Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2009 - Migawka
Forum internetowe o fotografii. Miejsce gdzie my, internauci, pasjonaci, możemy znaleźć porady dotyczące sprzętu, warsztatu, ale też spotkać ludzi o tych samych zainteresowaniach. Wreszcie, co chyba najważniejsze, sami możemy zadać pytanie i liczyć na rzetelną odpowiedź - przynajmniej w teorii. W praktyce bywa różnie, chociaż oczywiście niezmiernie istotną rolę odgrywa to, gdzie szukamy, czy jest to forum znane i uznane, oraz jak czujni są opiekujący się stroną moderatorzy. W sieci działa wiele interesujących witryn skupiających foto entuzjastów, bywa, że użytkowników jednego wybranego systemu.
O świątecznych prezentach fotograficznych już w Migawce mówiliśmy, ale tradycyjnie o tej porze roku nie może zabraknąć audycji, w której staramy się pomóc Państwu w wyborze aparatu. Zapewne dla wielu taki podarek jest tym wymarzonym, ale szczególnie gdy kupujemy sprzęt dla osoby, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z robieniem zdjęć, a sami nie wiemy zbyt wiele na ten temat, może się okazać, że dokonanie trafnego wyboru może być bardzo trudne. Oferta na rynku jest bardzo bogata i dostosowana praktycznie do każdej kieszeni, rzecz w tym, żeby po jakimś czasie nie okazało się, że niestety w tej cenie można było zdecydować się na coś innego.
To nie był zwykły niedzielny listopadowy poranek na placu Grunwaldzkim w Szczecinie. Pustawe zazwyczaj o tej porze miejsce przeżyło prawdziwy "najazd" ludzi z aparatami fotograficznymi w dłoniach. To oczywiście byli uczestnicy XI Pleneru Migawki. Co prawda nie prowadzimy dokładnych statystyk, ale wydaje się, że frekwencja podczas naszego ostatniego spotkania była rekordowa. Za co jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy! Pozdrawiamy także salon Sigma ProCentrum w Szczecinie, dziękujemy za pomoc i wypożyczenie obiektywów naszym słuchaczom. Cieszymy się niezmiernie, że chcą Państwo z nami fotografować, szczególnie, że tym razem, jak doskonale wiadomo, staraliśmy się to trochę utrudnić, narzucając pewne ograniczenia co do używanej ogniskowej obiektywu.