Szczecińska Lista Przebojów
Radio SzczecinRadio Szczecin » Szczecińska Lista Przebojów
Na Szczecińską Listę Przebojów zapraszamy w każdy piątek od godziny 19 do 22. W programie gramy 20 najpopularniejszych utworów tygodnia a do tego dużo nowych propozycji do listy, przegląd zagranicznych list przebojów oraz starych notowań SLiP'u, konkurs i dużo innych atrakcji.

Szczecińska Lista Przebojów (SLiP) ruszyła 9 czerwca 1991. Prowadzili ją na początku Darek Gibała i Krzysztof Kukliński. Z biegiem lat zmieniał się skład prowadzących. Wśród nich byli Joanna Tyszkiewicz, Marcin Gondziuk, Przemysław Thiele, Piotr Rokicki, Sebastian Roszkowski i Paulina Sawicka.

Obecnie prowadzą ją Marcin Gondziuk i Sebastian Roszkowski. Lista przebojów prezentuje 20 pozycji oraz dodatkowe atrakcje : przegląd najnowszych singli muzycznych wraz z premierą tygodnia, przegląd światowych list przebojów, wspomnienia archiwalnych notowań sprzed 5,10 i 15 lat, indywidualne propozycje słuchaczy, konkursy. Nadawana jest w piątki od 19 do 22. Słuchacze głosują na 15 ulubionych piosenek. Największym przebojem w historii SLiP’u była piosenka zespołu Hey ,,List”, która utrzymała się na pierwszym miejscu listy nieprzerwanie aż przez 17 tygodni a w sumie spędziła w zestawieniu aż 44 tygodnie. Było to na przełomie 1995/1996 roku. Zespół Hey jest zresztą najbardziej utytułowanym wykonawcą w historii listy. Umieścił na 1 miejscu 20 utworów i wygrał aż 77 notowań.

Szczecińska Lista Przebojów jest jedną z najstarszych audycji w Radiu Szczecin. Staje się już audycją międzypokoleniową, gdyż słuchają jej rodzice wychowani na niej razem ze swoimi dziećmi. Przez lata swoje głosy na listę oddały tysiące ludzi. A dziś wierni sympatycy słuchają i glosują na listę nawet na emigracji przez internet (w Wielkiej Brytanii i Skandynawii). Słuchacze cenią Szczecińską Listę Przebojów za jej dużo bardziej ambitną i otwartą ofertę muzyczną. Lista nie ogranicza się tylko do wąskiego, komercyjnego nurtu muzycznego. Prowadzący listę Sebastian Roszkowski i Marcin Gondziuk oprócz przyjaznej, dobrej atmosfery podczas audycji, zapewniają jednocześnie fachowy komentarz, pełen ciekawostek i nieznanych szerzej faktów, niepozbawiony dużej dozy humoru...