Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2010 - Migawka » ARCHIWUM - 2010, styczeń
Nie potrzeba wielkich pieniędzy, nie potrzeba wielkich przestrzeni, nie potrzeba gigantycznej ilości sprzętu, trzeba za to chęci, pomysłowości i już można się cieszyć z robienia fotografii w swoim własnym, domowym studiu fotograficznym. Jak doskonale wszystkim wiadomo, w pracy ze sztucznym oświetleniem ogromną rolę, oprócz oczywiście opanowania warsztatu w teorii, gra jego praktyczne zastosowanie. Namawiamy więc do tego, aby urządzić sobie samemu w domu warsztaty fotograficzne, czasami kawałek zwykłej blendy potrafi wykreować absolutnie magiczne efekty.
Jedna z ważniejszych barier, jakie mamy do pokonania, to finanse. Patrząc na ceny profesjonalnego sprzętu może się wydawać bardzo trudna do przezwyciężenia, ale w tej chwili, z racji ogromnego rozwoju fotografii, a co za tym idzie, także sprzętu do jej uprawiania, mozna znaleźć podstawowe, amatorskie akcesoria za bardzo przyzwoite ceny. Zachęcamy więc do tego w audycji i dajemy podstawowe wskazówki, jak się do tego zabrać. Jednocześnie gorąco namawiamy do zgłębiania wiedzy o studiu we własnym zakresie, praktycznie w każdej książce, czy publikacji w internecie, są zdjęcia zarówno zaaranżowanej w studiu sceny (na przykład z udziałem modelki czy modela), jak i sprzętu użytego do zrobienia danej fotografii. A "patentów" przez lata fotograficy wymyślili mnóstwo, zapewne więc trafimy wreszcie na takie, które dają efekty o jakie nam chodzi na zdjęciu.

Poza tym zapraszamy na wystawę w szczecińskiej Galerii Soraya, tym razem odwiedził ją holenderski pejzażysta Peter Hulshof. Fotografie oczywiście najlepiej obejrzeć samemu, a w Migawce można posłuchać, jaką filozofię robienia zdjęć ma nasz gość.
MIGAWKA-Program z 23.01.10
Posłuchaj programu Andrzeja Kutysa