Szczecińska Lista Przebojów
Radio SzczecinRadio Szczecin » Szczecińska Lista Przebojów
Giddy Up!
SHANIA TWAIN
video >>


„Giddy Up!”, czyli „Wio!”. Pięciokrotna zdobywczyni nagrody Grammy, żywa legenda i najbardziej dochodowa artystka w historii muzyki country, Shania Twain, wkracza w 2023 rok z nowym singlem tak właśnie zatytułowanym. ,,Niewiarygodne, jak powiedzenie „Let’s go girls!” podnosi dziś na duchu, a to przecież tylko słowa, które wypowiedziałam kiedyś w studiu. Podobnie jest z „Giddy Up!” – te kwestie przychodzą mi do głowy, kiedy zastanawiam się, jak dodać utworom nieco wigoru. Chcę, żeby ludzie dobrze czuli się słuchając mojej nowej płyty. Uroczyście mówię więc: „Giddy Up!” – i wzywam publiczność do wspólnej zabawy” – powiedziała Shania Twain. „Giddy Up!” to kolejna zapowiedź pierwszego od sześciu lat albumu tej piosenkarki, zatytułowanego ,,Queen Of Me”, który ukaże się już 3 lutego. Wcześniej na singlu ukazała się już piosenka „Waking Up Dreaming”.
Eyes On You
NICKY YOURE
video >>


Nicky Youre to jedna z największych sensacji muzycznych tego roku. Odniósł ogromny sukces na całym świecie z piosenką ,,Sunroof”. Teraz 23-letni piosenkarz i autor tekstów powraca z nowym przebojowym singlem ,,Eyes On You”. Zaraźliwy utwór opisuje całkowite zauroczenie drugą osobą już od pierwszego wejrzenia. „Eyes On You” pojawia się wraz z oficjalnym, campowym teledyskiem, który pokazuje pełnego obaw Nicky’ego, opiekującego się kotem sąsiadki. Ostatecznie bohater zdobywa serce kociaka i przede wszystkim jego właścicielki. Nicky Youre opowiada: „Napisałem tę piosenkę po tym, jak wyjątkowa osoba w moim życiu przeprowadziła się do Kalifornii. Nareszcie znajdowaliśmy się w tym samym stanie i dobrze było być blisko siebie. W weekend, zanim ją napisałem, poszedłem na koncert i zainspirowało mnie to, jak zabawne i energetyczne mogą być piosenki country. Chciałem spróbować uchwycić to uczucie w piosence. Połączenie tych dwóch wydarzeń wystarczyło, aby napisać niezłą piosenkę miłosną, którą będzie można śpiewać w samochodzie lub ze znajomymi na koncercie”.
Back To You
LOST FREQUENCIES, ELLEY DUHE, X AMBASSADORS
video >>


Belgijski didżej Lost Frequencies od czasu debiutu w roku 2014 wylansował już kilkanaście przebojów na całym świecie m.in. ,,Are You With Me” ,,Reality”, ,,Love To Go”, ,,Crazy” a ostatnio ,,Where Are You Now”. Teraz powraca z kolejnym bardzo ciekawym utworem ,,Back To You”, opartym na chwytliwej melodii fortepianu. Piosenka nagrana została przy współudziale amerykańskich artystów: piosenkarki Elley Duhe i zespołu X Ambassadors.
Siódme niebo
DAMIAN UKEJE
video >>


To piosenka z filmu ,,Bejbis" Andrzeja Saramonowicza. Autorem tekstu do piosenki jest sam reżyser. Muzykę skomponował Marek Napiórkowski, odpowiedzialny za cały soundtrack do filmu. ,,Jestem wokalistą kojarzonym z ostrzejszym, rockowym stylem, tymczasem „Siódme niebo” to ciepła, powiedziałbym: aksamitna piosenka. Ale, szczerze mówiąc, to właśnie spodobało mi się w niej najbardziej. Opowiada o spełnionej miłości i jest świetna na zimę, taka idealnie bożonarodzeniowa, choć ani trochę nie religijna. Myślę, że ciągle brakuje w Polsce świeckich hitów świątecznych, takich jak „Last Christmas” czy „All I Want for Christmas Is You”. Nie twierdzę, że „Siódme niebo” aż tak bardzo spodoba się słuchaczom, wszak sukces tego czy innego utworu to zawsze tajemnica, jednak nasza piosenka ma naprawdę duży potencjał” – powiedział Damian Ukeje.
High Time
NICKELBACK
video >>


Kanadyjski zespół Nickelback wydał właśnie swój nowy, dziesiąty album w karierze, po ponad pięciu latach przerwy. Płyta nosi tytuł ,,Get Rollin’”. Najnowszym singlem zwiastującym ten album jest piosenka ,,High Time”, mocno odbiegająca od poprzednich singli, ostrego ,,San Quentin” i nostalgicznego ,,Those Days”. ,,High Time” to funkowy groove i country rockowy „twang”, będący przesłaniem a zarazem tęsknotą za tak potrzebną, beztroską podróżą z dobrymi przyjaciółmi. Z okazji wydania albumu Nickelback daje trzy wyprzedane koncerty w Toronto (15 listopada), New Jersey (18 listopada) i Connecticut (20 listopada).
Nic dwa razy (W.Szymborska)
SANAH
video >>


