Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2010 - Migawka » ARCHIWUM - 2010, marzec
Kiedy zapraszaliśmy Państwa na XIV Plener Migawki, owszem, podejrzewaliśmy, że wiele osób będzie chciało obejrzeć nieczynną fabrykę papieru w Skolwinie. Ale w najśmielszych snach nie śmieliśmy przypuszczać, że przed bramą zakładu zgromadzi się ponad 100 osób! Rekord frekwencyjny z poprzednich plenerów został niemal podwojony, bardzo dziękujemy i cieszymy się niezmiernie, że dobrze się Państwo bawili robiąc zdjęcia w to niedzielne przedpołudnie. Dostaliśmy już bardzo dużo prac, okazuje się, że "Krajobraz Industrialny" baaaaaardzo przypadł wszystkim do gustu, o tym piszecie, a przede wszystkim widać to na fotografiach. Zapraszamy do Galerii Migawki!
Jakże miłą dla nas tradycją jest to, że zawsze tydzień po plenerze rozmawiamy o fotografiach, które zrobili jego uczestnicy. Z racji ogromnej ilości osób, które nadesłały swoje prace, niestety, musieliśmy dokonać wyboru i nie omówiliśmy, tak jak zawsze, po jednym zdjęciu z każdego zestawu. Nie mieliśmy wyjścia, chociaż zdajemy sobie sprawę, że Państwo czekają na to, którą zrobioną przez Was fotografię wyróżnimy, jednak wystarczy sobie wyobrazić, że jeżeli mieliśmy prace 55 osób, a na zdjęcie poświęcamy około minuty, to potrzebowalibyśmy na to ponad 50 minut...

Domyślamy się, że Państwo będą mieli swoje przemyślenia dotyczące zdjęć z XIV pleneru pokazanych w Galerii Migawki. Być może wyróżnilibyście inne ujęcia niż my, zachęcamy do oglądania i wyrobienia sobie własnej opinii na ten temat. W Galerii znalazło się ponad 600 zdjęć (!), więc, jeżeli możemy coś zasugerować, może warto zrobić sobie na przykład kawę czy herbatę (albo nalać sobie jakiegoś innego napoju), zagłębić się w ulubionym fotelu i spokojnie obejrzeć całą ekspozycję. Proszę nam uwierzyć: taki powrót do skolwińskiej papierni, kiedy niespiesznie smakujemy kolejne kadry, to naprawdę bardzo przyjemna sprawa.

Dziękujemy szczecińskiemu salonowi Sigma ProCentrum za bezpłatne wypożyczenie obiektywów uczestnikom pleneru!

Wracając jeszcze na koniec do tej fantastycznej frekwencji. Cieszy nas to niezmiernie, ale z drugiej strony przypominamy: nie o rekordy tu chodzi, ważna jest fotografia, ważna jest dobra zabawa, więc już teraz bardzo gorąco zapraszamy na nasz kolejny plener w ostatnią niedzielę miesiąca, czyli 28 marca!
MIGAWKA-Program z 06.03.10
Posłuchaj programu Andrzeja Kutysa