Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Andrzej Wierciński – pianista koncertuje na Expo 2020 w Dubaju. Fot. Monika Wasylewska
Andrzej Wierciński – pianista koncertuje na Expo 2020 w Dubaju. Fot. Monika Wasylewska
Ponad dwadzieścia recitali fortepianowych, kilka tysięcy widzów i owacje na stojąco. W Dubaju trwa światowa wystawa Expo 2020. Wśród 190 krajów biorących udział w tym największym i najbardziej prestiżowym wydarzeniu o globalnym zasięgu, po raz pierwszy zorganizowanym przez kraj arabski, Polskę w dziedzinie kultury reprezentował pianista Andrzej Wierciński.
W poniedziałek zagrałem ostatni recital na Expo 2020 i z ogromną radością przyjmowałem owacje międzynarodowej publiczności - powiedział Andrzej Wierciński.

- Na pewno te brawa otrzymałem także za piękną muzykę mojego ulubionego kompozytora wszech czasów, jakim jest Fryderyk Chopin. Grałem na koncertowym fortepianie Yamaha, świetnie przygotowanym do występów. Cieszę się dodatkowo, że słynna telewizja z Dubaju - Dubaj TV, była na moim koncercie i realizowała reportaż o moich recitalach. Poznałem tu wielu fantastycznych ludzi, w tym cenionych muzyków, między innymi Joshua Bella - wybitnego skrzypka, który podbija serca publiczności w wielu krajach na świecie. Spotkałem się także z Alessio Baxem - świetnym brytyjskim pianistą oraz z Mimi Yang, która przewodzi Młodzieżowej Orkiestrze Emiratów Arabskich, więc jest to dla mnie zaszczyt, że mogę tu być - uzupełnił pianista.

W Dubaju czeka mnie jeszcze występ w zjawiskowym i prestiżowym Theatre of Digital Art - dodał artysta.

- Będąc teraz w Emiratach Arabskich widziałem już ten teatr. Jest to bardzo dobre miejsce do koncertowania. Wystąpię na jednej ze scen tego unikatowego miejsca sztuki z recitalem pod tytułem „Chopin - życie i muzyka legendy fortepianu w Dubaju”. Mam nadzieję, że moje interpretacje przypadną do gustu publiczności tak samo, jak po wszystkich moich dotychczasowych koncertach w tym pięknym miejscu - podsumował Andrzej Wierciński.

Recital odbędzie się w sobotę, 29 stycznia 2022 roku o godzinie 20.00 czasu lokalnego.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2022-04-27, godz. 21:19 Bezpłatna Strefa Fanów na Fryderykach 2022 Zespoły T.Love, Dezerter, Muchy, Kwiat Jabłoni, czy Ralph Kamiński - to tylko część artystów występujących na Gali Fryderyków 2022 w kategoriach Muzyki Jazzowej i Rozrywkowej. » więcej 2022-04-27, godz. 18:58 Radio Szczecin zaprasza na wyjątkowy koncert O godz. 19.30 w Studiu Koncertowym S-1 im. Jana Szyrockiego Radia Szczecin rozpocznie się koncert muzyki klasycznej w ramach festiwalu 'Szczecin Classic' na skrzypce, wiolonczelę i fortepian. » więcej 2022-04-27, godz. 14:36 Szczecinianki nominowane do Fryderyków Raperka Young Leosia, wiolonczelistka Dobrawa Czocher oraz zespół Tulia, mają szansę na najważniejszą statuetkę branży fonograficznej. » więcej 2022-04-27, godz. 13:11 Zapraszamy na transmisję koncertu z festiwalu Szczecin Classic Koncert muzyki klasycznej 'Szczecin Classic' na skrzypce, wiolonczelę i fortepian. 'Kameralnie, konkursowo' As-SAI Piano Trio zabrzmi w środę wieczorem w Studiu S-1 Radia Szczecin. » więcej 2022-04-26, godz. 21:27 Już w środę kolejny koncert w Radiu Szczecin. [WIDEO, ZDJĘCIA] To w ramach naszego cyklu [3x1]. » więcej 2022-04-25, godz. 06:57 Nadchodzą Fryderyki. Sławy w Netto Arenie Gala rozdania Fryderyków odbędzie się w Szczecinie już w piątek. » więcej 2022-04-24, godz. 12:17 Owacje na stojąco dla pianisty Jima-Isaaca Chua w Willi Lentza w Szczecinie [ZDJĘCIA] Trzema bisami i owacjami na stojąco zakończył się w sobotę w Willi Lentza w Szczecinie recital młodego, utalentowanego pianisty, Jima-Isaaca Chua. » więcej 2022-04-23, godz. 17:03 Pianista Jim-Isaac Chua w Willi Lentza w Szczecinie [WIDEO, ZDJĘCIA] Grał z prestiżowymi orkiestrami na świecie, między innymi z Mid-Columbia Symphony Orchestra i Oregon East Symphony Orchestra. Wielokrotnie promował muzykę Fryderyka Chopina w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall, a także na zachodnim… » więcej 2022-04-23, godz. 12:08 Fryderyki 2022 w Kategoriach Muzyki Poważnej rozdane [ZDJĘCIA] Kristian Zimerman, Bruce Liu, Janusz Olejniczak, Paweł Mykietyn i Lilianna Stawarz - to tylko niektórzy artyści wyróżnieni w Operze na Zamku w Szczecinie. Wczoraj rozdano Fryderyki w 11 Kategoriach Muzyki Poważnej. » więcej 2022-04-22, godz. 21:32 Wyjątkowy koncert w Szczecinie. Wystąpili artyści z Polski oraz Ukrainy Fundacja Wolna Ukraina zorganizowała w piątek, w szczecińskim Sorrento koncert charytatywny na rzecz 'domu' dla ukraińskich matek z dziećmi. W dawnej willi Radia Szczecin powstaną mieszkania i przedszkole. » więcej
3456789