Szczecińska Lista Przebojów
Radio SzczecinRadio Szczecin » Szczecińska Lista Przebojów
Flowers
MILEY CYRUS
video >>


To pierwszy singiel z nowego, ósmego albumu Miley Cyrus, zatytułowanego ,,Endless Summer Vacation". Album będzie dostępny na całym świecie 10 marca. ,,Flowers” to piosenka o szacunku do samej siebie i wierze we własną odwagę. Miley Cyrus zadebiutowała na naszej już prawie 10 lat temu, w roku 2013 z piosenką ,,Wrecking Ball”. Umieściła dwie piosenki na pierwszym miejscu SliP’u, najpierw ,,Nothing Breaks Like A Heart” w roku 2018, potem ,,Midnight Sky” w 2020. W sumie wygrała u nas 7 notowań.
Pal licho!
WIKTOR DYDUŁA
video >>


Mijający rok okazał się przełomowy w karierze Wiktora Dyduły. Młody piosenkarz po zeszłorocznym udziale w The Voice of Poland zabrał się ostro do roboty i wydał aż sześć singli, wśród których znalazły się m.in. przebojowe ,,Dobrze wiesz, że tęsknię” czy ,,Koło fortuny”. Najnowszy singiel, „Pal Licho!” to energetyczna popowo-alternatywna kompozycja, z tekstem okraszonym dużą dawką humoru. ,,I tak godzę się z myślą, można mieć wszystko a mimo to czegoś brak. W sumie pal licho, oczy nie widzą, sercu nie będzie żal” - z takim przekazem w Nowy Rok wprowadza nas Wiktor Dyduła. Do utworu powstał teledysk autorstwa Michała Sierakowskiego. W klipie Wiktor po raz kolejny prezentuje swoje umiejętności taneczno-aktorskie, wcielając się w osiem alternatywnych wersji samego siebie. Wszystko to z charakterystycznym dla Dyduły przymrużeniem oka.
Spotkajmy się (Ban na sam na sam)
ANIELI
video >>


To utwór, który powstał z myślą o świętach bożonarodzeniowych. Po wrześniowej premierze albumu ,,Blask" fani otrzymali więc zaskakujący prezent muzyczny od duetu Anieli. W tekście piosenki Joanna Prykowska nie po raz pierwszy odwołuje się do bliskości i potrzeby spotkania z drugim człowiekiem. Piosence towarzyszy wyjątkowy klip, stworzony ze zdjęć nadesłanych przez fanów w ramach specjalnej akcji w social mediach. ,,To utwór stworzony tuż przed świętami, z premedytacją. Boże Narodzenie to czas zawieszenia broni, to święto bliskości, czułości i wzajemnej troski, to prztyczek w nos wymierzony samotności. Przynajmniej tak to świętowanie ja sobie wyobrażam. Ta piosenka, choć dzwoneczków w niej brak, taką magię ma w nas wyzwolić - magię, która nas odczaruje i przybliży do siebie pomimo różnicy zdań czy zasobności portfela. Bo my wszyscy tak naprawdę potrzebujemy tego samego: ciepła drugiego człowieka”.
Lauda
ATMOSPHERE
video >>


To pierwszy singiel promujący nową płytę zespołu Atmosphere „Coraz inaczej", która ukaże się wiosną 2023 roku. Zespół Atmosphere powstał w 1994 roku w Lesznie. Na festiwalu Warszawska Mokotowska Jesień Muzyczna 1994 zespół zajął drugie miejsce tuż za grupą Myslovitz. W roku 1996 zespół wygrał festiwal Marlboro Rock In i kontrakt z Sony Music Entertainment Poland. Rok później ukazała się pierwsza płyta zespołu o tytule „Atmosphere”. W 1999 roku zespół wydał drugą płytę o tytule „Europa naftowa”, a w następnym roku, wokalista Marcin Rozynek rozpoczął karierę solową. Teraz grupa powraca w nieco odmienionym składzie, ale wciąż z Marcinem Rozynkiem przy mikrofonie. O piosence ,,Lauda” zespół mówi tak: ,,To powrót do energii z naszego debiutanckiego albumu, do porywającej melodii, wciąż niesionej przez dojrzałe, choć nowocześnie brzmiące partie instrumentów, i zapewne jeszcze jedna niebezpieczna opowieść o tym, że nie trzeba nie wierzyć w nic”.
Najlepszy dzień w moim życiu
SANAH
video >>


Zaledwie tydzień po premierze albumu „sanah śpiewa Poezyje", Sanah wydała całkiem nowy utwór, zabierając swoich fanów w bardzo sentymentalną podróż. „Najlepszy dzień w moim życiu" to opowieść o tym, co minęło, ale i o tym, co dopiero nastąpi... ,,Kochani! Domyślacie się już czym jest „najlepszy dzień w moim życiu"? Niedługo wszystko się wyjaśni... Bądźcie czujni! – powiedziała Sanah.
Piękni ludzie
SOBEL
video >>


