Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2010 - Migawka » ARCHIWUM - 2010, styczeń
Czas na XII Plener Fotograficzny Migawki. Tym razem zapraszamy Państwa do zmierzenia się z fotografią studyjną. Chociażby dlatego, że pora roku nastraja raczej do siedzenia we wnętrzach, a po drugie i najważniejsze, to dziedzina o której zbyt wiele dotychczas w Migawce nie mówiliśmy. Cieszymy się niezmiernie, że będziemy mogli odkryć urok jednego z najpiękniejszych domów w Szczecinie - willę Lentza. Wielu szczecinian utożsamia ją raczej z Pałacem Młodzieży - to słuszne skojarzenie, właśnie tam, przy ulicy Wojska Polskiego 84 przez lata Pałac działał. Spotykamy się przed wejściem, w niedzielę 3 stycznia, o godzinie 10.30. W środku na Państwa będą czekały gotowe studia fotograficzne - i bardzo za to dziękujemy szczecińskiemu Foto Studio 535 i Sigmie PorCentrum za pomoc w organizacji naszego spotkania. Dziękujemy także panu Markowi Sztarkowi za udostępnienie Willi!

Naturalnie fotografowanie ze sztucznym oświetleniem to będzie dla wielu z nas nowe doświadczenie. W studiu to fotograf ma pełną kontrolę nad światłem, jego siłą, kierunkiem padania i temperaturą barwową. Naturalnie trzeba wiedzieć jak go użyć. Oprócz wiedzy jaką można zdobyć chociażby wertując storny internetowe o fotografii, niezbędna jest praktyka i mamy nadzieję, że być może dzięki naszemu plenerowi przekonają się Państwo do fotografowania ze sztucznym oświetleniem. Szczególnie, że jeżeli ktoś chciałby, aby robienie zdjęć było nie tylko hobby, ale dobrym sposobem na życie, zawodem w którym mozna się spełnić i dobrze zarobić, no to poznanie tajników pracy w studiu jest niemalże obowiązkiem. Tam sfotografujemy ślubną parę, ale i modelkę czy jakiś produkt.

W tej Migawce gościł także Zdzisław Piotrowski z Foto Studia 535. opowiedział o psychologicznych aspektach pracy z modelem czy modelką w studiu. Bo sprzęt w takiej sytuacji to jedno, ale dogadać się z naszym"obiektem", pokazać go z jak najciekawszej strony, wydobyć i utrwalić to "magiczne" spojrzenie, to osobna sprawa.

To o czym rozmawiamy w programie naturalnie jest tylko wstępem do tematu, wierzymy, że zainteresowani zgłębią go we własnym zakresie, zachęcamy. Pierwsze zajęcia praktyczne już w niedzielę 3 stycznia od godziny 10.30 w Willi Lentza.

Jednocześnie informujemy, że nasz plener nie jest częścią konkursu fotograficznego, ogłoszonego przez kierownictwo instytucji kultury "Szczecin 2016", które teraz działa w Willi Lentza. Co bynajmniej nie powinno Państwu przeszkadzać we wzięciu w nim udziału, wszak zdjęcia będą...

MIGAWKA-Program z 02.01.10
Posłuchaj programu Andrzeja Kutysa