Szczecińska Lista Przebojów
Radio SzczecinRadio Szczecin » Szczecińska Lista Przebojów
Kuloodporny
PLANBE & SIR MICH
video >>


Sir Mich, wieloletni producent Tedego, nagrał nowy album z PlanemBe. Płyta nosi tytuł ,,Flamingo”. To pierwszy wspólny album duetu PlanBe & Sir Mich. Gościnnie udzielają się Klaudia Szafrańska, Young Igi, Wac Toja, CatchUp, Mr. Polska, Siles oraz Miętha. Płytę promuje piosenka ,,Kuloodporny”, do której nakręcony został bardzo ciekawy teledysk w formie master shota. W videoklipie pojawiają się komentarze, które znaleźć można pod poprzednimi utworami autorstwa PlanaBe.
Niemiłość
ANIELI
video >>


Anieli prezentują drugi singiel zapowiadający ich debiutancki album, którego premiera jest planowana na połowę roku. Anieli to nowy duet powracającej Joanny Prykowskiej i Pawła Krawczyka z grupy HEY. W styczniu ukazał się ich pierwszy singiel ,,Jaśniejąca” z gościnnym udziałem Katarzyny Nosowskiej, w życiu prywatnym żony Pawła i… bliskiej przyjaciółki Asi ze spędzonych wspólnie w Szczecinie lat nastoletniej młodości. Drugi singiel „Niemiłość” przybliża nas do wyczekiwanej premiery całego albumu! To kolejna, bardzo kobieca piosenka prezentująca Joannę Prykowską w pełni możliwości wokalnych i tekstowych. Wokalistka wcieliła się także w główną rolę w teledysku do „Niemiłości”, opowiadającym historię samotności i pozornego szczęścia, które daje materialne bogactwo. ,,Mojej bohaterce pieniądze szczęścia nie dały. Zawiodły ją do niemiłości. Czy znajdzie się jeszcze ktoś, kto wyrwie ja z odrętwienia - ktoś, kto zdejmie z niej całą fasadę sztuczności i otworzy ją na nią samą? Zapraszam do obejrzenia teledysku i poszukania odpowiedzi” – powiedziała Joanna Prykowska.

Brudas
IGO
video >>


Po wieloletnim graniu z chłopakami z zespołu Clock Machine oraz kooperacji w elektronicznym duecie Bass Astral x Igo, Igo postanowił pójść solo. Na początek przedstawił ,,Helenę”, która dotarła do trzeciego miejsca naszej listy. Teraz do promocji trafia ,,Brudas”. ,,Nad „Brudasem” pracowaliśmy w cztery osoby. Tekst napisałem wspólnie z Vito Bambino, a muzykę razem z Bartkiem Dziedzicem, i Alexem Krzyżanowskim. Muzycznie chcieliśmy oddać klimat hip-hopu z końca lat dziewięćdziesiątych. Można to usłyszeć w chóralnych refrenach i bujających zwrotkach. Natomiast warstwa tekstowa jest swoistą kontrą do typowej historii miłosnej znanej z większości romantycznych piosenek. Jest tu miejsce zarówno na łzy, jak i szczęście - tak jak w życiu” – powiedział o tej piosence Igo.
Swobodnie
ANIA KARWAN
videoclip >>


,,Ta piosenka to początek mojej nowej drogi. Znalazłam odwagę na błędy, zdjęłam wstyd, oczekiwania i pretensje. Ten utwór to dojrzałe rozstanie. Z kim, z czym? Ze wszystkim, z czym nie było mi po drodze. Kiedy kolejny raz czujemy już bezsilność, to moment, w którym warto zebrać się na odwagę i w dojrzały sposób powiedzieć sobie dość. Każdy ma do tego prawo” – tak o swoim najnowszym utworze ,,Swobodnie” opowiada Ania Karwan, która w ten sposób otwiera nowy rozdział w swojej karierze. Zmienia kierunek i jednocześnie też zadebiutuje jako autorka tekstów i muzyki. Jej drugi album ukaże się jesienią tego roku.
Szary świat
SANAH & KWIAT JABŁONI

video >>

„To najważniejszy do tej pory projekt w moim życiu" – tak o swoim nowym albumie ,,Uczta” mówi Sanah. Niedawno poznaliśmy już jeden utwór z tej płyty ,,Mamo tyś płakała”, w duecie z Igorem Herbutem, a teraz ujawniona została piosenka ,,Szary świat”, nagrana z duetem Kwiat Jabłoni, który tworzy rodzeństwo Kasi i Jacka Sienkiewiczów (dzieci Kuby Sienkiewicza, lidera Elektrycznych Gitar). ,,Szary świat” to opowieść o często brutalnej codzienności, która jednak czasem nabiera pięknych barw. Bo szary świat to przecież świat każdego z nas. Zwykły, codzienny, normalny, smutny, a zarazem piękny świat. To marzenia, dramatyczne i romantyczne historie, wzloty i upadki. To chwile zapomnienia, przeplatane szarą rzeczywistością.
Dzieci u dziadków
PAWEŁ DOMAGAŁA
video >>


,,To jedna z nielicznych sytuacji, gdzie wszyscy są wygrani. I to wygrani naprawdę, a nie jak w komedii ,,Bruce Wszechmogący". Chodzi o dni, kiedy dzieci są u dziadków. Szczęśliwe dzieci, wniebowzięte babcie, dumni dziadkowie i rodzice z czasem dla siebie” – mówi Paweł Domagała. Tekst napisał sam Paweł Domagała, muzykę skomponował razem ze swoim stałym współpracownikiem Łukaszem Borowieckim. „Dzieci u dziadków” to piosenka z nowej płyty duetu Domagała & Borowiecki „Narnia”. Jej tytuł nawiązuje do ulubionej książki Pawła „Opowieści z Narnii” C. S. Lewisa. Premiera płyty w listopadzie 2022 roku.
My Love
FLORENCE + THE MACHINE
video >>


