Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2010 - Migawka » Archiwum - 2010, luty
Jeżeli by spojrzeć do Archiwum Migawki, to pod datą 21.02.2009 można znaleźć audycję poświęconą omówieniu zeszłorocznych wyników jednego z największych na świecie konkursów fotograficznych, czyli właśnie World Press Photo. W opisie programu na naszej stronie internetowej znalazło się między innymi takie oto zdanie, że "jak zawsze galeria nagrodzonych prac budzi wiele emocji a nawet kontrowersji". I, według nas, nic się nie zmieniło (czyli znowu jest "jak zawsze"), ogłoszone niedawno wyniki kolejnej edycji znowu pobudzają do dyskusji i zastanowienia się czym kierowało się szanowne jury przyznając nagrody i wyróżnienia.
Do rozmowy, nie tylko o samych zdjęciach, ale i o naturze konkursu, w którym kierunku on zmierza, zaprosiliśmy najbardziej zainteresowanych i kompetentnych w tych kwestiach, czyli fotoreporterów. Gośćmi Migawki byli zatem, znany i doświadczony Jerzy Undro z Polskiej Agencji Prasowej, oraz młodszy kolega po fachu Łukasz Szełemej z Polskiego Radia Szczecin - bo, jak zapewne Państwo widzą, oglądając naszą główną radiową stronę internetową www.radio.szczecin.pl (zapraszamy i zachęcamy!), jest na niej bardzo dużo typowych reporterskich zdjęć zrobionych właśnie przez Łukasza, więc jego udział był tutaj jak najbardziej uprawniony. Jaką opinię mieli nasi goście o wynikach tegorocznego World Press Photo, czym zachwycił tegoroczny konkurs, czym nieprzyjemnie, bądź przyjemnie zdziwił, o tym wszystkim rozmawiamy w audycji.

Jedno ważne zastrzeżenie, nic nie zmieniło się od zeszłego roku, kiedy pisaliśmy: "podkreślamy, że to tylko nasze odczucia i wrażenia, równie dobrze Państwo mogą mieć dokładnie odwrotne zdanie. I bardzo dobrze! Warto samemu zinterpretować wyniki konkursu, zachęcamy do tego gorąco". Galeria nagrodzonych czeka...

Poza tym w Migawce niezwykły gość, czyli szef działu foto największego polskiego dziennika, czyli Gazety Wyborczej. Piotr Wójcik sam jest reporterem, a przede wszystkim decyduje, jakie fotografie znajdą się w Gazecie. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu w którym dzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi swojej pracy i fotoreportażu w ogóle.
MIGAWKA-Program z 20.02.10
Posłuchaj audycji Andrzeja Kutysa