Szczecińska Lista Przebojów
Radio SzczecinRadio Szczecin » Szczecińska Lista Przebojów
Dziewczyna z sąsiedztwa
WOLSKA & PIOTREK LEWANDOWSKI
video >>


Wolska ponownie nawiązała współpracę z Piotrkiem Lewandowskim, który był współkompozytorem jej debiutanckiego singla ,,Telefon”. Znany m.in. ze współpracy z Soblem i Pezetem Piotrek Lewandowski jest tym razem także współwykonawcą, bo ,,Dziewczyna z sąsiedztwa” to wspólny utwór Wolskiej i Piotrka. Patrycja Wolska zadebiutowała singlem ,,Telefon” w roku 2021. Nie tylko śpiewa, ale też komponuje i pisze teksty. Gra na skrzypcach, pianinie i ukulele. Już w wieku 3 lat rozpoczęła zajęcia teatralno-muzyczne, a kilka lat później zaczęła naukę gry na skrzypcach. Jako 8-latka napisała swoje pierwsze kompozycje. Występowała na wielu międzynarodowych konkursach w Europie. Obecnie może pochwalić się już ponad 200 napisanymi utworami, spośród których najbardziej znane to ,,Kaput!” i ,,Dobranocka”.
Osiedle
NATALIA SZROEDER
video >>


Jesienią ubiegłego roku Natalia Szroeder wydała swój drugi album, zatytułowany ,,Pogłos” Teraz na rynek trafił singiel ,,Osiedle”, który jest nawiązaniem do tej płyty. Piosenka utrzymana jest w tanecznym klimacie lat 80, który staje w kontrze do lirycznej warstwy tekstowej. ,,Niespełna siedem miesięcy po oddaniu w wasze ręce naszego albumu, chciałabym oddać jeszcze spóźnioną jego część. Czułam od długiego czasu, że drzemie w tej pogłosowej galaktyce jeszcze dużo potencjału i choć już bez „P”, to „Osiedle” właśnie z tego potencjału się zrodziło. Chyba mogę już zdradzić wam, że to jedna ze spóźnionych części. Będzie się jeszcze działo, będą niespodzianki. I to wkrótce” – powiedziała Natalia Szroeder. ,,Chciałam, by było tanecznie. I mimo klasycznie przemycającego między wersami i dźwiękami smuteczku, chyba jest całkiem tanecznie. Jak na mnie, hehe. Cieszę się, że już wkrótce będę mogła zobaczyć, jak tańczycie do tego pod sceną, zwłaszcza na moim ukochanym bridge’u”.
Balans
JULIA ROCKA
video >>


Julia Rocka to jedna z najbardziej wyrazistych debiutantek na polskim rynku muzycznym. Jest przykładem „self-made woman” pokolenia Z. Jej pierwszy, wydany niezależnie, singiel „Jeep” okupował kilkanaście miesięcy temu szczyt polskiej listy Spotify Viral. Utwór „Oficjalna wersja zdarzeń” był pod koniec zeszłego roku jednym z największych, muzycznych trendów na TikToku, czego efektem jest ponad 10 tysięcy kreacji i 8 milionów odsłuchań we wszystkich serwisach streamingowych! Julia oprócz pisania tekstów, komponowania muzyki i samodzielnego promowania swojej twórczości w mediach społecznościowych, studiuje na łódzkiej Filmówce. Jej dyplomowy spektakl „Mary Page Marlowe” w reżyserii Adama Orzechowskiego kilka dni temu zdobył Grand Prix na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Nowy utwór „Balans” – w odróżnieniu od dotychczasowych singli Julki – nie porusza tematów damsko-męskich, a traktuje o przeżyciach egzystencjalnych młodej artystki, o braku umiejętności znalezienia trwałej równowagi w życiu i ciągłym poszukiwaniu własnego Zen. ,,Do napisania „Balansu” zainspirowała mnie rozmowa z moim przyjacielem. Oboje mieliśmy wtedy dość refleksyjny czas i zastanawialiśmy się co byłoby rozwiązaniem naszych życiowych problemów... Doszliśmy do wniosku, że na wielu płaszczyznach brakuje nam balansu, przez co często popadamy ze skrajności w skrajność. Temat szukania równowagi wydał mi się na tyle uniwersalny i ciekawy, że postanowiłam napisać o tym utwór" - powiedziała Julia.
Supermodel
MANESKIN
video >>


