszystko na II Festiwalu Wina Pomorza Zachodniego. » więcej 2022-05-16, godz. 07:33 Do Międzyzdrojów wraca Festiwal Gwiazd Impreza, dwa lata z rzędu, nie odbyła się, z powodu pandemii. » więcej 2022-05-15, godz. 18:04 Nie żyje Jerzy Trela W wieku 80 lat zmarł Jerzy Trela, wybitny aktor teatralny i filmowy. Stworzył wiele znakomitych kreacji teatralnych między innymi w 'Dziadach', 'Wyzwoleniu' i 'Hamlecie', zagrał w ponad 70. filmach oraz w 140. spektaklach Teatru Telewizji… » więcej 2022-05-15, godz. 15:54 Nie żyje Ignacy Gogolewski. Miał 90 lat W wieku 90 lat zmarł Ignacy Gogolewski, aktor teatralny i filmowy, reżyser oraz scenarzysta. » więcej 2022-05-15, godz. 08:40 Premiera "Król Rogera" doczekała się szczecińskiej realizacji w Operze na Zamku Długo zapowiadana premiera opery Karola Szymanowskiego 'Król Roger' doczekała się szczecińskiej realizacji w Operze na Zamku. W sobotę wieczorem odbył się pierwszy spektakl. W operze biorą udział Zespoły Opery na Zamku: Orkiestra… » więcej 2022-05-14, godz. 10:36 Zamkowa Noc Muzeów Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie włącza się w obchody 16. Europejskiej Nocy Muzeów. » więcej
1234567