Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Andrzej Wierciński – pianista koncertuje na Expo 2020 w Dubaju. Fot. Monika Wasylewska
Andrzej Wierciński – pianista koncertuje na Expo 2020 w Dubaju. Fot. Monika Wasylewska
Ponad dwadzieścia recitali fortepianowych i kilka tysięcy widzów. W Dubaju trwa światowa wystawa Expo 2020. Wśród 190 krajów biorących udział w tym największym i najbardziej prestiżowym wydarzeniu o globalnym zasięgu, po raz pierwszy zorganizowanym przez kraj arabski, Polskę w dziedzinie kultury będzie reprezentował pianista Andrzej Wierciński.
W poniedziałek zagrałem ostatni recital na Expo 2020 i z ogromną radością przyjmowałem owacje międzynarodowej publiczności - powiedział Andrzej Wierciński.

- Na pewno te brawa otrzymałem także za piękną muzykę mojego ulubionego kompozytora wszech czasów, jakim jest Fryderyk Chopin. Grałem na koncertowym fortepianie Yamaha, świetnie przygotowanym do występów. Cieszę się dodatkowo, że telewizja z Dubaju, była na moim koncercie i realizowała reportaż o moich recitalach. Poznałem tu wielu fantastycznych ludzi, w tym cenionych muzyków, między innymi Joshua Bella - wybitnego skrzypka, który podbija serca publiczności w wielu krajach na świecie. Spotkałem się także z Alessio Baxem - świetnym brytyjskim pianistą oraz z Mimi Yang, która przewodzi Młodzieżowej Orkiestrze Emiratów Arabskich, więc jest to dla mnie zaszczyt, że mogę tu być - uzupełnił pianista.

W Dubaju czeka mnie jeszcze występ w zjawiskowym Theatre of Digital Art - dodał artysta.

- Będąc teraz w Emiratach Arabskich widziałem już ten teatr. Jest to bardzo dobre miejsce do koncertowania. Wystąpię na jednej ze scen tego unikatowego miejsca sztuki z recitalem pod tytułem „Chopin - życie i muzyka legendy fortepianu”. Mam nadzieję, że moje interpretacje przypadną do gustu publiczności tak samo, jak po wszystkich moich dotychczasowych koncertach w tym pięknym miejscu - podsumował Andrzej Wierciński.

Recital odbędzie się w sobotę, 29 stycznia 2022 roku o godzinie 20.00 czasu lokalnego.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2022-07-22, godz. 11:13 Urszula Kryger w Szczecinie na 8. Music West Fest BNO Sześciokrotna laureatka Fryderyków zaśpiewa w piątek w Szczecinie z Baltic Neopolis Orchestra. To w ramach trwającego 8. Music West Fest. » więcej 2022-07-21, godz. 19:02 Mieszkańcy Szczecina współtworzą najnowszą wystawę Przełomów [ZDJĘCIA] 'Historia z kartki' to najnowsza wystawa Centrum Dialogu Przełomy Muzeum Narodowe w Szczecinie. » więcej 2022-07-19, godz. 13:07 Plenerowe kino na Zamku z wieloma ambitnymi produkcjami Na Zamku Książąt Pomorskich w każdy wtorek i czwartek o godzinie 22 rozpoczynają się filmowe seanse. To kolejne lato, kiedy w plenerze można obejrzeć obrazy niedostępne w multipleksach. » więcej 2022-07-17, godz. 18:07 "Greckie serce" na Zamku [WIDEO, ZDJĘCIA] Najpiękniejsze melodie prosto ze słonecznej Grecji zawitały na dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. » więcej 2022-07-16, godz. 13:46 Rubens gościem Radia Szczecin Piotr Rubik, występujący jako Rubens, promował u nas nowy singiel 'Jakoś trzymam się', który zapowiada jego debiutancką płytę. » więcej 2022-07-16, godz. 10:35 Radosław Piwowarski z Laurem Cisowym "Lata z Muzami" Radosław Piwowarski laureatem Lauru Cisowego na 25-lecie 'Lata z Muzami' w Nowogardzie. » więcej 2022-07-11, godz. 13:52 Największy w historii telewizor ozdobi scenę Sunrise Festival [ZDJĘCIA] W Kołobrzegu trwają przygotowania do festiwalu Sunrise, jednej z największych imprez muzycznych w Polsce. » więcej 2022-07-11, godz. 13:19 Figura i Piwowarski gwiazdami tegorocznego Lata z Muzami 25. Lato z Muzami po pandemicznej przerwie wraca do Nowogardu. » więcej 2022-07-09, godz. 22:43 Powstanie film dokumentalny o "rzeźniku z Niebuszewa" 'Film będzie wyróżniał się formą i dokładnością tej historii' - powiedział Paweł Lewandowski. Szczeciński reżyser chce stworzyć dokument opowiadający o Józefie Cyppku, znanym szerzej jako 'rzeźnik z Niebuszewa'. » więcej 2022-07-09, godz. 09:53 Morzyczyn. Teatr pod gwiazdami W Morzyczynie na jeziorem Miedwie trwa Festiwal 'Teatr pod gwiazdami'. To kontynuacja odbywającego sie przez wiele lat w Nastazinie Festiwalu 'Teatru w Stodole'. » więcej
1234567