Zwycięzcy ubiegłorocznego konkursu Eurowizji powracają z nowym singlem! ,,Supermodel” to piosenka nagrana z jednym z najlepszych producentów muzycznych na świecie Maxem Martinem. Zespół Maneskin opowiada: „Napisaliśmy ‘Supermodel’ po spędzeniu kilku najlepszych miesięcy w Los Angeles. Czasami byliśmy zaskoczeni, ale i zaintrygowani tym, jak bardzo ludzie dbali o ideę celebryty i status, mając obsesję na punkcie swojego wyglądu i powiązań. Zaczęliśmy wyobrażać sobie enigmatyczną postać Supermodelki. Jest naprawdę fajna, zabawna i towarzyska, ale w rzeczywistości ma sporo problemów, ukrywa smutek i uzależnienie. W pewnym sensie ją kochasz, bo wie, jak dobrze się bawić, ale też chcesz jej unikać, bo może wpakować cię w tarapaty”.
Solo Para Ti
ALVARO SOLER & TOPIC
video >>


,,Piosenka ta opowiada o czasie po rozstaniu - kiedy wszystko boli, ale jednocześnie wiesz, że podjąłeś dobrą decyzję” – mówi Alvaro Soler. ,,Nie ma innego rozwiązania tego dylematu między głową a sercem niż walka o przetrwanie. To zderzenie z rzeczywistością, którego prawie każdy z nas doświadczył”. Alvaro Soler połączył tu siły z niemieckim didżejem Topiciem, znanym m.in. Z hitu ,,Breaking Me”. ,,Od dawna przyglądałem się Alvaro” - opowiada Topic. ,,Zawsze interesowało mnie łączenie hiszpańskojęzycznych piosenek z elementami tanecznymi, więc spotkaliśmy się w studiu nagraniowym w Berlinie. Pierwsza wersja „Solo Para Ti” powstała w ciągu zaledwie dwóch dni podczas intensywnych sesji”. Alvaro Soler przyznaje, że współpraca miała bardzo naturalny, organiczny charakter. ,,Znam Topica od dłuższego czasu i byłem bardzo szczęśliwy, widząc jak zdobywa światowy sukces” Dla mnie jest to jeden z najlepszych DJ-ów ostatnich lat, a współpraca z nim była niesamowitym doświadczeniem. Jestem bardzo zadowolony z rezultatu i naprawdę dumny z tej piosenki. Oczywiście z „Solo Para Ti” wkraczam w nowy świat, bo wcześniej nie miałem nic wspólnego z EDM. Nie mogę się jednak doczekać, żeby zaskoczyć ludzi tym nagraniem”.
Mniej znaczy więcej
CLEO
video >>


20 maja ukaże się nowy album Cleo, zatytułowany ,,VinyLOVA". Kolejnym singlowym zwiastunem tej płyty jest piosenka ,,Mniej znaczy więcej”. To pełna zabawnych porównań historia życia współczesnego człowieka zaplątanego w nieskończony natłok pracy i obowiązków. Czy mniej może oznaczać więcej? SlowLife kontra rzeczywistość, kontra szybkie tempo dużych miast. Piosenka ta promuje również film, „Detektyw Bruno" (w kinach od 27 maja). Cleo o utworze ,,Mniej znaczy więcej”: ,,Znacie to uczucie, że biegacie na pełnych obrotach, a i tak z niczym się nie wyrabiacie? To piosenka właśnie o takiej sytuacji. Nie ważne jak dużo rzeczy jesteś w stanie zrobić i tak nie da się uporać ze wszystkim. Czasem warto zrobić krok w tył i przyjrzeć się całej sytuacji. Biegając jak chomik w kołowrotku, nie mamy właściwej perspektywy spojrzenia na życie."
There Isn't Much
EMELI SANDE
videoclip >>


