Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Andrzej Wierciński – pianista koncertuje na Expo 2020 w Dubaju. Fot. Monika Wasylewska
Andrzej Wierciński – pianista koncertuje na Expo 2020 w Dubaju. Fot. Monika Wasylewska
Ponad dwadzieścia recitali fortepianowych i kilka tysięcy widzów. W Dubaju trwa światowa wystawa Expo 2020. Wśród 190 krajów biorących udział w tym największym i najbardziej prestiżowym wydarzeniu o globalnym zasięgu, po raz pierwszy zorganizowanym przez kraj arabski, Polskę w dziedzinie kultury będzie reprezentował pianista Andrzej Wierciński.
W poniedziałek zagrałem ostatni recital na Expo 2020 i z ogromną radością przyjmowałem owacje międzynarodowej publiczności - powiedział Andrzej Wierciński.

- Na pewno te brawa otrzymałem także za piękną muzykę mojego ulubionego kompozytora wszech czasów, jakim jest Fryderyk Chopin. Grałem na koncertowym fortepianie Yamaha, świetnie przygotowanym do występów. Cieszę się dodatkowo, że telewizja z Dubaju, była na moim koncercie i realizowała reportaż o moich recitalach. Poznałem tu wielu fantastycznych ludzi, w tym cenionych muzyków, między innymi Joshua Bella - wybitnego skrzypka, który podbija serca publiczności w wielu krajach na świecie. Spotkałem się także z Alessio Baxem - świetnym brytyjskim pianistą oraz z Mimi Yang, która przewodzi Młodzieżowej Orkiestrze Emiratów Arabskich, więc jest to dla mnie zaszczyt, że mogę tu być - uzupełnił pianista.

W Dubaju czeka mnie jeszcze występ w zjawiskowym Theatre of Digital Art - dodał artysta.

- Będąc teraz w Emiratach Arabskich widziałem już ten teatr. Jest to bardzo dobre miejsce do koncertowania. Wystąpię na jednej ze scen tego unikatowego miejsca sztuki z recitalem pod tytułem „Chopin - życie i muzyka legendy fortepianu”. Mam nadzieję, że moje interpretacje przypadną do gustu publiczności tak samo, jak po wszystkich moich dotychczasowych koncertach w tym pięknym miejscu - podsumował Andrzej Wierciński.

Recital odbędzie się w sobotę, 29 stycznia 2022 roku o godzinie 20.00 czasu lokalnego.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2022-07-08, godz. 18:11 "Requiem for the Living" w Kamieniu Pomorskim 'Requiem for the Living' - amerykańskiego kompozytora młodego pokolenia Dana Forresta, w wykonaniu artystów Opery na Zamku, uświetni kolejny koncert 58. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim. » więcej 2022-07-03, godz. 09:53 Profesor Eugeniusz Kus odznaczony Złotym Medalem Gloria Artis [ZDJĘCIA] W Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba w Szczecinie zainaugurowano w sobotę 15. Międzynarodowy Festiwal Organowy. Koncert uświetniła uroczystość wręczenia Złotego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” profesorowi Eugeniuszowi… » więcej 2022-07-02, godz. 20:59 "Kultura ludowa jest strasznie ważna" [ZDJĘCIA] W Pyrzycach trwają 41. Pyrzyckie Spotkania z Folklorem. W programie międzynarodowego festiwalu łącznie bierze udział 25 zespołów, w tym jeden z Ukrainy i jeden z Kosowa. » więcej 2022-07-02, godz. 18:21 Inauguracja 15. Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Szczecinie Poświęcenie organów i nadanie im imienia Jana Pawła II nastąpiło 15 czerwca 2008 roku. Ta uroczystość zainaugurowała Międzynarodowy Festiwal Organowy w Szczecinie. W sobotę rozpoczyna się 15. edycja wydarzenia. » więcej 2022-07-01, godz. 19:45 41. Pyrzyckie Spotkania z Folklorem [WIDEO] W Pyrzycach rozpoczynają się oficjalnie 41. Pyrzyckie Spotkania z Folklorem. W tym roku pojawi się kilkanaście zespołów z Polski, Rumunii i Kosowa, w tym zespoły reprezentujące kulturę Romów. » więcej 2022-07-01, godz. 14:53 Orkiestra Opery na Zamku wystąpi w Kołobrzegu Już w piątek Opera na Zamku zagości w Kołobrzegu. Rozpoczyna się nadmorskie święto opery. » więcej 2022-06-30, godz. 14:08 Pierwsze gry wideo będą wpisane do podstawy programowej Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że do końca roku pierwsze gry wideo będą wpisane do postawy programowej jako treści rekomendowane. Szef resortu edukacji zainaugurował dzisiaj projekt 'Gry w edukacji'. » więcej 2022-06-29, godz. 23:53 Les Bigos z przyprawami na scenie Radia Szczecin... [WIDEO, ZDJĘCIA] Był to kolejny koncert w ramach cyklu [3x1]. » więcej 2022-06-29, godz. 16:56 Będzie pomnik Heleny Majdaniec Pomnik 'królowej twista i bigbitu' przy amfiteatrze jej imienia - szczecińscy radni jednomyślnie zgodzili się na ostatniej sesji, aby rzeźba postaci Heleny Majdaniec stanęła nieopodal gruntownie odnowionego Teatru Letniego w Parku … » więcej 2022-06-28, godz. 20:00 Kolejny "smaczny" koncert w Radiu Szczecin. [WIDEO, ZDJĘCIA] Ostatnia przed wakacjami odsłona naszego cyklu [3x1]. » więcej
2345678