Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury
"Trochę Kultury" - niedzielny przegląd wydarzeń kulturalnych ma długą i świetną tradycję...

Przez 30 lat [1962-1991] nadawano na lokalnej antenie piętnastominutowy "Szczeciński Notatnik Kulturalny". Redagowali go w kolejnych latach m.in.: Zofia Burska, Józef Bursewicz, Zbigniew Pawlicki, Alina Głowacka, Alicja Maciejowska, Bogdan Wojtczak, Zbigniew Kosiorowski, Jerzy Jurczyk i Halina Lizińczyk. Na krótko [1991-1993] notatnik zmienił nazwę na "Spacer z koniem". Pegaza prowadzali: Halina Lizińczyk i Grzegorz Fedorowski. W 1994 roku dwugodzinna audycja otrzymała szyld "Trochę kultury". Grzegorza Fedorowskiego zastąpił w duecie prowadzącym Andrzej Skrendo, a magazyn zasilała nagraniami Małgorzata Frymus. Po odejściu Haliny Lizińczyk na emeryturę, program prowadziła do 2014 roku Małgorzata Frymus. Od 2003 roku w redakcji pojawił się też Konrad Wojtyła. Obecnie w niedzielne popołudnia witają Słuchaczy Konrad Wojtyła i Agata Rokicka.

Redakcję magazynu "Trochę Kultury" tworzą:
Małgorzata Frymus, fot. Radosław Kurzaj
Małgorzata Frymus, fot. Radosław Kurzaj
Małgorzata Frymus - absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i łódzkiej PWSFTViT. Dziennikarka i publicystka Polskiego Radia Szczecin zajmująca się kulturą. Autorka audycji "Posydeńki". Związana od lat ze Stowarzyszeniem OFFicyna i Zachętą Sztuki Współczesnej.

frymus@radioszczecin.pl
Konrad Wojtyła, fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Konrad Wojtyła, fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Konrad Wojtyła - absolwent filologii polskiej oraz dziennikarstwa na Uniwersytecie Zielonogórskim. W Instytucie Literatury i Nowych Mediów na Uniwersytecie Szczecińskim obronił rozprawę doktorską. Publicysta, poeta, krytyk literacki, dr nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Od ponad 20 lat związany z radiem. Wydał 7 książek poetyckich oraz tom "Rewersy. Rozmowy literackie". Wraz z Maciejem Meleckim zredagował książkę Rafała Wojaczka "Nie te czasy. Utwory nieznane". Publikował w wielu pismach, w kraju i za granicą. Jego teksty tłumaczono na kilka języków.

wojtyla@radioszczecin.pl
Agata Rokicka, fot. Radosław Kurzaj
Agata Rokicka, fot. Radosław Kurzaj
Agata Rokicka - absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Szczecińskiego. W Radiu Szczecin od 1989 roku. Zajmuje się szeroko rozumianą tematyką historyczną (w tym także historią regionu). Jest także autorką "Machiny czasu" – audycji, w której prezentuje ważne wydarzenia i postaci historyczne, ludzi kultury, epokowe odkrycia naukowe.

rokicka@radioszczecin.pl