,,To jedna z moich ulubionych piosenek na płycie. Współtworzyli ją razem ze mną Naughty Boy i Shaq i jestem bardzo szczęśliwa, że udało nam się zrealizować perkusję i miks, ale też wspólnie wyprodukować całość. Uwielbiam klimat lat 80. Przypomina mi to, czego mogli słuchać moi rodzice, kiedy się poznali" – mówi Emeli Sande. ,,Tekst jest o tym, że wszystko, czego chciałam, jest niczym bez odpowiedniej osoby, z którą mogłabym to dzielić. Po osiągnięciu wyżyn w branży, zdobyciu nagród, zamieszkaniu w Londynie, wszystkie marzenia, które miałam jako dzieciak ze Szkocji, spełniały się, ale ja po prostu nie byłam w miejscu, w którym mogłabym się tym naprawdę cieszyć, czuć się szczęśliwa i zadomowiona w sobie. Tak więc ta piosenka jest tak naprawdę o tym, że wszystko jest iluzją, oprócz miłości. Teraz, kiedy znalazłam prawdziwą miłość i wreszcie odpowiedniego partnera życiowego, mogłam naprawdę włożyć szczere emocje zarówno podczas realizacji teledysku, jak i za każdym razem, kiedy wykonuję tę piosenkę".
Remind Me
TOM GRENNAN
video >>


26-letni angielski piosenkarz Tom Grennan wylansował już dwa spore przeboje na naszej liście. Oba co ciekawe dotarły do czwartego miejsca, najpierw ,,Little Bit Of Love”, a potem ,,Don’t Break The Heart”. Teraz lansuje kolejny przebojowy singiel ,,Remind Me”. ,,Chciałem napisać piosenkę, która przypomni mi o momencie mojego życia, w którym zdałem sobie sprawę, że zrezygnowałem z czegoś, co naprawdę zmieniło je w dobry sposób. To piosenka o ponownym spotkaniu. To takie uczucie, gdy jesteś na szczycie kolejki górskiej i myślisz: to jest najlepsze uczucie”. Tom Grennan pracuje obecnie nad nową muzyką na swój trzeci albumu. „Mam nową historię do opowiedzenia” – mówi Tom.
Clap Your Hands
KUNGS
video >>


Pod pseudonimem Kungs ukrywa się francuski didżej Valentin Brunel. W roku 2016 podbił listy przebojów na całym świecie swoim remiksem piosenki australijskiej grupy Cookin’ On Three Burners ,,This Girl”. To był hit numer 1 na SliP’ie. Potem dołożył do swojej kolekcji przebojów kolejne tytuły, m.in. ,,Don’t You Know”, ,,Never Going Home” czy ,,Lipstick”. Ostatnio mocno zainspirowała go muzyka italo disco. Jego najnowszy singiel ,,Clap Your Hands” to przeróbka starego przeboju włoskiej grupy Baby’s Gang ,,Happy Song” z roku 1983, wydanego też potem przez grupę Boney M.
Bones
IMAGINE DRAGONS
video >>


Po utworze „Enemy” z serialu „Arcane” Imagine Dragons wydali nowy singiel z piosenką ,,Bones”. To zapowiedź nowego albumu „Mercury - Act 2”. Piosenka dotyka egzystencjalnych kwestii. ,,To rozmyślanie na temat mojej nieustannej obsesji dotyczącej śmierci i kruchości życia” - wyjaśnia lider grupy, Dan Reynolds. ,,Wciąż szukam dowodów na to, że czeka nas coś więcej, że życie - w jakimś wymiarze - jest wieczne. Jeszcze tego nie dowiodłem, ale przynajmniej marzę o pokonaniu śmierci i o tym właśnie jest ta piosenka”. Nad produkcją nagrania czuwał szwedzki duet producencki Mattman & Robin, który pracował też z grupą Imagine Dragons przy singlu „Enemy” oraz dwóch piosenkach, które trafiły na poprzednią płytę „Mercury - Act 1”.
1234567