Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2010 - Migawka » Archiwum - 2010, luty
Nieuchronnie zbliża się koniec lutego, więc najwyższy czas aby wyruszyć na kolejny plener. Zastanawialiśmy się długo, jaki temat byłby dla Państwa i dla nas interesujący i postanowiliśmy, aby tym razem spróbować zmierzyć się z... fabryką. Pierwotnie miała to być zamknięta niedawno szczecińska stocznia. Niestety, w dosyć dziwnych okolicznościach okazało się, że nie jest to możliwe i dosłownie na ostatnią chwilę trzeba było znaleźć inne ciekawe miejsce. I na szczęście się udało! Zapraszamy więc Państwa do byłej fabryki papieru w szczecińskim Skolwinie, aby sfotografować "Krajobraz Industrialny", bo taki jest tytuł naszego spotkania. I niniejszym bardzo dziękujemy za pomoc i umożliwienie fotografowania syndykowi Sławomirowi Mazurkowi i kierownikowi pionu zabezpieczenia Jarosławowi Migasowi. A skoro jesteśmy przy podziękowaniach, to tradycyjnie należą się także szczecińskiemu salonowi Sigma Pro Centrum, bo znowu będą mogli Państwo skorzystać z ich oferty i na czas pleneru wypożyczyć obiektywy.
Niezbyt często mamy okazję fotografować w fabrykach, co nie dziwi przecież, skoro są to pracujące zakłady w których nie ma miejsca na ludzi nimi nie związanych. Poza tym, bywa tam niebezpiecznie - i PROSIMY O TYM PAMIĘTAĆ! Co prawda papiernia już nie pracuje, ale zalecamy jak największą ostrożność, bo przy fotografowaniu można się zapomnieć, a skutki mogą być w tym przypadku opłakane. Czego byśmy naturalnie nie chcieli! Bo to ma być wspaniała fotograficzna przygoda, i możemy być tego niemal pewni, bo miejsce które odwiedzimy jest przeogromne i na pewno znajdziemy w nim mnóstwo ciekawych tematów na zdjęcia. W tej audycji zastanawiamy się na co zwrócić uwagę fotografując krajobraz industrialny.

Poza tym w audycji odwiedza nas gość, Tomasz Seidler ze Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego. Okazało się, że fotograficy z STF-u odwiedzili skolwińską papiernię tydzień temu, więc zapraszamy do wysłuchania tego co Tomek sądzi o tym miejscu. A że recenzja jest bardzo pozytywna to tym bardziej cieszymy się, że będziemy tam mogli robić zdjęcia. Poza tym pytamy, co tam w STF-ie słychać i jakie plany ma Stowarzyszenie. Zapraszamy też na stronę internetową www.stf.pl
MIGAWKA-Program z 27.02.10
Posłuchaj programu Andrzeja Kutysa