Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2010 - Migawka » ARCHIWUM - 2010, styczeń
Jak to zwykle bywa, audycję dzień przed plenerem poświęcamy na omówienie tego co będzie się na nim działo. Bo jak Państwo zapewne doskonale wiedzą, każde nasze spotkanie ma swój temat, zresztą nie może być inaczej, plener jak gdyby z definicji jest poświęcony czemuś, a nie jest tylko jakimś tam sobie fotografowaniem bez celu. Oczywiście, co również jest wiadome, wykorzystujemy te chwile, aby poświęcić uwagę danemu zagadnieniu. Czy to ćwiczymy warsztat, "oswajamy" sprzęt (na przykład testujemy praktyczne działanie różnych obiektywów), albo mierzymy się z fotografowaniem w różnych warunkach oświetleniowych i różnych sceneriach. Tym razem pojedziemy do lasu, aby sfotografować go zimową porą.
Do rozmowy o różnych pułapkach, jakie mogą czekać na fotografa-miłośnika przyrody, zaprosiliśmy fotografa, który od wielu lat zajmuje się taką tematyką, czyli Lecha Karaudę. W toku dyskusji okazało się, że uniwersalnych metod na fotografowanie "krzaczorów" nie ma, zgadzamy się za to, że jest to niełatwe zadanie. Mamy jednak nadzieję, że podpowiedzieliśmy choć trochę i liczymy na dobrą zabawę podczas pleneru.

Poza tym w Migawce rozdajemy nasze kalendarze...
MIGAWKA-Program z 30.01.10
Posłuchaj audycji Andrzeja Kutysa