13 maja ukaże się piąta studyjna płyta w dyskografii Florence + the Machine, zatytułowana „Dance Fever”. Piosenki na tę płytę powstawały w czasie pandemii. W tym czasie Florence zdała sobie sprawę, że najbardziej brakuje jej klubów, tańca i koncertów Na nowej płycie dostajemy więc Florence w najlepszym wydaniu, czyli jako festiwalową boginię z porywającymi hymnami. Prace nad albumem zaczęły się jak zawsze - z notatnikiem pełnym wierszy i pomysłów. W marcu 2020 roku Florence poleciała do Nowego Jorku, gdzie w studiu towarzyszył jej Jack Antonoff. Pojawienie się pandemii Covid-19 zmusił ją jednak do powrotu do Londynu. Kiedy siedziała w domu, zaczęła przerabiać piosenki, inspirując się muzyką taneczną, folkiem, Iggym Popem z lat 70., czy utworami Lucindy Williams i Emmylou Harris. W Londynie jednym z utworów, który przeszedł największą metamorfozę, był właśnie najnowszy singiel „My Love”, który ostatecznie pomógł wokalistce zrealizować Dave Bayley z Glass Animals. Początkowo był to „smutny wierszyk” napisany w kuchni. Później jednak pojawiły się syntezatory, taneczny rytm i porywająca energia. W efekcie powstał numer łączący miłość Dave'a do klawiszy i fascynację Florence wszystkim, co gotyckie i przerażające, czyli - jak to ujęła artystka - „Nick Cave idzie do klubu”. Tekst powstał pod wpływem dzieł prerafaelitów, gotyckich dzieł Carmen Marii Machado i Julii Armfield oraz horrorów „Kult”, „Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii” czy „Midsommar. W biały dzień”.
Fast Times
SABRINA CARPENTER
video >>


,,Mam 20 lat i czasem mam wrażenie, że muszę przetrawić swoje emocje zanim zrozumiem, co się wydarzyło. Przypomina to reagowanie na impuls, kiedy wiesz, jakie mogą być konsekwencje, ale też wiesz, że warto spróbować” – powiedziała o tej piosence Sabrina Carpenter, utalentowana wokalistka, songwriterka, aktorka, projektantka i producentka. Ciekawe, że jako instrumenty perkusyjne użyte zostały w tej piosence ołówki.

Sabrina Carpenter zyskała światowy rozgłos za sprawą serialu „Dziewczyna poznaje świat”, a potem filmu „Nienawiść, którą dajesz”. W 2019 otrzymała pierwszą główną rolę w filmie „The Short History of the Long Road”, który miał swoją światową premierę na Tribeca Film Festival i zapewnił Sabrinie nagrodę jury na 2019 SCAD Savannah Film Festival. Niedawno Sabrina zagrała główną rolę oraz znalazła się w gronie producentów wykonawczych „Wytańcz to” („Work It”) Netflixa, pojawiła się także w filmie „Chmury” („Clouds”) Justina Baldoniego. W marcu 2020 zadebiutowała na deskach Broadwayu w produkcji "Wredne dziewczyny" („Mean Girls”). Następnie Netflix zaangażował Carpenter do nowej musicalowej wersji „Alicji w Krainie Czarów”, a ostatnio zagrała w thrillerowej produkcji Amazon Prime, „Emergency”. Na muzyczny dorobek Sabriny Carpenter składają się cztery albumy i około dwudziestu singli, spośród których ,,Skin" notowany był w gorącej setce Billboardu.
Let Somebody Go
COLDPLAY & SELENA GOMEZ
video >>


Jesienią ubiegłego roku ukazał się dziewiąty album w dyskografii brytyjskiej grupy Coldplay, zatytułowany ,,Music Of The Spheres”. Płyta przyniosła dwa duże przeboje: ,,Higher Power” i ,,My Universe”. Na trzeci singiel dla odmiany wybrana została nastrojowa ballada, nagrana z amerykańską gwiazdą Seleną Gomez. Do piosenki tej powstał bardzo urokliwy, efektowny wizualnie teledysk.
Na haju w maj
ZAGI & ANTONINA
video >>


W piosence tej Zagi i Antonina przedstawiają konflikt wewnętrzny przeżywany przez jedną osobę, która z jednej strony nie chce wracać do czasów destrukcyjnych przyjemności, a z drugiej tęskni za tym co było, nie zważając na konsekwencje. ,,Tę piosenkę zaczęłam pisać jakoś w okolicy marca 2020 roku, kiedy świat stanął w miejscu. Nie potrafiłam się odnaleźć w nowej rzeczywistości i tęskniłam za tym co chwilowo nieosiągalne. Miałam nadzieję, że wszystko szybko wróci do normy. Aby odciągnąć myśli od tego, na co nie mam wpływu, zaczęłam prowadzić transmisje na moim kanale youtube, podczas których tworzyłam wspólnie z fanami piosenki. Tak powoli powstawał album "Prześwit", który pochłonął mnie w pandemii całkowicie. Moja zwrotka do "na haju w maj" przeczekała w szufladzie ponad rok. Z Antoniną zdzwoniłyśmy się w ramach zadania integracyjnego na warsztatach Tak Brzmi Miasto w maju tego roku. Złapałyśmy takie flow, że po godzinie rozmowy postanowiłyśmy zrobić coś razem. Dwa tygodnie później spotkałyśmy się w Warszawie, w 24 godziny dokończyłyśmy piosenkę, która nabrała innych znaczeń i nagrałyśmy do niej teledysk’ – powiedziała Zagi.
1234567