Sanah znów zaskoczyła. Tym razem albumem „Sanah śpiewa Poezyje". Płyta składa się z wierszy autorstwa ukochanych przez nią poetów. Fragmenty utworów, do których Sanah skomponowała muzykę, można było usłyszeć już na wiosennej trasie koncertowej UCZTA TOUR, a niektóre z nich pojawią się także podczas jesiennej trasy BANKIET U SANAH TOUR. Na albumie znalazły się m.in. wiersze Asnyka, Mickiewicza, Słowackiego, Lechonia, Tuwima czy Baczyńskiego. Jest także piosenka stworzona w oparciu o tekst wiersza Edgara Allana Poe ,,Eldorado” oraz utwór do wiersza polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej ,,Nic dwa razy”.
Someone Else
CLOCKCLOCK
video >>


Niemiecki zespół ClockClock zadebiutował na listach przebojów, dzięki współpracy z Glockenbachem. Razem nagrali dwa single ,,Redlight” i ,,Brooklyn”. Potem ClockClock przebili te osiągnięcia swoim własnym utworem ,,Sorry”. Ich najnowszy utwór zatytułowany jest ,,Someone Else”. Nad uczuciami nie da się zapanować. Miłość zamienia się w przyjaźń, a przyjaźń zamienia się w miłość. Uczucia mogą być odwzajemnione, ale mogą też być jednostronne. „Somone Else” opisuje ten moment w młodym związku, kiedy zdajesz sobie sprawę, że nie jesteście już dla siebie stworzeni. Nawet, jeśli to boli, życzysz drugiej osobie wszystkiego dobrego, ponieważ relacje są budowane na wzajemnym szacunku i zaufaniu.
Monika
BRODKA
video >>


Monika Brodka odkryła kolejny utwór przed premierą swojego nowego albumu. Po ,,Sadzy” do promocji trafiła piosenka zatytułowana ,,Monika”. Cały album pt. ,,Sadza” trafi do sprzedaży 28 października. ,,Monika” to sentymentalna, romantyczna podróż do młodzieńczych lat, szaleństwa i pierwszych miłości. Oda do młodości i naiwności oraz pochwała i gloryfikacja tego, co w nas młode i na zawsze powinno w nas zostać. Nie zawsze w życiu chodzi o sens i logikę. ,,Czasami tęsknię do tych szalonych lat beztroski, kiedy nie zastanawiasz się nad konsekwencjami a wyborów dokonuje tylko serce. „Monika” to oda do młodości i dzikich czasów eksploracji, gdzie spontaniczność góruje nad logiką” – powiedziała Brodka.
Edging
BLINK-182
video >>


Grupa Blink-182 ogłosiła swoją największą trasę koncertową w historii. Mark Hoppus, Tom DeLonge i Travis Barker spotkają się ponownie po raz pierwszy od prawie 10 lat. Trasa obejmie ich pierwsze występy w Ameryce Południowej, a także przystanki w Ameryce Północnej, Europie, Australii i Nowej Zelandii i potrwa od marca 2023 do lutego 2024 roku. Zespół zapowiedział trasę całkiem nowym singlem „Edging”. To pierwszy raz od dekady, kiedy Mark, Tom i Travis spotkali się w studiu. Od swoich skromnych początków prawie trzydzieści lat temu, kiedy zaczęli grać w garażu w San Diego, Blink-182 sprzedali ponad 50 milionów albumów na całym świecie i stali się jednym z najważniejszych zespołów rockowych swojego pokolenia. Według „The New York Times”, „żaden punkowy zespół lat 90. nie był bardziej wpływowy niż Blink-182”.
Do I Love You (Indeed I Do)
BRUCE SPRINGSTEEN
video >>


Bruce Springsteen zapowiada swój nowy album, zatytułowany ,,Only The Strong Survive”. To kolekcja piętnastu soulowych klasyków. Płytę zwiastuje przeróbka utworu Franka Wilsona ,,Do I Love You (Indeed I Do)” z lat 60. Na albumie znajdą się też covery Jimmy’ego Ruffina, The Walker Brothers, Jackie Shane i in. Swój wkład mają także The E Street Horns, a w chórkach Soozie Tyrell, Lisa Lowell, Michelle Moore, Curtis King Jr., Dennis Collins i Fonzi Thornton. ,,Chciałem nagrać płytę, na której po prostu śpiewam, a najlepszy do tego jest katalog amerykańskich klasyków z lat 60 i 70. Moim celem było przedstawienie tych piosenek współczesnemu odbiorcy w taki sposób, aby poczuł te same emocje, które ja czułem, gdy słyszałem je po raz pierwszy” – powiedział Bruce Springsteen.
1234567