„Piękni ludzie” to pierwszy singiel Sobla po rocznej przerwie wydawniczej. Premierę poprzedziła szeroka kampania promocyjna, na którą składała się akcja outdoorowa oraz seria enigmatycznych wpisów w social mediach, które oparte były o tajemniczą księgę z bajkową, aczkolwiek mroczną historią. Opowieść snuł sam Modest Ruciński, znany dubbingowiec, który podkłada głos postaci Ricka ze znanej animacji Rick i Morty.
Zaraz się zacznie
SKUBAS & KWIAT JABŁONI
video >>


,,Wszystko zaczęło się od mandoliny… Kiedyś pożyczyłem ten instrument od kolegi z zaprzyjaźnionego zespołu i wymyśliłem riff przewodni. Długo musiał poleżeć w szufladzie zanim doszło do spotkania z Kasią i Jackiem z Kwiatu Jabłoni. Okazało się, że oprócz iskry zapalnej w postaci mandolinowego motywu, łączy nas także podobne spojrzenie na świat, podobna wrażliwość. Zarówno tekst, jak i finalny kształt piosenki opracowaliśmy już wspólnie” – powiedział Skubas. ,,Piosenka ta mówi o tym, jak konsumpcyjny styl życia nieuchronnie prowadzi nas na skraj przepaści. Żyjemy w świecie, który wymaga od nas bezustannej pogoni za sukcesem, popularnością, posiadaniem. Cały czas trzymamy komórkę w ręku, czytamy, ale nie rozumiemy, widzimy, ale nie odczuwamy. Tymczasem powinniśmy sobie uświadomić, że nie jesteśmy sami, że natura nas potrzebuje, że mamy wpływ na wszystko, co się dzieje, zarówno w naszym codziennym życiu, jak i w aspekcie globalnym. Stań, zatrzymaj się, odetchnij, rozejrzyj się, dostrzeż to, co ważne, zanim będzie za późno – takie jest przesłanie tego utworu i to właśnie chcieliśmy wyśpiewać”.

Larum
NOSOWSKA
video >>


,,Kiedy byłam dzieckiem, a potem nastolatką, w sytuacjach, które wywoływały mój silny sprzeciw (dom, szkoła) słyszałam - jak dorośniesz i pójdziesz na swoje, to będziesz sobie robić co chcesz. 5 lat temu rozejrzałam się po własnej codzienności i odkryłam, że od dawna jestem na swoim, ale nie robię co chcę. Wytresowana do posłuszeństwa w dorosłości nadal funkcjonowałam w dybach cudzych oczekiwań, zawsze w pozycji filcu spod pionka, ze skręconymi wnętrznościami, w lęku i oczekiwaniu na karę za niesubordynację. Tę piosenkę śpiewam dla siebie i dla Was. Nie jesteśmy NIC. Jesteśmy WSZYSTKO. Małego można zmanipulować, przestraszyć, zakazać mu, nakazać, dać, a potem odebrać. Mały czuje się winny, pozwala się poniżać, żebrze o miłość, pracuje na pana, jest łatwym celem dla innego małego, boi się przyszłości, ma marzenia wielkości bonsai, albo nie marzy wcale. Mały ma kolce, przeczuwa najgorsze, bije na oślep. Mały drętwieje od niewygody, lecz nie zmienia pozycji. Jesteśmy jak równo poustawiane w stojaku fiolki z cieczą. A prawda jest taka, że ta ciecz to fragment Oceanu. Wystarczy potłuc szkło, by poczuć swoją prawdziwą naturę. My mali?? To się jeszcze okaże ❤️ PS. Jako fiolki mamy wrażenie oddzielenia. To tylko wrażenie” – tak opowiada o swojej najnowszej piosence ,,Larum” Katarzyna Nosowska.
Never Gonna Not Dance Again
PINK
video >>


Pięć hitów numer 1 i dwanaście wygranych notowań. To dorobek Pink na naszej liście od czasu jej debiutu na SliPi’ie w roku 2001. Jej najnowszy singiel ,,Never Gonna Not Dance Again” jest zapowiedzią dziewiątego albumu w karierze. Pink mówi, że piosenka ta jest swego rodzaju pogodnym hymnem, by po prostu przetańczyć te trudne czasy.
Ktoś inny
ANIA DĄBROWSKA
video >>


„Ktoś inny” to opowieść o tym, że dziś wiele relacji rodzi się w Internecie. Współczesny świat daje ku temu wiele możliwości. Konta w mediach społecznościowych, profile w aplikacjach i na portalach randkowych, na których ludzie niekoniecznie pokazują się takimi, jakimi są na co dzień, ale takimi, jakimi chcą, żeby ich widziano. Czasem wystarczy jedno spotkanie, by okazało się, że stoi przed nami ktoś zupełnie inny, a my zwyczajnie „daliśmy się nabrać” – tak mówi o swojej najnowszej piosence, powracającej po dwuletniej przerwie Ania Dąbrowska. Laureatka 9 Fryderyków zapowiedziała wcześniej swój powrót na profilach społecznościowych, publikując tajemnicze grafiki z hasłami: „Nie jesteś już taki sam…” i „Kimś innym byłeś wczoraj…”. Okazało się, że to wersy z najnowszej piosenki.
1234567